Linie lotnicze LOT

Promocje - LOT

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Warszawa, Polska Katowice 2015-03-28 155 PLN Zobacz
Poznań, Polska Warszawa 2015-03-30 189 PLN Zobacz
Rzeszów, Polska Warszawa 2015-03-31 217 PLN Zobacz
Szczecin, Polska Warszawa 2015-03-28 223 PLN Zobacz
Kraków, Polska Warszawa 2015-03-29 223 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
LOT
Rok założenia:
1929
Główna siedziba:
Warszawa
Kod IATA:
LO
Flota:

Boeing 767-300, 737-400, 737-500, Embraer 175, 170, 145, ATR-72, ATR-42

Oferta połączeń:

Europa, Ameryka Północna, Azja

Wyloty z Polski:
Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław
PROMOCJA: Szalona Środa to akcja promocyjna Polskich Linii Lotniczych LOT. W każdą środę przewoźnik obniża ceny biletów lotniczych od 30% do 50%. Linie umożliwiają wtedy rezerwację lotów po obniżonych cenach - zakupu biletu można dokonać w określonych godzinach, np. od 18.00 do 23.59 lub przez 24 h, w zależności o danej akcji promocyjnej. Od czasu do czasu LOT przedłuża ofertę Szalonej Środy do 48 h, a nawet do tygodnia. Wszystkie loty po obniżonych cenach są dostępne w naszej wyszukiwarce. O...

Więcej

PROMOCJA: Szalona Środa to akcja promocyjna Polskich Linii Lotniczych LOT. W każdą środę przewoźnik obniża ceny biletów lotniczych od 30% do 50%. Linie umożliwiają wtedy rezerwację lotów po obniżonych cenach - zakupu biletu można dokonać w określonych godzinach, np. od 18.00 do 23.59 lub przez 24 h, w zależności o danej akcji promocyjnej. Od czasu do czasu LOT przedłuża ofertę Szalonej Środy do 48 h, a nawet do tygodnia. Wszystkie loty po obniżonych cenach są dostępne w naszej wyszukiwarce. O czasie trwania promocji oraz obniżonych kierunkach informujemy w naszym newsletterze oraz aktualnościach.

Historia

Polskie Linie Lotnicze LOT są głównym polskim operatorem lotniczym i jednym z najstarszych przewoźników na świecie działającym w branży lotniczej od stycznia 1929 roku. Linie lotnicze powstały w wyniku połączenia wszystkich przewoźników działających  na terenie kraju w tamtym okresie. Pierwszymi samolotami PLL LOT były Junkers F13 i Fokker F.VIIa/1m. W 1930 roku przewoźnik został przyjęty do IATA. Pierwszy międzynarodowy lot odbył się 1 kwietnia 1930 roku na trasie Warszawa – Bukareszt. Wkrótce rozpoczęto sprzedawać bilety lotnicze na trasy łączące stolicę polski z Atenami, Bejrutem i Helsinkami. Godłem PLL LOT od 1931 roku jest „żuraw”. W czasie II wojny światowej LOT zawiesił działalność, wznowił ją w 1945 roku - na trasach krajowych w kwietniu, a na międzynarodowych w maju.
Od listopada 1992 roku LOT jest spółką akcyjną. Jest też współwłaścicielem  linii lotniczych Eurolot, które oferują połączenia krajowe. Do PLL LOT należał też  polski przewoźnik niskobudżetowy Centralwings, który w 2009 ogłosił upadłość. Od października 2003 roku polskie linie są członkiem sojuszu lotniczego Star Alliance. PLL LOT jest jedną z najlepszych linii lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej, co potwierdzają liczne nagrody przyznawane przez wiodące wydawnictwa branżowe. Główną bazą linii jest port lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Główne porty lotnicze LOT ma w Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

Sieć połączeń

PLL LOT kursuje na ponad 100 trasach, oferując przeloty krajowe pomiędzy Warszawą a polskimi portami regionalnymi oraz loty do innych miast europejskich i transatlantyckie loty do USA i Kanady. Ponadto dzięki porozumieniom codeshare z innymi liniami lotniczymi oraz w ramach sojuszu Star Alliance, siatka połączeń LOT jest wzbogacona o wiele dodatkowych kierunków. Polskie linie lotnicze mają porozumienia z takimi przewoźnikami (nie wliczając linii lotniczych  w ramach sojuszu Star Alliance) jak m.in. Aeroflot, Belavia, Bulgaria Air, Tarom czy Luxair.

