Porady dla podróżnych

pdf drukuj wyślij e-mailem

Usługi dodatkowe dostępne i oferowane w hotelach

http://www.esky.pl/porady-dla-podroznych/Hotele/Pobyt-w-hotelu/Uslugi-dodatkowe-dostepne-i-oferowane-w-hotelach

Ostatnia aktualizacja: 2014-03-26

Usługi dodatkowe dostępne i oferowane w hotelach

Wiele hoteli świadczy dodatkowe usługi takie jak: budzenie, pralnia, „room service”, zamawianie taksówek, sprzedaż biletów na imprezy kulturalne, informacja turystyczna, przechowanie rzeczy wartościowych w sejfie. Część tych usług może być płatna. 

Pamiętaj:

Barek w pokoju (często w formie małej lodówki) to zazwyczaj opcja dodatkowa i płatna. Opłatę za spożyte produkty (napoje, przekąski) reguluje się pod koniec pobytu, podczas wymeldowania. W każdym pokoju powinien znajdować się cennik produktów z mini barku.

Wiele hoteli oferuje darmową kawę i herbatę, którą można przygotować samemu. Oferując taką usługę, hotel wyposaża pokoje w ekspres do kawy lub czajnik, zestaw składający się z herbaty, kawy, cukru oraz śmietanki oraz jednorazowe bądź szklane kubeczki.

Dodatkowe udogodnienia jakie można zastać w hotelu uwarunkowane są głównie poprzez jego standard. Do tego typu udogodnień zaliczane są: baseny, sauny, fitness, siłownie, odnowa biologiczna, sklep z biżuterią i z pamiątkami, fryzjer, przechowalnia bagażu, przechowalnia sprzętu rekreacyjnego, sale konferencyjne, przewodnictwo turystyczne, bezpłatny parking, prasowanie.

Internet

W większości hoteli istnieje możliwość skorzystania z Internetu. Hotele o wyższym standardzie często proponują szerokopasmowy dostęp do sieci w pokoju. Korzystanie z niego nie wiąże się zazwyczaj z dodatkowymi kosztami. Niektóre hotele w swej ofercie mogą proponować korzystanie z usług kafejki internetowej- opłaty za korzystanie określane są indywidualnie przez każdy hotel.

Obecnie wiele hoteli udostępnia usługę Internetu bezprzewodowego (Wi-Fi). Czasami zdarza się, iż sieć tego typu jest dodatkowo zabezpieczona. Niejednokrotnie dostęp do takiej sieci jest płatny. Obsługa hotelu udziela informacji w jaki sposób można uiścić opłatę za usługę.

 

Czy ten artykuł zawierał przydatne informacje?

Tak Nie

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSKY.pl S.A.

* - pola wymagane

Podziel się tym artykułem przez e-mail

Usługi dodatkowe dostępne i oferowane w hotelach

Link: http://www.esky.pl/porady-dla-podroznych/Hotele/Pobyt-w-hotelu/Uslugi-dodatkowe-dostepne-i-oferowane-w-hotelach