Linie lotnicze Air France

Promocje - Air France

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Londyn, Wielka Brytania Warszawa 2015-07-08 561 PLN Zobacz
Frankfurt, Niemcy Warszawa 2015-07-09 607 PLN Zobacz
Bruksela, Belgia Warszawa 2015-07-15 620 PLN Zobacz
Stuttgart, Niemcy Warszawa 2015-07-20 628 PLN Zobacz
Strasburg, Francja Warszawa 2015-07-17 680 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Air France
Rok założenia:
1933
Główna siedziba:
Paryż
Kod IATA:
AF
Flota:

Airbus A319, A320, A321, A330, A340, Boeing 777-200/300,

Oferta połączeń:

Europa, Azja, Ameryka Północna, Ameryka Południowa

Wyloty z Polski:
Warszawa
bagażu rejestrowanego Historia Francuskie linie lotnicze Air France to jedno z największych towarzystw lotniczych na świecie. Główna baza przewoźnika to port lotniczy Charlesa de Gaulle, w Paryżu. Historia powstania Air France sięga października 1933 roku, kiedy to firmy lotnicze Air Orient, Compagnie Générale Aéropostale, Société Générale de Transport Aérien utworzyły Société Air France. Oficjalnie pierwszy lot liniami Air France odbył się w lipcu 1946 roku na trasie Paryż - Nowy York. W 1999...

Więcej
bagażu rejestrowanego

Historia

Francuskie linie lotnicze Air France to jedno z największych towarzystw lotniczych na świecie. Główna baza przewoźnika to port lotniczy Charlesa de Gaulle, w Paryżu. Historia powstania Air France sięga października 1933 roku, kiedy to firmy lotnicze Air Orient, Compagnie Générale Aéropostale, Société Générale de Transport Aérien utworzyły Société Air France. Oficjalnie pierwszy lot liniami Air France odbył się w lipcu 1946 roku na trasie Paryż - Nowy York. W 1999 roku spółka została częściowo sprywatyzowana, a jej udziały sprzedane na paryskiej giełdzie. Rok później Air France i Delta Airlines weszły w skład wielkiej organizacji lotniczej - SkyTeam. Od 2004 roku należą do holdingu Air France-KLM.

Sieć połączeń

Air France oferuje bilety lotnicze na trasach łączących prawie wszystkie kraje Europy, Azji, porty Ameryki Północnej i Południowej oraz Afryki. Przewoźnik dociera także na Karaiby, do Polinezji Francuskiej czy na Filipiny. Z Polski Air France prowadzi połączenia lotnicze z lotniska w Warszawie. W siatce połączeń Air France znajduje się 91 krajów oraz około 200 kierunków na całym świecie.

Usługi

Na pokładzie samolotów przewoźnika Air France mamy do dyspozycji jedną z trzech klas podróżnych: pierwszą, biznesową i ekonomiczną.
Klasa pierwsza dysponuje łóżkami, skórzanymi kanapami, eleganckimi drewnianymi meblami, telewizorami z ekranami dotykowymi.  Dwie pozostałe klasy komfortowo są zbliżone do pierwszej.
We wszystkich klasach mamy możliwość skorzystania z telefonu, zjedzenia smacznego posiłku, a dzięki specjalnym gniazdom elektrycznym skorzystamy z telefonu. Na długich trasach otrzymamy dodatkową poduszkę i koc.

We wrześniu 2008 roku Air France uruchomiło nową technologię umożliwiającą dokonywanie zmian rezerwacji biletów w 80 serwisach internetowych. Podróżni z łatwością mogą wprowadzać wszelkie modyfikacje do planu przelotów bezpośrednio na stronie internetowej biura, w którym zakupili bilet. Klienci Air France mają dostęp do 200 opcji wprowadzania zmian, mogą także uzyskać informacje dotyczące wyboru posiłków na pokładzie, miejsca, klasy i szczegółów przesiadek w czasie podróży.

Przewoźnik wprowadził 25 kwietnia 2013 nową specjalną taryfę MiNi, która jest dedykowana podróżnym nie zabierającym ze sobą bagażu rejestrowanego. Bagaż w MiNi jest podręczny i może ważyć maksymalnie 12 kg. W sytuacji, gdy podróżni potrzebują zabrać większy bagaż muszą dopłacić 15 EUR za jeden odcinek podróży w przypadku dokonywania opłaty już w chwili rezerwacji biletu i 30 EUR w momencie uiszczania opłaty na lotnisku.

Z opłat za bagaż rejestrowany zwolnieni są członkowie programu Flying Blue posiadający karty na poziomie Elite lub Elite+.

Bilety w taryfie MiNi są w niższej cenie, niż w taryfie Classic w ramach której podróżni korzystający z usług Air France mogą przewieźć bagaż nieodpłatnie.

Flota

Flota Air France dysponuje wysokiej klasy samolotami typu Airbus A319, A320, A321, A330, A340 i Boeing 777. Jest na bieżąco modernizowana i uzupełniania o nowe maszyny. W sumie linie wykorzystują do obsługi swoich połączeń ponad 250 maszyn.

Personel
4.3
Punktualność
4.1
Połączenia
4.5
Cena biletu
3.9
Komfort
4.2
Bagaż
3.9
Posiłki
3.5

Dobry 4.0

78% osób poleca te linie lotnicze

Nr 71 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (73)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  6

  Air France

  2015-06-21 | Piotr Sokołowski, Płock

  W stosunku do ceny SUPER. Wystarczy porównać z LOT, zarówno co do ceny jak i usług.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. nie polecam
  2

  fatalna obsługa

  2015-05-06 | barbara żak, warszawa

  personel arogancki, zarówno w samolocie jak i w obsłudze na lotisku. Brak pomocy, opóźniony bagaż, brak współpracy

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  lot WAW - CDG

  2015-03-18 | kamillo, Ilawa

  Wszystko ok tylko posilek marny: rogalik + kawa Niestety polaczenia tylko z Warszawy

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  3

  ogólnie polecam

  2015-01-06 | Joanna Zięba-Gula, Warszawa

  Przy wylocie z Warszawy trafiliśmy na świetną załogę, bardzo miłą, sympatyczną, pomocną, podawali bardzo dobry posiłek, pytali czy czegoś nam nie potrzeba. Jednak wracając do Warszawy natrafiliśmy na słabą obsługę, niezbyt miłą, stewardessy podawały cokolwiek jakby od niechcenia, nie były zbyt miłe, mało komunikatywne. Jeśli chodzi o komfort lotu to Air France niczym w zasadzie się nie wyróżnia, standard podobny jak w WizzAIr.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  6

  CHINY SUPER

  2014-11-08 | MAREK, GRUDZIADZ

  FANTASTYCZNA OBSLUGA

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe francuskie linie lotnicze: