Linie lotnicze Air France

Promocje - Air France

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Londyn, Wielka Brytania Warszawa 2015-11-30 711 PLN Zobacz
Monachium, Niemcy Warszawa 2015-11-29 727 PLN Zobacz
Marsylia, Francja Warszawa 2015-11-30 737 PLN Zobacz
Frankfurt, Niemcy Warszawa 2015-11-30 755 PLN Zobacz
Aberdeen, Wielka Brytania Warszawa 2015-11-29 763 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Air France
Rok założenia:
1933
Główna siedziba:
Paryż
Kod IATA:
AF
Flota:

Airbus A319, A320, A321, A330, A340, Boeing 777-200/300,

Oferta połączeń:

Europa, Azja, Ameryka Północna, Ameryka Południowa

Wyloty z Polski:
Warszawa
bagażu rejestrowanego Historia Francuskie linie lotnicze Air France to jedno z największych towarzystw lotniczych na świecie. Główna baza przewoźnika to port lotniczy Charlesa de Gaulle, w Paryżu. Historia powstania Air France sięga października 1933 roku, kiedy to firmy lotnicze Air Orient, Compagnie Générale Aéropostale, Société Générale de Transport Aérien utworzyły Société Air France. Oficjalnie pierwszy lot liniami Air France odbył się w lipcu 1946 roku na trasie Paryż - Nowy York. W 1999...

Więcej
bagażu rejestrowanego

Historia

Francuskie linie lotnicze Air France to jedno z największych towarzystw lotniczych na świecie. Główna baza przewoźnika to port lotniczy Charlesa de Gaulle, w Paryżu. Historia powstania Air France sięga października 1933 roku, kiedy to firmy lotnicze Air Orient, Compagnie Générale Aéropostale, Société Générale de Transport Aérien utworzyły Société Air France. Oficjalnie pierwszy lot liniami Air France odbył się w lipcu 1946 roku na trasie Paryż - Nowy York. W 1999 roku spółka została częściowo sprywatyzowana, a jej udziały sprzedane na paryskiej giełdzie. Rok później Air France i Delta Airlines weszły w skład wielkiej organizacji lotniczej - SkyTeam. Od 2004 roku należą do holdingu Air France-KLM.

Sieć połączeń

Air France oferuje bilety lotnicze na trasach łączących prawie wszystkie kraje Europy, Azji, porty Ameryki Północnej i Południowej oraz Afryki. Przewoźnik dociera także na Karaiby, do Polinezji Francuskiej czy na Filipiny. Z Polski Air France prowadzi połączenia lotnicze z lotniska w Warszawie. W siatce połączeń Air France znajduje się 91 krajów oraz około 200 kierunków na całym świecie.

Usługi

Na pokładzie samolotów przewoźnika Air France mamy do dyspozycji jedną z trzech klas podróżnych: pierwszą, biznesową i ekonomiczną.
Klasa pierwsza dysponuje łóżkami, skórzanymi kanapami, eleganckimi drewnianymi meblami, telewizorami z ekranami dotykowymi.  Dwie pozostałe klasy komfortowo są zbliżone do pierwszej.
We wszystkich klasach mamy możliwość skorzystania z telefonu, zjedzenia smacznego posiłku, a dzięki specjalnym gniazdom elektrycznym skorzystamy z telefonu. Na długich trasach otrzymamy dodatkową poduszkę i koc.

We wrześniu 2008 roku Air France uruchomiło nową technologię umożliwiającą dokonywanie zmian rezerwacji biletów w 80 serwisach internetowych. Podróżni z łatwością mogą wprowadzać wszelkie modyfikacje do planu przelotów bezpośrednio na stronie internetowej biura, w którym zakupili bilet. Klienci Air France mają dostęp do 200 opcji wprowadzania zmian, mogą także uzyskać informacje dotyczące wyboru posiłków na pokładzie, miejsca, klasy i szczegółów przesiadek w czasie podróży.

Przewoźnik wprowadził 25 kwietnia 2013 nową specjalną taryfę MiNi, która jest dedykowana podróżnym nie zabierającym ze sobą bagażu rejestrowanego. Bagaż w MiNi jest podręczny i może ważyć maksymalnie 12 kg. W sytuacji, gdy podróżni potrzebują zabrać większy bagaż muszą dopłacić 15 EUR za jeden odcinek podróży w przypadku dokonywania opłaty już w chwili rezerwacji biletu i 30 EUR w momencie uiszczania opłaty na lotnisku.

Z opłat za bagaż rejestrowany zwolnieni są członkowie programu Flying Blue posiadający karty na poziomie Elite lub Elite+.

Bilety w taryfie MiNi są w niższej cenie, niż w taryfie Classic w ramach której podróżni korzystający z usług Air France mogą przewieźć bagaż nieodpłatnie.

Flota

Flota Air France dysponuje wysokiej klasy samolotami typu Airbus A319, A320, A321, A330, A340 i Boeing 777. Jest na bieżąco modernizowana i uzupełniania o nowe maszyny. W sumie linie wykorzystują do obsługi swoich połączeń ponad 250 maszyn.

Personel
4.4
Punktualność
4.2
Połączenia
4.5
Cena biletu
3.9
Komfort
4.3
Bagaż
3.9
Posiłki
3.6

Dobry 4.1

79% osób poleca te linie lotnicze

Nr 73 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (77)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  5

  sprawne linie

  2015-11-07 | Piotr, Warszawa

  bez zastrzeżeń

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  4

  samolot

  2015-11-01 | Eliza Wysocka, Warszawa

  Da się wytrzymać Polecam te linie .

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  6

  Na plus

  2015-08-02 | Patryk Sianowski, Gdańsk

  Jedne z lepszych linii jakimi leciałem. Na pokładzie poczęstunek za darmo (kanapka + kawa + wino). Obsługa miła, samolot przyleciał 30 minut PRZED czasem, bez żadnych problemów ;)

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  Air France

  2015-07-19 | Maciej Wybult, Gdańsk

  Niektóre dania takie sobie....ciasteczko miałem wrażenie, ze nie nadaje się do zjedzenia. W drodze powrotnej (wylot w nocy z SFO) mniejsza ilość posiłków na pokładzie niż gdy leciałem z Paryża do SFO (wylot poranny). No i trochę panikowali jak były podobno jakieś turbulencje nad Atlantykiem w drodze powrotnej do Paryża.... turbulencje to były w drodze z Warszawy do Paryża....miałem wrażenie ze co najmniej 3 razy samolot już wylądował....a był na 10 tys. metrów i wtedy nikt z obsługi nie spanikował. Ogólnie linia fajna, prawie dobrze żywią... a na pewno bardzo dobrze poją :)

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  6

  Air France

  2015-06-21 | Piotr Sokołowski, Płock

  W stosunku do ceny SUPER. Wystarczy porównać z LOT, zarówno co do ceny jak i usług.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe francuskie linie lotnicze: