Lotniska

Znajdź loty na mapie

Lotnisko w Eindhoven - Eindhoven Airport

Vliegbasis Eindhoven, Luchthavenweg 25, 5657 EA Eindhoven

Bardzo dobry, 4.8 - 244 opinii

Infolinia

+31 35227000767

0 900 95 05 - z Holandii

Lotnisko Eindhoven to niewielki port lotniczy położony niedaleko centrum miasta.  Lotnisko zyskało popularność ze względu na jego dogodne położenie przy autostradzie A2, która biegnie z zachodu na południe kraju, łącząc Amsterdam, Utrecht oraz Maastricht. Pod względem liczby obsługiwanych pasażerów jest to drugie po Amsterdamie Schiphol największe lotnisko w Holandii. Rocznie obsługuje  około 2.5 mln pasażerów - dla porównania z portu lotniczego w Amsterdamie rocznie korzysta około 49 mln podróżnych. W ostatnich latach liczba obsługiwanych połączeń znacznie wzrosła dzięki tanim liniom lotniczym - dzięki bardzo dobrym połączeniom liniami kolejowymi z Amsterdamem, wielu podróżnych wybiera to lotnisko, by dostać się do stolicy Holandii. W przyszłości celem portu jest utworzenie połączeń wokół całego globu. W pobliżu lotniska znajduje się kilka hoteli.

Lokalizacja
4.9
Komfort poczekalni
4.5
Oznakowanie
5.0
Parking
4.6
Baza hotelowa
4.6
Usługi
4.9
Odprawa
4.9

Bardzo dobry 4.8

90% osób poleca to lotnisko

Nr 3 w rankingu lotnisk Holandia

Dodaj opinięWszystkie opinie (244)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  4

  Lot

  2015-01-25 | Zbigniew Świerczyna, Libiąż

  podróż udana.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  5

  Niewielkie, przytulne lotnisko

  2015-01-14 | Barbara Gocłowska, Lublin/Konopnica

  Lotnisko bez zarzutu. Wygodne, spokojne, tania kawa. Czyste i pełne życzliwej sympatycznej obsługi. I co najważniejsze odpoczywa się na nim, ponieważ .... utrzymywana tam temperatura i wentylacja jest perfekcyjnie dobrana. To przytyk do lotniska w Modlinie gdzie zbyt wysoka temperatura przyprawia prawie o stan omdlenia.
  Jedyny minus to brak w niedziele rano autobusów dowożących pasażerów z miasteczka na lotnisko.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  LOT KRAKÓW EINDHOVEN

  2015-01-07 | MONIKA FLORAS, TARNOBRZEG

  BARDZO ZADOWOLENI A NAJBARDZIEJ Z BARDZO DOBRZE WYSZKOLONEGO PERSONELU A ZWŁASZCZA PILOTÓW !!!

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  ocena lotniska

  2015-01-05 | adela sadłowska, ruciane nida

  Bardzo ładne ,obsługa bardzo dobra,wszyscy się uśmiechają, pomagają

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  Miła i przyjemna podróz po latach

  2015-01-04 | Zygmunt Maliszewski, Stanisławów

  Połączenie wspaniałe ,bliski dojazd do Venlo.Obsługa lotniska miła nawet jak bez mojej znajomosci języka angielskiego.Z pewnoscią będe korzystał w przyszłosci z tego rodzaju podróży.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Samochodem

Współrzędne do systemów nawigacji samochodowych GPS:
N 51°27' 00"
E 05°22' 28"

Tuż obok lotniska znajduje się autostrada A2, którą możemy dojechać do południowej części Eindhoven i do północnej części Hertogenbosch, Utrechtu i Amsterdamu.

Taksówką

Postoje taksówek znajdują się przy wyjściu z terminalu lotniska.

Środkami Transportu Publicznego

Autobus
Do centrum miasta możemy się z łatwością przedostać liniami autobusowymi, które regularnie kursują na tej trasie. Linia numer 401, która kursuje kilka razy na godzinę, łączy bezpośrednio lotnisko z centrum Eindhoven, czas podróży to 25 minut, a koszt to 3 EUR.  Z kolei linią AirExpressBus możemy przedostać się do centrum Amsterdamu, czas takiej podróży to około 90 minut.

Kolej
Połączenie kolejowe bezpośrednio z lotniska do Eindhoven nie istnieje, natomiast z centrum miasta można dostać się pociągiem do Amsterdamu oraz innych miejscowości w Holandii. Dworzec autobusowy, na którym zatrzymuje się linia 401 jest połączony z dworcem kolejowym. Czas takiej podróży to 1,5 godziny.

Parking

Naprzeciw terminalu znajduje się parking P1, który przeznaczony jest na krótki postój pojazdów. Pozostawienie pojazdu na tym parkingu przez 15 minut jest bezpłatne. Z kolei parkingi P3, P4 oraz P5 są przeznaczone na dłuższe parkowanie samochodu. Parking P3 jest oddalony od terminalu o 300 metrów, a parkingi P4 oraz P5 o 400 metrów.

Usługi

Informacja – w głównej hali lotniska znajduje się punkt informacyjny.

Gastronomia – port lotniczy dysponuje restauracją oraz barem. Restauracja z tarasem widokowym na płytę lotniska znajduje się na poziomie 1 holu głównego - serwuje zarówno przekąski, jak i dania główne. Na parterze holu głównego znajduje się bar oferujący napoje.  

Finanse – w hali głównej znajduje się kantor oraz bankomat.

Zakupy
– na lotnisku znajdują się placówki handlowe - w holu głównym można zakupić pamiątki z Holandii, prasę, słodycze oraz napoje. W strefie odlotów znajduje się sklep duty free oferujący kosmetyki, perfumy oraz inne produkty wolnocłowe.

Wynajem samochodów – pięć firm świadczy usługi w zakresie wynajmu pojazdów.

Internet – w obrębie lotniska jest dostęp do bezprzewodowego Internetu.