Porady dla podróżnych

pdf drukuj wyślij e-mailem

Odprawa online

http://www.esky.pl/porady-dla-podroznych/Loty/Odprawa-check-in/Odprawa-online

Ostatnia aktualizacja: 2014-03-03

Odprawa online

Odprawa online to odprawa dokonywana przez Internet.  

Uwaga:
Zarówno dla pasażerów linii  Ryanair, jak i Wizz Air jest ona obowiązkowa.

 

eSKY.pl umożliwia swoim klientom dokonanie odprawy online za pośrednictwem swojego serwisu. Czynność taką można wykonać po otrzymaniu biletu lotniczego, w okresie od 7 dni do 6 godzin przed planowanym wylotem w przypadku linii Ryanair, a Wizz Air od 30 dni do 6 godzin przed wylotem.

Odprawy online nie można dokonać na naszej stronie internetowej, a wszystkie informacje dotyczące tego procesu są wysyłane do pasażera w e-mailu.

Wiadomość zawiera specjalny link, który przenosi użytkownika do formularza odprawy. Dokument ten należy wypełnić wszystkimi wymaganymi danymi pasażerów. Po ich wysłaniu pasażer otrzymuje e-mail z potwierdzeniem dokonania odprawy i kartą pokładową w załączniku. 

Kartę należy wydrukować i zabrać ze sobą na lotnisko, wraz z dokumentem tożsamości użytym do odprawy. Jej brak skutkuje koniecznością zapłacenia wysokiej opłaty karnej, a w skrajnych przypadkach nawet odmową wpuszczenia na pokład samolotu. W przypadku linii Ryanair opłata wynosi 332 PLN/70 EUR, a w Wizz Air 20 EUR, opłata pobierana jest za każdy odcinek lotu za pasażera.

W liniach Ryanair koszt odprawy online (w wysokości 28* PLN) wliczony jest w końcową cenę biletu lotniczego.

Po dokonaniu odprawy online linie lotnicze Ryanair umożliwiają dokonanie zmiany daty lotu lub nazwiska pasażera  po  tzw. "otwarciu biletu". Koszt otworzenia rezerwacji wynosi  15 EUR/15 GBP  za pasażera/ za lot.  Po otwarciu biletu pasażerowie będą mogli dokonać zmian zgodnie z obowiązującymi opłatami i regulaminem linii lotniczej.

Uwaga:

Pasażerów podróżujących z bagażem rejestrowanym odprawa online nie zwalnia z obowiązku stawienia się do standardowej odprawy bagażowej na lotnisku.

 

*cena odprawy online i na lotnisku danych linii lotniczych może ulec zmianie z dnia na dzień, dlatego przed wylotem warto zapoznać się z aktualnymi cenami danych linii lotniczych. Takie informacje znajdują się w regulaminach przewoźników.

Pamiętaj:

- po dokonaniu odprawy online zmiany w bilecie są już niemożliwe (za wyjątkiem linii lotniczych Ryanair),

- pasażerowie muszą posiadać wydruk kart pokładowych na lotnisku,

- karty pokładowe mogą być wydrukowane w kolorze czarno-białym,

- każda karta pokładowa musi być wydrukowana na osobnej kartce, tak żeby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana,

- pasażerowie muszą mieć ze sobą na lotnisku dokumenty tożsamości użyte do odprawy online

Czy ten artykuł zawierał przydatne informacje?

Tak Nie

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSKY.pl S.A.

* - pola wymagane

Podziel się tym artykułem przez e-mail

Odprawa online

Link: http://www.esky.pl/porady-dla-podroznych/Loty/Odprawa-check-in/Odprawa-online