Menu

Warszawa Londyn - Tanie loty

Pokaż filtry

Londyn

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • Bezpłatne atrakcje

  Londyn obfituje w jedne z najlepszych na świecie muzeów i galerii. Warto zwiedzić British Museum, Galerię Tate, Muzeum Historii Naturalnej lub Muzeum Nauki, w których podziwianie stałych wystaw jest bezpłatne.

 • Teatr

  Mówi się, że Londyn to miasto teatru. Przyciąga najznakomitsze talenty, najciekawsze przedstawienia i najlepsze teatry. Zobaczysz tu klasyczne sztuki, nieschodzące z afisza musicale lub zupełnie nowe produkcje z West Endu - wybór należy do Ciebie!

 • Koncerty

  Londyn znany jest ze swojej przebogatej sceny muzycznej i licznych koncertów światowych gwiazd, które odbywają się w miejskich parkach lub na stadionach. Co chwila miasto rozbrzmiewa dźwiękami największych osobistości świata muzyki!

Loty z Warszawy do Londynu a loty z innych polskich miast

Londyn to bardzo popularny punkt docelowy na mapie połączeń lotniczych z Polski. Z tanich lotów do Londynu korzystają zarówno ci, którzy są związani z Wielką Brytanią na stałe (pracujący czy rodziny emigrantów), jak i ci, którzy wykorzystują niskie ceny biletów, by zaspokoić ciekawość życia w ogromnym europejskim mieście. Loty z Warszawy do Londynu to nie jedyne połączenia z Polski. Ponieważ bardzo chętnie latamy do angielskiej stolicy, przewoźnicy zadbali o to, byśmy mogli podróżować wystarczająco często i wystarczająco wygodnie. Dlatego niemal każde Polskie lotnisko obsługuje loty do Londynu: Warszawa, Katowice, Kraków i wiele innych portów lotniczych.

Pozostaje więc pytanie: z którego lotniska najbardziej opłaca się wyruszyć? Niestety odpowiedź nie jest jednoznaczna. Warszawskie Okęcie ma jednak pewną przewagę nad innymi portami. Loty z Warszawy, nie tylko do Londynu, odbywają się znacznie częściej i są obsługiwane przez większą liczbę przewoźników. Dla nas, pasażerów, oznacza to większą swobodę w planowaniu podróży oraz dużą szansę na niższe ceny biletów. Warto więc śledzić oferty biletów lotniczych i zastanowić się, czy wylot ze stolicy nie będzie dla nas korzystniejszy niż podróż z mniejszego lotniska.

W jakim terminie najlepiej lecieć z Warszawy do Londynu?

Wybór terminu wylotu zależy od wielu czynników. Z jednej strony musimy zastanowić się, jaki będzie cel naszej podróży, a z drugiej, kiedy oferty lotów są najkorzystniejsze. Do Londynu można lecieć zarówno latem, jak i zimą. Jeśli chcemy nastawić się na zwiedzanie, musimy wiedzieć, że najbardziej tłoczne miesiące przypadają w okresie wakacyjnym. Jeśli z kolei chcemy zakosztować świątecznej atmosfery w wydaniu londyńskim, oczywiste jest, że udamy się do Anglii w listopadzie lub grudniu.

Warto wyznaczyć termin podróży tak, aby móc maksymalnie skorzystać z oferty tanich lotów na trasie Warszawa-Londyn. W niektórych okresach ceny biletów lotniczych są znacznie wyższe, nawet w ofercie tanich przewoźników. Najwyższy koszt przelotu poniesiemy na końcu października i początku listopada. Drugim w kolejności najdroższym okresem są miesiące letnie, w szczególności sierpień. Jak widać, im większy popyt na loty do Londynu w danym czasie, tym wyższe ceny biletów. Wniosek? Może warto pokusić się o podróż do Anglii poza „godzinami szczytu”?

Ceny biletów lotniczych

Jak już wiemy, najwyższe ceny biletów przypadają na koniec października i początek listopada. W tym czasie koszt podróży z Warszawy do Londynu w obie strony wynosi co najmniej 600 zł. Dla porównania: najtańsze bilety lotnicze na trasie Warszawa-Londyn kupimy w marcu. Zapłacimy za nie około 150 zł. Różnica wynosi więc 450 zł, czyli mniej więcej tyle, ile potrzebujemy na zarezerwowanie hotelu w dobrym standardzie na kilka dni. Właśnie dlatego warto poświęcić nieco uwagi wyborowi odpowiedniego terminu wylotu.

Cena lotu w dużym stopniu zależy też od przewoźnika. Zapłacimy najmniej, kupując bilety w tzw. tanich liniach lotniczych. Są to m.in. popularny Wizz Air, EasyJet czy Ryanair. Tani przewoźnicy wyróżniają się tym, że za priorytet uznają niskie ceny biletów. W związku z tym w ofercie takich firm raczej nie znajdziemy luksusowych kabin ani wykwintnych posiłków. Możemy za to mieć pewność, że niezależnie od poziomu cen, oferta właśnie tych przewoźników będzie najtańsza.

