Linie lotnicze LOT

Promocje - LOT

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Warszawa, Polska Katowice 2015-09-24 69 PLN Zobacz
Katowice, Polska Warszawa 2015-09-21 103 PLN Zobacz
Wrocław, Polska Warszawa 2015-09-13 114 PLN Zobacz
Rzeszów, Polska Warszawa 2015-09-19 114 PLN Zobacz
Kraków, Polska Warszawa 2015-09-13 120 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
LOT
Rok założenia:
1929
Główna siedziba:
Warszawa
Kod IATA:
LO
Flota:

Boeing 767-300, 737-400, 737-500, Embraer 175, 170, 145, ATR-72, ATR-42

Oferta połączeń:

Europa, Ameryka Północna, Azja

Wyloty z Polski:
Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław
PROMOCJA: Szalona Środa to akcja promocyjna Polskich Linii Lotniczych LOT. W każdą środę przewoźnik obniża ceny biletów lotniczych od 30% do 50%. Linie umożliwiają wtedy rezerwację lotów po obniżonych cenach - zakupu biletu można dokonać w określonych godzinach, np. od 18.00 do 23.59 lub przez 24 h, w zależności o danej akcji promocyjnej. Od czasu do czasu LOT przedłuża ofertę Szalonej Środy do 48 h, a nawet do tygodnia. Wszystkie loty po obniżonych cenach są dostępne w naszej wyszukiwarce. O...

Więcej

PROMOCJA: Szalona Środa to akcja promocyjna Polskich Linii Lotniczych LOT. W każdą środę przewoźnik obniża ceny biletów lotniczych od 30% do 50%. Linie umożliwiają wtedy rezerwację lotów po obniżonych cenach - zakupu biletu można dokonać w określonych godzinach, np. od 18.00 do 23.59 lub przez 24 h, w zależności o danej akcji promocyjnej. Od czasu do czasu LOT przedłuża ofertę Szalonej Środy do 48 h, a nawet do tygodnia. Wszystkie loty po obniżonych cenach są dostępne w naszej wyszukiwarce. O czasie trwania promocji oraz obniżonych kierunkach informujemy w naszym newsletterze oraz aktualnościach.

Historia

Polskie Linie Lotnicze LOT są głównym polskim operatorem lotniczym i jednym z najstarszych przewoźników na świecie działającym w branży lotniczej od stycznia 1929 roku. Linie lotnicze powstały w wyniku połączenia wszystkich przewoźników działających  na terenie kraju w tamtym okresie. Pierwszymi samolotami PLL LOT były Junkers F13 i Fokker F.VIIa/1m. W 1930 roku przewoźnik został przyjęty do IATA. Pierwszy międzynarodowy lot odbył się 1 kwietnia 1930 roku na trasie Warszawa – Bukareszt. Wkrótce rozpoczęto sprzedawać bilety lotnicze na trasy łączące stolicę polski z Atenami, Bejrutem i Helsinkami. Godłem PLL LOT od 1931 roku jest „żuraw”. W czasie II wojny światowej LOT zawiesił działalność, wznowił ją w 1945 roku - na trasach krajowych w kwietniu, a na międzynarodowych w maju.
Od listopada 1992 roku LOT jest spółką akcyjną. Jest też współwłaścicielem  linii lotniczych Eurolot, które oferują połączenia krajowe. Do PLL LOT należał też  polski przewoźnik niskobudżetowy Centralwings, który w 2009 ogłosił upadłość. Od października 2003 roku polskie linie są członkiem sojuszu lotniczego Star Alliance. PLL LOT jest jedną z najlepszych linii lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej, co potwierdzają liczne nagrody przyznawane przez wiodące wydawnictwa branżowe. Główną bazą linii jest port lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Główne porty lotnicze LOT ma w Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

Sieć połączeń

PLL LOT kursuje na ponad 100 trasach, oferując przeloty krajowe pomiędzy Warszawą a polskimi portami regionalnymi oraz loty do innych miast europejskich i transatlantyckie loty do USA i Kanady. Ponadto dzięki porozumieniom codeshare z innymi liniami lotniczymi oraz w ramach sojuszu Star Alliance, siatka połączeń LOT jest wzbogacona o wiele dodatkowych kierunków. Polskie linie lotnicze mają porozumienia z takimi przewoźnikami (nie wliczając linii lotniczych  w ramach sojuszu Star Alliance) jak m.in. Aeroflot, Belavia, Bulgaria Air, Tarom czy Luxair.

