Lotniska

Znajdź loty na mapie

Lotnisko w Eindhoven - Eindhoven Airport

Vliegbasis Eindhoven, Luchthavenweg 25, 5657 EA Eindhoven

Bardzo dobry, 4.8 - 235 opinii

Infolinia

+31 35227000767

0 900 95 05 - z Holandii

Lotnisko Eindhoven to niewielki port lotniczy położony niedaleko centrum miasta.  Lotnisko zyskało popularność ze względu na jego dogodne położenie przy autostradzie A2, która biegnie z zachodu na południe kraju, łącząc Amsterdam, Utrecht oraz Maastricht. Pod względem liczby obsługiwanych pasażerów jest to drugie po Amsterdamie Schiphol największe lotnisko w Holandii. Rocznie obsługuje  około 2.5 mln pasażerów - dla porównania z portu lotniczego w Amsterdamie rocznie korzysta około 49 mln podróżnych. W ostatnich latach liczba obsługiwanych połączeń znacznie wzrosła dzięki tanim liniom lotniczym - dzięki bardzo dobrym połączeniom liniami kolejowymi z Amsterdamem, wielu podróżnych wybiera to lotnisko, by dostać się do stolicy Holandii. W przyszłości celem portu jest utworzenie połączeń wokół całego globu. W pobliżu lotniska znajduje się kilka hoteli.

Lokalizacja
4.9
Komfort poczekalni
4.4
Oznakowanie
5.0
Parking
4.6
Baza hotelowa
4.5
Usługi
4.9
Odprawa
4.9

Bardzo dobry 4.8

90% osób poleca to lotnisko

Nr 2 w rankingu lotnisk Holandia

Dodaj opinięWszystkie opinie (235)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  5

  Eindhoven

  2014-10-27 | Ewelina Dragon, Lubliniec

  Witam, bardzo dobra obsługa na lotnisku. Komunikaty w języku polskim dotyczące lotu do Katowic oraz pracownik lotniska mówiący po polsku. polecam!

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  6

  pozytyw

  2014-10-21 | Marta Szmigiel, Brzozow

  Bardzo dobry kontakt i uprzejmi pracownicy

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  6

  pozytyw

  2014-10-21 | Marta Szmigiel, Brzozow

  Bardzo dobry kontakt i uprzejmi pracownicy

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  Lotnisko eidchowen

  2014-10-17 | Aga, Gdansk

  Lotnisko o.k gorzej z poczekalnia przed odprawa nie ma gdzie usiąść ,ale tak to polecam.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. nie polecam
  1

  Katowice- Einhoven (20.09-wylot do Eindhoven-> 28.09-przylot do Katowic)