Usługi

Z myślą o pasażerach często podróżujących samolotami Polskich Linii Lotniczych LOT w 1992 roku przewoźnik wprowadził program lojalnościowy LOT Voyager. W 2003 LOT przystąpił także do programu Miles & More. Liczy on ponad 8 milionów uczestników na całym świecie.

W lipcu 2007 PLL LOT jako pierwsze linie lotnicze w Polsce uruchomiły na stronach internetowych Wirtualną Stewardessę, która odpowiada na wszelkie pytania związane z lotem, bagażem itp.

Przewoźnik oferuje możliwość odprawienia się przez Internet lub przez telefon. Odprawy telefonicznej można dokonać do godziny 16.00 w dniu poprzedzającym wylot. Odprawa online jest dostępna najwcześniej na 24 godziny przed planowanym odlotem i jest zamykana 120 minut przed startem samolotu.

W przypadku samodzielnej podróży dzieci do lat 5, rodzice lub ich opiekunowie są zobowiązani do zapewnienia im dodatkowej opieki. PLL LOT oferuje możliwość wykupienia usługi "dodatkowa asysta". Dodatkowa stewardessa towarzyszy dziecku od odprawy biletowo-bagażowej na lotnisku aż do przekazania dziecka osobie upoważnionej w porcie docelowym.

Podróżni wymagający szczególnej opieki, w tym osoby w starszym wieku lub niepełnosprawne, mają możliwość zamówienia bezpłatnej dodatkowej asysty pracownika obsługi naziemnej.

Dla podróżujących PLL LOT odprawa biletowo-bagażowa otwarta jest na 2 godziny przed odlotem samolotu (4 godziny dla rejsów do/z USA). Ostatni pasażer obsługiwany jest najpóźniej 45 minut przed planową godziną startu. Zasada obowiązuje wszystkie rejsy PLL LOT, ze wszystkich portów na świecie.

Pasażer zgłaszający się do odprawy na mniej niż 45 minut przed odlotem może nie być zabrany na pokład samolotu.

Flota

Pierwszymi polskimi samolotami użytkowanymi przez przewoźnika były PWS-24 i PWS-24 bis. Obecnie flota PLL LOT używa maszyn typu Boeing 737 (modele 300, 400, 500), Embraer E-170 oraz E-175. PLL LOT był pierwszą linią lotniczą na świecie, która wprowadziła do eksploatacji w maju 2004 roku najnowszy wówczas produkt brazylijskiego producenta samolot Embraer 170.

Personel
4.6
Punktualność
4.2
Połączenia
4.2
Cena biletu
3.4
Komfort
4.1
Bagaż
4.4
Posiłki
3.4

Dobry 4.0

82% osób poleca te linie lotnicze

Nr 77 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (415)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  5

  posiłki

  2015-03-25 | Piotr Biernacki, Zakroczym

  kupując bilet dostałem informację,że podczas lotu jest posiłek.....był ale płatny

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  2

  ocena linii LOT

  2015-03-08 | Jacek Czelej, Kanie k.Warszawy

  fly or not but never by LOT - to jest złośliwość ale jednak coś w tym jest. Latam dość często do Gdańska, 2 - 3 x w roku za granicę. zawsze staram się wybierać linie lotnicze LOT - chciałbym żeby przetrwały i rozwijały się jak najlepiej. jednak żeby to nastąpiło to Zarząd LOT musi jeszcze b. dużo zmienić (na lepsze). Co mi się nie podoba : niepunktualność. Fotele samolotów chyba nigdy nie są myte - b. często wręcz śmierdzą potem! Bilety w mojej ocenie są zbyt drogie. Obsługa robi wrażenie zmęczonej i nigdy się nie uśmiecha a często są to młode osoby - to jest b. duża różnica in minus, w stosunku do personelu innych linii. 2 x - na jesieni ub.roku miałem b. nieprzyjemne przygody - nie mogłem dolecieć do Gdańska z powodu mgły. Wyglądało to tak jak by pilot w ogóle nie miał orientacji jakie warunki zastanie w Gdańsku - jest to dziwne bo lot trwa 30min i wróciliśmy do W-wy. Czy lotnisko w Gdańsku i w W-wie nie jest wyposażone w ILS? Następnym razem był istny horror - samolot w Gdańsku po powrocie z W-wy (gdzie nie wylądował - informacja była taka że jest ślisko i zabrakło soli!)był tankowany z pasażerami na pokładzie! Następnie nie wystartowaliśmy, na lotnisku w Gdańsku był tłum pasażerów, zdezorientowanych, głodnych, po spędzeniu tam 3 godzin, wracałem do W-wy jakimś zdezelowanym autobusem w nocy. W sumie to wszystko jest nie do przyjęcia ale mimo wszystko będę latał LOT-em, głównie dlatego że jestem Polakiem.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. nie polecam
  1

