Wyloty z Warszawy

Wyloty z Warszawy

Wyszukaj najtańsze wyloty z
Warszawa, Polska zmień
Mapa

Zniżki na hotele

Promocyjne wyloty z Warszawy

Trasa:Wylot w dniu:Linia lotnicza:Cena za osobę: 
Warszawa - Gdańsk 17.02.2016 Tanie linie od 9 PLN Wybierz
Warszawa - Wrocław 24.02.2016 Tanie linie od 9 PLN Wybierz
Warszawa - Oslo 18.02.2016 Tanie linie od 29 PLN Wybierz
Warszawa - Sztokholm 17.02.2016 Tanie linie od 39 PLN Wybierz
Warszawa - Kolonia 17.02.2016 Tanie linie od 39 PLN Wybierz

Warszawa

Na naszej stronie internetowej wyszukasz i zakupisz bilety lotnicze z Warszawy. Oferujemy połączenia 600 regularnych i tanich linii lotniczych do najodleglejszych zakątków świata. Bilety możesz również zarezerwować, dzwoniąc na naszą infolinię działającą 7 dni w tygodniu. Jesteśmy akredytowanym agentem IATA, co oznacza nie tylko prestiż, ale przede wszystkim gwarancję profesjonalnej obsługi naszych klientów oraz wysoką jakość usług. Umożliwimy Ci rezerwację dzień przed planowaną podróżą. Oprócz tego zapewnimy kompleksową obsługę Twojej rezerwacji na każdym jej etapie.

Lotniska w Warszawie

Warszawa Chopina (Okęcie)

Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie jest największym, najnowocześniejszym i najlepszym obiektem tego typu w Polsce. Położony jest w dzielnicy Włochy, osiedle Okęcie, 8 km na południowy zachód od centrum Warszawy. W 1934 r. prezydent I. Mościcki uroczyście otworzył lotnisko wojskowe i cywilne pod nazwą Port Lotniczy Warszawa-Okęcie. Od 2009 r. w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego port ten zarejestrowany jest pod nazwą Lotnisko Chopina.

Obecnie port posiada dwa terminale:
Terminal A - główny terminal
Terminal General Aviation - dedykowany pasażerom i załogom samolotów, które mają inne przeznaczenie niż regularny i czarterowy ruch lotniczy. Z terminalu mogą korzystać użytkownicy helikopterów, samolotów sanitarnych oraz powietrznych taksówek.

Regularne i tanie linie lotnicze zapewniają około 100 stałych połączeń na terenie kraju oraz na świecie: do Ameryki Północnej, Afryki, Azji i Europy. Największą popularnością wśród pasażerów cieszą się kierunki: Londyn, Paryż, Frankfurt, Amsterdam. W połączeniach krajowych pasażerowie najczęściej podróżują do Gdańska, Krakowa i Wrocławia. W 2015 r. port odprawił ponad 11,2 mln pasażerów, a liczba operacji lotniczych wyniosła łącznie ponad 124,7 tyś.

W 2013 roku port lotniczy po raz czwarty otrzymał tytuł "Ambasadora Polskiej Gospodarki" oraz wyróżnienie w kategorii "Kreator Rozwiązań XXI w.". Konkurs jest organizowany przez Business Centre Club pod honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych.
W styczniu 2015 r. uznane zostało za najlepsze w Polsce w plebiscycie miesięcznia Travelle Poland - to już druga tego typu nagroda dla warszawskiego portu.
W październiku 2015 r. Fundacja Integracja przyznała mu potwierdzający dostępność architektoniczną dla osób z niepełnosprawnością certyfikat "Obiekt bez barier" - pierwszy tego typu w Polsce dla obiektu komunikacyjnego.

W pobliżu lotniska jest wiele hoteli, m.in. B&B Hotel Warszawa-Okęcie oraz Courtyard Warsaw Airport.

Warszawa Modlin

Port lotniczy Warszawa-Modlin położony jest w Nowym Dworze Mazowieckim, w dzielnicy Modlin, ok. 40 km na północny zachód od centrum Warszawy.

Historia lotniska w Modlinie
Pierwsze prace nad budową lotniska na tym terenie zainicjowała Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej w 1937 roku. Podczas okupacji hitlerowskiej w latach 40. Niemcy opracowali szczegółowe założenia dotyczące budowy portu lotniczego niedaleko Warszawy. W Modlinie w tym okresie stacjonowały jednostki bojowe niemieckich sił powietrznych. Po zakończeniu drugiej wojny światowej lotnisko było intensywnie rozbudowywane. Aż do początku XXI wieku obiekt w Modlinie było wykorzystywany przez polskie siły powietrzne. Na jego terenie działało Centrum Szkolenia Lotniczego oraz Szkolny Pułk Śmigłowców. Pierwsze plany przekształcenia Modlina w port cywilny pojawiły się w 2005 roku. W 2010 roku rozpoczęła się modernizacja istniejących zabudowań oraz budowa nowego terminalu. Otwarcie lotniska nastąpiło w połowie lipca 2012 r. Ze względu na błędy przy budowie pasa startowego, na czas naprawy wynikłych uszkodzeń lotnisko zostało zamknięte, czyli do połowy 2013 roku. Milionowego pasażera port w Modlinie obsłużył 5 listopada 2013 roku. W ostatnim 2015 roku podwarszawskie lotnisko obsłużyło ponad 2,6 mln pasażerów.

Połączenia
Obecnie lotnisko obsługują tylko tanie linie lotnicze Ryanair. Irlandzki przewoźnik oferuje z Modlina przeloty regularne krajowe i międzynarodowe w 29 kierunkach całorocznych i dotakowych 6 w sezonie letnim. W siatce całorocznych połączeń przewoźnika znajdują się aktualnie lotniska: Sztokholm Skavsta, Oslo Rygge, Goteborg Landvetter, Glasgow, Shannon, Dublin, Liverpool, Manchester, East Midlands, Bristol, Londyny Stansted, Eindhoven, Bruksela Charleroi, Paryż Beauvais, Kolonia/Bonn, Teneryfa, Gran Canaria, Fuertevetura, Lizbona, Madryt, Barcelona El Prat, Malaga, Alicante, Mediolan Bergamo, Rzym Ciampino, Bolonia, Ateny i dwa krajowe: Gdańsk i Wrocław. Sezonowo Ryanair łączy Modlin z Salonikami, Chania, Trapani, Pizą, Marsylią i Palmą.

W odległości 1-2 km od portu znajdują się hotele, m.in. Royal Hotel Modlin oraz Hotel Sokołowska Airport Modlin.