Bezpieczeństwo

Rezerwując w eSKY.pl, możesz spać spokojnie

Bezpieczeństwo transakcji online w serwisie eSKY.pl

eSKY.pl korzysta z najnowocześniejszych systemów zapewniających najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem kart kredytowych. Stosujemy technologię SSL (Secure Socket Layer) w celu zapewnienia bezpiecznego przekazu danych dot. płatności podczas rezerwacji usług turystycznych za pośrednictwem serwisu www. SSL jest wysoce skuteczną i najpopularniejszą metodą wykorzystywaną do bezpiecznego przekazu danych kart płatniczych przez Internet. W każdej chwili możesz sprawdzić aktualność certyfikatu SSL, klikając w ikonkę "Comodo secured".

Przejdź do:

Polityka prywatności

Wszystkie działania firmy eSKY.pl są zgodne z ustawą o ochronie danych osobowych oraz innymi przepisami odnoszącymi się do ochrony danych w Internecie. Prywatność, ochrona przed dostępem osób nieupoważnionych oraz inne możliwości zagubienia lub zniszczenia poufnych informacji są przez nas chronione poprzez zabezpieczenia techniczne i organizacyjne. [Powrót do góry]

Dane osobowe

Wymagane przez nas dane osobowe są niezbędne do dokonania poprawnej realizacji rezerwacji usługi turystycznej. Informacje dotyczące wszystkich związanych z rezerwacją płatności (nazwa banku, numer konta, numer karty kredytowej) muszą być wprowadzane przy każdej kolejnej rezerwacji.

eSKY.pl nie przechowuje informacji dotyczących numerów kart kredytowych, dlatego zmiana parametrów usługi turystycznej oraz kolejna rezerwacja wymaga ponownego podania danych karty kredytowej. Rezerwacja usługi turystycznej dokonywana jest poprzez szyfrowaną transmisję internetową SSL (Secure Socket Layer), która umożliwia bezpieczny przekaz danych pomiędzy przeglądarką internetową a systemem rezerwacji. [Powrót do góry]

Przekazywanie danych osobowych osobom trzecim

Nasi eksperci nieustannie czuwają nad bezpieczeństwem danych osobowych użytkowników eSKY.pl. Zabezpieczenia systemów informatycznych pod kątem zgodności z ustawą o ochronie danych osobowych są na bieżąco sprawdzane oraz weryfikowane podczas audytów, przeprowadzanych przez specjalistyczne firmy. Dzięki temu eSKY.pl może zagwarantować, że żadne z danych osobowych klientów nie są udostępniane osobom trzecim. [Powrót do góry]

Newsletter

eSKY.pl umożliwia klientom i użytkownikom strony zaprenumerowanie bezpłatnego newslettera, który jest wysyłany do subskrybentów za pośrednictwem e-maila. Na bieżąco informuje on o wszystkich ciekawych ofertach, promocjach, nowościach oraz o wydarzeniach dotyczących firmy eSKY.pl, a także naszych partnerów. Prenumerata może zostać w każdej chwili przerwana przez kliknięcie w odpowiedni link ("rezygnuję z subskrypcji") zamieszczony w każdym przesyłanym newsletterze. [Powrót do góry]

Systemy zabezpieczeń kart kredytowych

Obecnie karty kredytowe stają się coraz powszechniej stosowanym środkiem płatności. Jest to niezwykle wygodna metoda, dzięki której nie musimy nosić przy sobie dużej ilości gotówki. Wbrew niektórym opiniom stosowanie kart kredytowych znacząco wpływa także na bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji. Banki oraz organizacje płatnicze stale poprawiają i rozwijają nowe systemy zabezpieczeń. Najbardziej rozpowszechnionym obecnie sposobem zabezpieczeń są wszelkiego rodzaju systemy weryfikacyjne. Jednym z nich są stosowane powszechnie kody CVC/CVV, których używa się przy transakcjach dokonywanych za pośrednictwem Internetu.

