Lotniska

Znajdź loty na mapie

Lotnisko w Eindhoven - Eindhoven Airport

Vliegbasis Eindhoven, Luchthavenweg 25, 5657 EA Eindhoven

Bardzo dobry, 4.8 - 227 opinii

Infolinia

+31 35227000767

0 900 95 05 - z Holandii

Lotnisko Eindhoven to niewielki port lotniczy położony niedaleko centrum miasta.  Lotnisko zyskało popularność ze względu na jego dogodne położenie przy autostradzie A2, która biegnie z zachodu na południe kraju, łącząc Amsterdam, Utrecht oraz Maastricht. Pod względem liczby obsługiwanych pasażerów jest to drugie po Amsterdamie Schiphol największe lotnisko w Holandii. Rocznie obsługuje  około 2.5 mln pasażerów - dla porównania z portu lotniczego w Amsterdamie rocznie korzysta około 49 mln podróżnych. W ostatnich latach liczba obsługiwanych połączeń znacznie wzrosła dzięki tanim liniom lotniczym - dzięki bardzo dobrym połączeniom liniami kolejowymi z Amsterdamem, wielu podróżnych wybiera to lotnisko, by dostać się do stolicy Holandii. W przyszłości celem portu jest utworzenie połączeń wokół całego globu. W pobliżu lotniska znajduje się kilka hoteli.

Lokalizacja
4.8
Komfort poczekalni
4.4
Oznakowanie
5.0
Parking
4.6
Baza hotelowa
4.5
Usługi
4.8
Odprawa
4.9

Bardzo dobry 4.8

90% osób poleca to lotnisko

Nr 2 w rankingu lotnisk Holandia

Dodaj opinięWszystkie opinie (227)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  5

  Wrażenia po podróży

  2014-08-31 | Marta Delewska, Warszawa

  Lotnisko spełnia moje oczekiwania, łatwo się tam odnaleźć,, przychylna i życzliwa obsługa lotniska. Lokalizacja lotniska przystępna. Sprawna odprawa. Dobra organizacja.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  5

  Godne polecenia

  2014-08-27 | Monika Nowacka, Wałbrzych

  Terminal dobrze oznakowany, lotnisko przyjazne dla podróżnych z dziećmi w strefie poczekalni kącik dla dzieci.Bardzo ładny taras widokowy.Duuza restauracja.Ogolnie polecamy serdecznie.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  lotnisko

  2014-08-25 | ewa tymińska , warszawa

  Wszystko ok , lotnisko czyste , zorganizowane, polecam

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  linie Wizz

  2014-08-24 | barbara winiarska, legnica

  lotnisko było w porządku , dobre oznaczenia , miła atmosfera personel także polecam te linie. Komfort, która to linia mi zapewniła była taka się spodziewałam .Wyżywienie było dobre lokalizacja też mi pasowała

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. nie polecam
  4

  Bardzo stresująca odprawa

  2014-08-24 | Ewa Sadkowska, Dąbrowa Górnicza

  Ledwo przezyłam odprawę w Eindhoven jako osoba dość mloda(57lat),ale bardzo schorowana (po raz czwarty w życiu odbywam leczenie chemioterapią z powodu przerzutów raka).Z takim samym bagażem jak do Eindhoven 8.08 odbyłam w ubiegłym roku w pazdzierniku lot liniami Wizzair do Niemiec (Frankfurt-Hahn).Nie było żadnego problemu w Katowicach-Pyrzowicach,spokojnie bez zarzutów na odprawie we Frankfurcie.Tak samo spoko w Katowicach 8.08.W drodze powrotnej z Eindhoven-16.08 okazało się,że mój bagaż(taki sam,jak wcześniej) jest za wysoki-ok.2cm.Musiałam zakupić nową walizkę za 49Eu.Po drugiej bramce chciałam kupić wodę min.do popicia leku nasercowego.Przemierzyłam dużą odleglość,poczekałam przy kasie i dowiedziałam się,że muszę okazać bilet,który trzymała moja kolezanka.Znowu powrót i stres.Wizzair i Eindhoven to bardzo przykre doświadczenia!!!

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Samochodem

Współrzędne do systemów nawigacji samochodowych GPS:
N 51°27' 00"
E 05°22' 28"

Tuż obok lotniska znajduje się autostrada A2, którą możemy dojechać do południowej części Eindhoven i do północnej części Hertogenbosch, Utrechtu i Amsterdamu.

Taksówką

Postoje taksówek znajdują się przy wyjściu z terminalu lotniska.

Środkami Transportu Publicznego

Autobus
Do centrum miasta możemy się z łatwością przedostać liniami autobusowymi, które regularnie kursują na tej trasie. Linia numer 401, która kursuje kilka razy na godzinę, łączy bezpośrednio lotnisko z centrum Eindhoven, czas podróży to 25 minut, a koszt to 3 EUR.  Z kolei linią AirExpressBus możemy przedostać się do centrum Amsterdamu, czas takiej podróży to około 90 minut.

Kolej
Połączenie kolejowe bezpośrednio z lotniska do Eindhoven nie istnieje, natomiast z centrum miasta można dostać się pociągiem do Amsterdamu oraz innych miejscowości w Holandii. Dworzec autobusowy, na którym zatrzymuje się linia 401 jest połączony z dworcem kolejowym. Czas takiej podróży to 1,5 godziny.

Parking

Naprzeciw terminalu znajduje się parking P1, który przeznaczony jest na krótki postój pojazdów. Pozostawienie pojazdu na tym parkingu przez 15 minut jest bezpłatne. Z kolei parkingi P3, P4 oraz P5 są przeznaczone na dłuższe parkowanie samochodu. Parking P3 jest oddalony od terminalu o 300 metrów, a parkingi P4 oraz P5 o 400 metrów.

Usługi

Informacja – w głównej hali lotniska znajduje się punkt informacyjny.

Gastronomia – port lotniczy dysponuje restauracją oraz barem. Restauracja z tarasem widokowym na płytę lotniska znajduje się na poziomie 1 holu głównego - serwuje zarówno przekąski, jak i dania główne. Na parterze holu głównego znajduje się bar oferujący napoje.  

Finanse – w hali głównej znajduje się kantor oraz bankomat.

Zakupy
– na lotnisku znajdują się placówki handlowe - w holu głównym można zakupić pamiątki z Holandii, prasę, słodycze oraz napoje. W strefie odlotów znajduje się sklep duty free oferujący kosmetyki, perfumy oraz inne produkty wolnocłowe.

Wynajem samochodów – pięć firm świadczy usługi w zakresie wynajmu pojazdów.

Internet – w obrębie lotniska jest dostęp do bezprzewodowego Internetu.