  2014-10-02 | Aleksandra Westenholz, Skawina

  Witam,
  Gdy kupowałam bilet lotniczy byłam pełna nadziei, że wszystko będzie w porządku, ale niestety tak się nie wydarzyło. Zacznę od przedstawienia swojej "historii" a mianowicie : Mój wylot z Katowic (miałam tylko bagaż podręczny, Pani sprawdzająca wymiary mojej walizki bardzo miła- moja walizka była troszeczkę za wysoka, ale pozwoliła mi przejść) do Eindhoven odbył się 20 września po 8 rano- trwał ok 4h-a miał trwać 1,5 h, gdyż z powodu warunków atmosferycznych musieliśmy wylądować w Niemczech (Dortmundzie) i mieliśmy być przetransportowani autokarem ( ok 100 km) do Eindhoven. Na tym właśnie lotnisku w Niemczech spędziliśmy ok 1h, ludzie 2 razy wstawali do łazienki a Stewardesa za każdym razem im po kilku minutach kazała siadać bo mówiła, że już wylatujemy (ludzie bardzo zdenerwowani jej zachowaniem)... Ale mniejsza o to, gdyż wkońcu warunki pogodowe się poprawiły i na szczęście polecieliśmy do Eindhoven. Gdy już nastała data mojego powrotu z Holandii (28.09) mój chłopak odwiózł mnie na lotnisko, ale nie parkował (parking 8 euro za godzinę- a tydzień wcześniej wydał na ten właśnie parking ok 16 euro- czekał na mnie 2 h na parkingu ) i oczywiście z tą samą walizką, która miała tą samą naklejkę z wylotu do Eindhoven. Podeszłam do odprawy gdzie się z dużymi walizkami podchodzi a Pani tam obsługująca powiedziała, że mam za dużą walizkę i napisała nie wyraźnie, że muszę dopłacić 40 euro a z kąd ja miałam taką sumę wziąć....? Powiedziałam jej o tym wszystkim, ze z Katowic mnie Pani puściła i pokazałam tą naklejkę... załamałam się bo byłam w obcym państwie skazana na mój nie do końca dobry angielski- bo oczywiście tylu polaków z tam tąd lata, ale nie ma tłumacza polskiego (Na samym końcu przy czekaniu na wejście do samolotu powiedzieli coś po polsku, ale tak naprawde skoro ktoś tam umiał polski to powinna ta Pani co mnie obsługiwała tą osobę wezwać, żeby mi pomogła i coś doradziła co w takiej sytuacji zrobić -pomóc w ten sposób)... A więc musiałam dzwonić to chłopaka, zeby przyjechał bo nie wiem co robić... On umie mówić po angielsku ale nie mógł nawet się zatrzymać na parkingu (do 10 min tylko można stanąć) bo nie miał pieniędzy przy sobie... a więc zabrał mi moją walizkę ze sobą a ja zostałam z małą torebką, w której mieścił się tylko mały portfel i telefon... (czekałam 40 min na Niego bo był już w połowie drogi do domu- a ma z jakies 140km). Nie przewidziałam tego, żeby sobie wziać na wszelki wypadek jakiś plecak .... bo nie wiedziałam, że mnie tak tak potraktują. Jestem bardzo zła na to co się wydarzyło, dużo nerwów i zdrowia mnie to kosztowało... i mając nawet wykupione to ubezpieczenie, nie jest się do końca tak naprawdę bezpiecznym....Chciałabym aby linie lotnicze Wizz air bardziej zadbały o pasażerów i aby osoba znająca język polski była dostępna do pomocy na lotnisku, gdyż z Eindhoven duża liczba polaków lata... A w Polsce na lotnisku obsługa zna język angielski...

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Samochodem

Współrzędne do systemów nawigacji samochodowych GPS:
N 51°27' 00"
E 05°22' 28"

Tuż obok lotniska znajduje się autostrada A2, którą możemy dojechać do południowej części Eindhoven i do północnej części Hertogenbosch, Utrechtu i Amsterdamu.

Taksówką

Postoje taksówek znajdują się przy wyjściu z terminalu lotniska.

Środkami Transportu Publicznego

Autobus
Do centrum miasta możemy się z łatwością przedostać liniami autobusowymi, które regularnie kursują na tej trasie. Linia numer 401, która kursuje kilka razy na godzinę, łączy bezpośrednio lotnisko z centrum Eindhoven, czas podróży to 25 minut, a koszt to 3 EUR.  Z kolei linią AirExpressBus możemy przedostać się do centrum Amsterdamu, czas takiej podróży to około 90 minut.

Kolej
Połączenie kolejowe bezpośrednio z lotniska do Eindhoven nie istnieje, natomiast z centrum miasta można dostać się pociągiem do Amsterdamu oraz innych miejscowości w Holandii. Dworzec autobusowy, na którym zatrzymuje się linia 401 jest połączony z dworcem kolejowym. Czas takiej podróży to 1,5 godziny.

Parking

Naprzeciw terminalu znajduje się parking P1, który przeznaczony jest na krótki postój pojazdów. Pozostawienie pojazdu na tym parkingu przez 15 minut jest bezpłatne. Z kolei parkingi P3, P4 oraz P5 są przeznaczone na dłuższe parkowanie samochodu. Parking P3 jest oddalony od terminalu o 300 metrów, a parkingi P4 oraz P5 o 400 metrów.

Usługi

Informacja – w głównej hali lotniska znajduje się punkt informacyjny.

Gastronomia – port lotniczy dysponuje restauracją oraz barem. Restauracja z tarasem widokowym na płytę lotniska znajduje się na poziomie 1 holu głównego - serwuje zarówno przekąski, jak i dania główne. Na parterze holu głównego znajduje się bar oferujący napoje.  

Finanse – w hali głównej znajduje się kantor oraz bankomat.

Zakupy
– na lotnisku znajdują się placówki handlowe - w holu głównym można zakupić pamiątki z Holandii, prasę, słodycze oraz napoje. W strefie odlotów znajduje się sklep duty free oferujący kosmetyki, perfumy oraz inne produkty wolnocłowe.

Wynajem samochodów – pięć firm świadczy usługi w zakresie wynajmu pojazdów.

Internet – w obrębie lotniska jest dostęp do bezprzewodowego Internetu.