Na rynku płatności wirtualnych pojawiły się także takie rozwiązania rozliczeniowe jak First Data czy eCARD, które znacząco przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa transakcji. W tych systemach informacje o naszych kartach są przetwarzane bezpośrednio w centrum płatności, a do sklepu wysyłana jest informacja po przetworzeniu. Znacząco minimalizuje to prawdopodobieństwo przechwycenia danych karty. Rozwiązania FirstData są używane przy płatnościach za rezerwacje hotelowe w eSKY.pl. [Powrót do góry]

Jak działa 3D Secure?

Aby nasi klienci mieli pewność, że płatności dokonywane online są całkowicie bezpieczne, wprowadziliśmy dodatkowy system autoryzacji o nazwie 3D Secure. Polega on na tym, że podczas przeprowadzania transakcji na naszej stronie internetowej użytkownik zostaje przekierowany do serwisu internetowego swojego banku.

Na stronie pojawia się okno „Płatność kartą 3D Secure”, gdzie należy zaakceptować rejestrację karty w usłudze 3D Secure. Następnie należy podać hasła dostępu do konta internetowego, tak jak w przypadku logowania się do systemu bankowości internetowej. Na przykład w banku BZWBK będzie to NIK oraz PIN, zaś w banku ING login klienta oraz hasło. Po podaniu danych logowania do użytkowania zostaje wysłana wiadomość SMS z szczegółami transakcji oraz kodem, który należy wpisać w odpowiednie pole na stronie 3D Secure. Dopiero po wpisaniu kodu, następuje zatwierdzenie płatności.

Procedura dodatkowej autoryzacji transakcji może nieco różnić się w zależności od banku, niemniej zawsze przypomina ona proces logowania się do systemu bankowości elektronicznej.

System 3D Secure obejmuje karty płatnicze Visa oraz MasterCard i jest oferowany bezpłatnie.[Powrót do góry]

Jak wygląda płatność?

Na początku płatności klient zostaje poproszony o podanie danych karty kredytowej. Po akceptacji klienta wprowadzony numer i dane o jej posiadaczu są wysyłane za pośrednictwem centrum rozliczeniowego do banku, który jest wydawcą karty. Jeśli obsługuje on usługi "Verified by Visa" lub "MasterCard SecureCode", na ekranie transakcji pojawi się okno opatrzone zazwyczaj oznaczeniami organizacji płatniczych. Tam należy wprowadzić hasło, które po potwierdzeniu jest weryfikowane przez wydawcę karty. Jeśli hasło zostało wprowadzone poprawnie, bank wydaje zgodę na kontynuowanie płatności przez centrum rozliczeniowe. Dalej transakcja przeprowadzana jest zgodnie z obowiązującym trybem. W przypadku odrzucenia hasła proces jest natychmiast przerywany.

Połączenie ze stroną internetową powinno być prowadzone w opisanej powyżej technologii SSL (w przeglądarkach zaznaczone jest to ikoną kłódki umieszczoną w odpowiednim miejscu, zazwyczaj na paskach stanu lub postępu).

Strona eSKY.pl działa w tym trybie od momentu przejścia na ekrany wprowadzania danych o pasażerach, aż do samego końca procesu rezerwacji. [Powrót do góry]

Technologia SSL

Technologia SSL

Stosujemy technologię SSL. Ikona kłódki na pasku adresu przeglądarki oznacza, że dane transakcji są szyfrowane bezpiecznie.

Technologia 3d Secure

Technologia 3D Secure

Dodatkowa autoryzacja płacącego kartą kredytową w ramach 3D Secure zapewnia maksimum bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo danych

Dane karty kredytowej weryfikowane są przez banki i wykorzystywane jednorazowo do obsługi konkretnej rezerwacji.

Omni Modo

Najwyższy poziom ochrony

Nasi specjaliści na bieżąco weryfikują poziom zabezpieczenia i ochrony danych osobowych w systemach informatycznych.

Rezerwacja telefoniczna

Nie jesteś przekonany?

Jeśli nie chcesz korzystać z płatności online, zachęcamy do skorzystania z rezerwacji telefonicznej pod numerem: 801 420 303 lub + 48 32 728 30 00.