  Nielot

  2015-03-06 | Maria Ledowski, Tel Aviv

  1.Dnia 19-go grudnia 2014 przyleciałam samolotem El-Al z Tel Avivu do Warszawy,na lotnisko Okęcie .Celem podróży był Wrocław, a bilet do Wrocławia wykupiłam w towarzystwie "Sviv haolam" w Tel Avivie. 2. Samolot z Tel Avivu wylądował o godzinie 9.15. 3.Ok.godz.9.45 stanęłam w długiej kolejce do zapokładowania. Stoisko obsługiwały trzy osoby,z czego dwie zajmowały się bookingiem, a trzecia rozmawiała przez telefon.Kolejka posuwała się bardzo powoli.A kiedy dotarłam do obsługi zostałam przebadana(paszport,dowód na przesłanie walizki,bilet).Po czym zakomunikowano mi,że nie odlecę samolotem do Wrocławia,mającym odlecieć o godz.10.45,bo do odlotu zostało tylko 10 minut.Nadmienię,że nie wywoływano mojego nazwiska,jak to jest przyjęte w takich przypadkach. Na pytanie dlaczego nie polecę według planu i biletu,odpowiedziała stewardesa,że 10 minut nie wystarczy na załadowanie mojej walizki.A na pytanie co mam zrobić-odpowiedź brzmiała: "Wykupić bilet na przelot o godz.13.30!" I skierowano mnie do stewardesy ,która przedtem telefonowała... A ta właśnie powiadomiła,że pozostał ostatni bilet do Wrocławia,na godz,13.30 i jego cena to:789,90 złotych,co w przeliczeniu na dolary wynosi 280 dolarów.A ponieważ takiej sumy nie posiadałam umożliwiono mi opłatę kartą kredytową(Mastercard,ostatnie cztery cyfry-5093).Zmuszona zostałam do podwójnej opłaty,co nie jest przyjęte w krajach europejskich.Dodam,że stosunek do mnie jako pasażerki w wieku. emerytalnym(77 lat!) i o specjalnej potrzebie(wózek)był oburzający. 4.Kiedy po dodatkowej męce oczekiwania weszłam na pokład samolotu odlatującego o godz.13.30 i zajęłam swoje miejsce-okazało się,że miejsce obok mnie jest wolne.Po zapaleniu silników start nie nastąpił o wyznaczonym czasie,ale później.W pewnej chwili wpadła na pokład spóźniona pasażerka(Japonka lub Chinka?) i usiadła na ostatnim wolnym miejscu koło mnie.Wtedy samolot LOTu wystartował. Więc okazało się,że można nawet poczekać na ostatniego pasażera.Z tym zastrzeżeniem,że NIE na każdego. Maria Ledowski 14,B,Patai Joseph 69-673 ,Tel Aviv Israel tel.00972-3-641 99 80 054-76 38 19 Ps. Dodam,że jeżdżę do Wroclawia rok-rocznie,bo to jest miasto mojego dzieciństwa i mojej młodości,z którego wyjechałam w roku 1957 .I nigdy dotąd nie natknęłam się na tak przykry stosunek do pasażera.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  6

  pozytywny

  2015-02-12 | Iwona Biwka, Gdańsk

  mega pozytyw! Polecam!

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. nie polecam
  5

  Nie wiem czy bilet jest aż tak tani?

  2015-01-13 | P. Samarets, Kraków

  W szystko niby ok, tylko się zastanawiam czyżby bilet był aż tak tani, że ceny w 1700 zł ztarcza tylko na malutki "Prince Polo" i wodę? Nawet kawy nie ma, tzn za nią trzeba osobno zapłacić jak chcesz ...

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe polskie linie lotnicze: