Linie lotnicze Aer Lingus

Promocje - Aer Lingus

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Dublin, Irlandia Warszawa 2016-02-26 231 PLN Zobacz
Bristol, Wielka Brytania Warszawa 2016-02-28 724 PLN Zobacz
Doncaster, Wielka Brytania Warszawa 2016-02-28 819 PLN Zobacz
Cardiff, Wielka Brytania Warszawa 2016-02-22 836 PLN Zobacz
Frankfurt, Niemcy Warszawa 2016-02-28 977 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Aer Lingus
Rok założenia:
1936
Główna siedziba:
Dublin
Kod IATA:
EI
Flota:

Airbus A320-200, A321-200, A330-200, A330-300
Boeing 737-400

Oferta połączeń:

Europa, Afryka Północna, Ameryka Północna

Wyloty z Polski:
Warszawa
Historia Aer Lingus to irlandzkie linie lotnicze, których siedzibą jest Port Lotniczy w Dublinie. Przewoźnik powstał w maju 1936 roku jako spółka z Blackpool i West Coast Air Services. Pierwszy lot odbył się parę dni po utworzeniu linii. Mały samolot De Havilland 84 pokonał wówczas trasę z lotniska Baldonnel Airfield w Dublinie do Belfastu w Wielkiej Brytanii. W tym samym roku na mocy Aktu o Nawigacji Powietrznej i Transporcie linie zostały ogłoszone krajowymi. Pierwszy lot transatlantycki...

Więcej

Historia

Aer Lingus to irlandzkie linie lotnicze, których siedzibą jest Port Lotniczy w Dublinie. Przewoźnik powstał w maju 1936 roku jako spółka z Blackpool i West Coast Air Services. Pierwszy lot odbył się parę dni po utworzeniu linii. Mały samolot De Havilland 84 pokonał wówczas trasę z lotniska Baldonnel Airfield w Dublinie do Belfastu w Wielkiej Brytanii. W tym samym roku na mocy Aktu o Nawigacji Powietrznej i Transporcie linie zostały ogłoszone krajowymi. Pierwszy lot transatlantycki odbył się w roku 1947 z Nowego Jorku do Irlandii. Wkrótce operator zaczął także oferować bilety lotnicze na loty do Amsterdamu, Brukseli i Rzymu. W 1979 roku liniami Aer Lingus odbywał podróże Papież Jan Paweł II najpierw z Rzymu do Dublina, a następnie z Shannon do Bostonu. Irlandzkie linie były drugimi po włoskiej Alitalii, z których skorzystał Ojciec Święty.

Sieć połączeń

Irlandzkie linie lotnicze obsługują około 150 tras europejskich i transatlantyckich do Ameryki Północnej. W Polsce linie oferują połączenia z Krakowa i Warszawy. Linie są  połączone przymierzem z amerykańskimi JetBlue, United Airlines, holenderskim KLM oraz brytyjskimi British Airways.

Usługi

W Aer Lingus funkcjonuje specjalny program lojalnościowy "Gold Circle Club". Dzięki podziałowi na trzy klasy: Gold - GOLD, Prestige - GPPP i Elite – GXXX, podróżni mogą zbierać punkty i wymieniać je na zniżki w usługach linii lub nawet na darmowy przelot. Rezerwując rejs liniami Aer Lingus, należy pamiętać, że najtańsze bilety na loty w godzinach szczytu są szybko wyprzedawane. W związku z tym najlepiej jest wybierać loty w mniej popularnych godzinach. Trudno zakupić tani bilet na lot w poniedziałek rano, w piątek wieczorem, w niedzielę po południu oraz w święta państwowe. W samolotach irlandzkiego przewoźnika mamy do wyboru trzy klasy podróżowania: ekonomiczną, którą podróżuje się najtaniej, elastyczną i biznesową. Wybór numerów miejsc w samolocie w klasie elastycznej i biznesowej nie podlega opłacie. W przypadku klasy ekonomicznej obowiązują standardowe opłaty. W przypadku przewozu bagażu w klasie elastycznej i biznesowej obowiązuje bezpłatny limit, a w ekonomicznej obowiązują standardowe opłaty. Niepełnosprawni pasażerowie podróżujący irlandzkimi liniami mają możliwość skorzystania w drodze do samolotu z wózka inwalidzkiego. Powinni tylko z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem zgłosić takie zapotrzebowanie. Na trasach do i z USA irlandzki przewoźnik oferuje specjalne posiłki dla dzieci oraz dostosowane do potrzeb dietetycznych pasażerów, którzy muszą najpóźniej 24 godziny przed odlotem złożyć odpowiednie zamówienie.

Flota

Irlandzka flota składa się z samolotów typu Airbus A320-200, A321-200, A330-200, A330-300, Boeing 737-400

Personel
5.1
Punktualność
5.0
Połączenia
5.0
Cena biletu
4.3
Komfort
5.0
Bagaż
4.9
Posiłki
4.6

Bardzo dobry 4.8

95% osób poleca te linie lotnicze

Nr 39 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (22)

Trwa ładowanie opinii
 1. nie polecam
  2

  :(

  2014-06-23 | Jowita, Shannon

  Lot przebiegał bardzo źle z różnymi komplikacjami ):

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  6

  Bardzo dobra opinia

  2014-01-26 | Rafal Iwinski, Siedlce

  Punktualnosc lotow Mila odprawa pasazerow Rewelacyjna obsluga pasazerow podczas lotu Posilki bardzo dobre Personel sluzy pomoca Personel bardzo dobrze wyszkolony Bede polecac:)

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  6

  Aer Lingus

  2014-01-16 | Halina Jarzynka, Olsztyn

  Bardzo miła i sympatyczna obsługa.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  Jest OK :)

  2013-09-11 | Tomasz Jarzynka, Olsztyn/Lublin/Kraków

  Podczas moim 4 podrózy do Irlandii, trzy razy korzystałem a lini Aer Lingus i raz z RyanAir. Nie ma nawet co porównywać tych dwóch linii, bo było by to nie fer w stosunku do Aer Lingus`a. Lot Warszaw - Dublin trwa około 3 godz. więc jest to w miarę krotki czas lotu, ale personel zachywal się bardzo profesjonalnie i życzliwie. W niektorych liniach odczuwalem uśmiech personelu na siłe, bo "zo to mi płacą", tego typu odczuć nie miałem w AerLingusie :) Dlatego polecam tę linię i podam ich hasło reklamowe "You are AerLingus" :) Jak do Irlandii - to zawsze z nimi !!!

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  Aer Lingus

  2013-06-21 | Maciek P, Warszawa

  Byłem zaskoczony komfortem podróży tymi liniami. Obawiałem się, że przewoźnik, którego nie znam jest słaby. Było wręcz przeciwnie, nie wyobrażam sobie, żeby nie skorzystać z usług tej linii podczas kolejnego lotu z Irlandii do Polski! :)

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe irlandzkie linie lotnicze: