Menu

Wyszukaj loty z Warszawy do Paryża

Pokaż filtry

Paryż

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Miasto świateł

  Paryż znany jest jako miasto świateł, ale ten przydomek nie ma to nic wspólnego z elektrycznością! Nazwa pochodzi od okresu Oświecenia, gdy Paryż był ważnym centrum edukacji, sztuki i filozofii.

 • Jak zwiedzić Luwr za darmo

  Bilet wstępu do Luwru kosztuje 17,5 euro, jednakże istnieje szansa, by zwiedzić wszystkie stałe wystawy za darmo w pierwszą niedzielę każdego miesiąca. Co więcej, w każdy piątek od 18:00 do 21:45 wszystkie osoby poniżej 26. roku życia mogą zwiedzać muzeum za darmo.

 • Czy wiesz, że…

  …striptiz zaczął zdobywać swoją popularność w Paryżu już w 1894 roku? Wszystko zaczęło się przypadkiem: kobieta występująca na scenie odkryła, że na jej ubraniach siedzą pchły i w trakcie próby ich pozbycia się, zdjęła z siebie ubrania!

Co warto zobaczyć w Paryżu?

Paryż to miasto po brzegi wypełnione historią i jedno z tych miast, które nigdy się nie nudzą. Bo jak może znudzić się miasto, które trzeba byłoby zwiedzać co najmniej tydzień, by zobaczyć jedynie te najpopularniejsze miejsca: Wieżę Eiffla, Luwr, pałac w Wersalu, bazylikę Sacre-Coeur oraz katedrę Notre Dame! My polecamy udać się również do kilku ciekawych atrakcji, które można zobaczyć nie wydając ani jednego eurocenta! Oto one:

Park Buttes-Chaumont
Zlokalizowany przy Rue Botzaris jest jednym z najbardziej romantycznych parków w Paryżu. To tutaj można podziwiać niezliczone gatunki ptaków, wodospady, mosty, jaskinie oraz place zabaw. Widok na miasto z górującej nad parkiem świątyni Sybilli zapiera dech w piersiach!

La Promenade Plantée
Zlokalizowana na alei Daumesnil, w obszarze Gare de Lyon-Bercy, La Promenade to świetne miejsce na relaksującą przechadzkę. Promenada powstała w 1993 roku na dawnej estakadzie kolejowej i znana jest ze swojej zieleni - drzewa tworzą tu prawdziwą miejską oazę! Tworzy 4,5-kilometrowy szlak, wzdłuż którego położone są przeróżne galerie sztuki i wiele unikalnych architektonicznie budynków.

Arènes de Lutèce
Zlokalizowane przy Rue Monge w dzielnicy łacińskiej, areny przypominają o rzymskich korzeniach Paryża. Zbudowane zostały w 1 wieku naszej ery i stanowią najprawdopodobniej najdłuższy rzymski amfiteatr na świecie. Dziś nadal tętnią życiem, jednak starożytnych gladiatorów zastąpili gracze pétanque.

Rozwiń

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Paryż

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Paryż

Popularność kierunku Warszawa Paryż nie powinna nikogo dziwić. Nie dość, że stolica Francji od dawna uważana jest za sztandarowy kierunek turystyczny, to jeszcze linie lotnicze oferują tanie bilety na tej trasie. Tanie linie lotnicze Ryanair (wylot z Portu Lotniczego Warszawa-Modlin) oraz Wizz Air (wylot z Lotniska Chopina) latają na oddalone ok. 85 kilometrów od centrum Paryża lotnisko Beauvais-Tillé. Całkiem niedrogie bilety oferuje także LOT - przy czym rejsy tej linii odbywają się na dogodniejszej trasie Lotnisko Chopina - Port lotniczy Paryż-Roissy-Charles de Gaulle. Samoloty między Warszawą a Paryżem kursują na tyle często, że osoby planujące podróż do stolicy Francji nie powinny mieć problemu ze znalezieniem biletów lotniczych w atrakcyjnych cenach w dogodnym dla siebie terminie.
Znajdź atrakcyjne cenowo bilety lotnicze z Warszawy do Paryża!

Tablica lotów:

Warszawa Paryż

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Paryżu

Znajdź nocleg w Paryżu