Porównywanie ofert lotów z Warszawy do Londynu

Czasem trudno jest jednoznacznie stwierdzić, która oferta lotu jest najlepsza, szczególnie jeśli wachlarz dostępnych opcji jest ogromny. Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku lotów Warszawa-Londyn. W takich przypadkach warto posiłkować się porównywarkami lotów. Korzystanie z nich jest bezpłatne. To specjalne strony internetowe, których mechanizm działania pozwala na zestawianie ze sobą wszystkich ofert dostępnych w Internecie i porównywanie ich według wybranych kryteriów. Między innymi takie funkcjonalności zapewnia eSky – porównywarka lotów z Warszawy do Londynu.

Korzystanie z porównywarki jest bardzo proste. Po wpisaniu adresu www.esky.pl w polu wyszukiwarki internetowej ukaże nam się strona główna. Znajdziemy na niej pola, w które powinniśmy wpisać miejsce wylotu, lądowania oraz planowany termin podróży. Po kliknięciu przycisku „Szukaj” system wygeneruje listę wyników, na której zobaczymy oferty w kolejności od najtańszej do najdroższej. Dodatkowo możemy spersonalizować wyszukiwanie. Do wyboru mamy kilka kryteriów, m.in. liczbę przesiadek, godzinę odlotu czy przewoźnika.

Planowanie podróży do Anglii

Zakup biletów lotniczych to nie jedyna rzez, o którą musimy zadbać przed wylotem. Oprócz lotu z Warszawy do Londynu musimy też zarezerwować nocleg oraz zorganizować transport. Te na pozór łatwe zadania w praktyce mogą zająć nieco więcej czasu niż początkowo zakładamy. W przypadku noclegu warto pamiętać, że im większe obłożenie turystyczne w okresie, w którym lecimy do Anglii, tym większy problem ze znalezieniem dogodnego miejsca noclegowego. Warto zadbać, by znalazło się ono możliwie najbliżej lotniska, a jednocześnie niedaleko najważniejszych miejsc, które chcemy odwiedzić. Dzięki temu zaoszczędzimy na komunikacji.

Transport najlepiej jest zorganizować jeszcze przed wylotem. Z lotniska do miasta dostaniemy się taksówką, wynajętym samochodem lub komunikacją miejską. Wybór zależy od naszych preferencji, wielkości bagażu, który chcemy przewieźć i zasobności portfela.

W znalezieniu odpowiednich opcji noclegowych i transportowych pomoże nam również wyszukiwarka eSky. Podobnie jak w przypadku lotów, wskaże najlepsze oferty i pozwoli dopasować wyniki do naszych wymagań.

Dokumenty niezbędne podczas lotu z Warszawy do Londynu

Jak wiele europejskich krajów, Anglia należy do strefy Schengen. Dlatego pasażerowie lecący na pokładzie samolotu Warszawa-Londyn muszą mieć przy sobie jedynie paszport lub dowód osobisty. Posiadanie wizy czy innych dodatkowych pozwoleń nie jest konieczne. Najważniejsze, by dokument tożsamości był w dobrym stanie technicznym i posiadał wyraźne zdjęcie, które pozwoli kontrolerom potwierdzić, że paszport lub dowód osobisty należy do nas.

Na lotnisko należy oczywiście zabrać ze sobą również bilety lotnicze z Warszawy do Londynu. Bez nich nie będziemy mogli przystąpić do kontroli granicznej ani wejść na pokład samolotu. Bilety można mieć w formie papierowej lub elektronicznej. Na wszelki wypadek zawsze warto zapisać bilet w formacie PDF na swoim urządzeniu elektronicznym. Dzięki temu, nawet jeśli zapomnimy zabrać wydrukowanego biletu, będziemy mogli okazać go na ekranie tabletu lub telefonu.

Angielska pogoda, czyli na co się przygotować, lecąc do Londynu?

Niezależnie od tego, czy lecimy z Warszawy do Londynu na dłuży urlop czy wolny weekend, powinniśmy być przygotowani na wszystko. Pogoda w Anglii bywa bowiem naprawdę nieprzewidywalna. Zdarza się, że tego samego dnia poranek funduje londyńczykom ulewę z gradobiciem, a popołudnie – piękną pogodę z temperaturą o wiele wyższą niż kilka godzin wcześniej. Musimy to uwzględnić podczas pakowania bagażu na lot Warszawa-Londyn. Średnia temperatura powietrza w najzimniejszym miesiącu (styczniu) wynosi około 5 stopni, a w najcieplejszym – maksymalnie 20 stopni. W zależności od pory roku warto zabrać ze sobą większość ubrań odpowiednich na temperatury o danej porze roku oraz kilka lżejszych bądź cieplejszych, które w nagłym wypadku uratują nas od przegrzania lub zmarznięcia.

Jak wszyscy wiemy, angielska pogoda to przede wszystkim deszcz. Pamiętajmy więc, żeby spakować do walizki parasol, a nawet dwa, najlepiej takie, które zmieszczą się do torebki bądź plecaka. Ponadto koniecznie powinniśmy wyposażyć się w przejściówkę do gniazdka, aby móc skorzystać z angielskich gniazdek elektrycznych. Dobrze jest mieć przy sobie także powerbank. W dzisiejszych czasach, kiedy telefon służy jako aparat, nawigacja i laptop w jednym, nie warto ryzykować utraty łączności ze światem i zgubienia się w tłumie na londyńskich zatłoczonych chodnikach.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Warszawy do Londynu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Londynu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Londynu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Londynu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Londynu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Londyn

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Londyn

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Londynie

Znajdź nocleg w Londynie