Usługi

Z myślą o pasażerach często podróżujących samolotami Polskich Linii Lotniczych LOT w 1992 roku przewoźnik wprowadził program lojalnościowy LOT Voyager. W 2003 LOT przystąpił także do programu Miles & More. Liczy on ponad 8 milionów uczestników na całym świecie.

W lipcu 2007 PLL LOT jako pierwsze linie lotnicze w Polsce uruchomiły na stronach internetowych Wirtualną Stewardessę, która odpowiada na wszelkie pytania związane z lotem, bagażem itp.

Przewoźnik oferuje możliwość odprawienia się przez Internet lub przez telefon. Odprawy telefonicznej można dokonać do godziny 16.00 w dniu poprzedzającym wylot. Odprawa online jest dostępna najwcześniej na 24 godziny przed planowanym odlotem i jest zamykana 120 minut przed startem samolotu.

W przypadku samodzielnej podróży dzieci do lat 5, rodzice lub ich opiekunowie są zobowiązani do zapewnienia im dodatkowej opieki. PLL LOT oferuje możliwość wykupienia usługi "dodatkowa asysta". Dodatkowa stewardessa towarzyszy dziecku od odprawy biletowo-bagażowej na lotnisku aż do przekazania dziecka osobie upoważnionej w porcie docelowym.

Podróżni wymagający szczególnej opieki, w tym osoby w starszym wieku lub niepełnosprawne, mają możliwość zamówienia bezpłatnej dodatkowej asysty pracownika obsługi naziemnej.

Dla podróżujących PLL LOT odprawa biletowo-bagażowa otwarta jest na 2 godziny przed odlotem samolotu (4 godziny dla rejsów do/z USA). Ostatni pasażer obsługiwany jest najpóźniej 45 minut przed planową godziną startu. Zasada obowiązuje wszystkie rejsy PLL LOT, ze wszystkich portów na świecie.

Pasażer zgłaszający się do odprawy na mniej niż 45 minut przed odlotem może nie być zabrany na pokład samolotu.

Flota

Pierwszymi polskimi samolotami użytkowanymi przez przewoźnika były PWS-24 i PWS-24 bis. Obecnie flota PLL LOT używa maszyn typu Boeing 737 (modele 300, 400, 500), Embraer E-170 oraz E-175. PLL LOT był pierwszą linią lotniczą na świecie, która wprowadziła do eksploatacji w maju 2004 roku najnowszy wówczas produkt brazylijskiego producenta samolot Embraer 170.

Personel
4.6
Punktualność
4.2
Połączenia
4.2
Cena biletu
3.5
Komfort
4.1
Bagaż
4.4
Posiłki
3.4

Dobry 4.0

82% osób poleca te linie lotnicze

Nr 76 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (440)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  5

  Polecam

  2015-08-23 | Ewa Kolenda, Ełk

  Szybko sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. nie polecam
  3

  Rozczarowanie

  2015-08-20 | Beata Baranowska, Kraków

  Samolot opóźniony o ponad godzinę z Krakowa do Warszawy, w Warszawie stanęli na wysokości zadania podstawiając busa na płytę i przewożąc pasażerów tranzytowych do Gdańska bezpośrednio do kolejnego samolotu. Inne samoloty niż podane na bilecie - zamiast odrzutowców same bombardiery. Brak wyboru miejsc - podczas 2 na 4 loty nie siedziałam koło partnera. Personel średni - sztywny, formalistyczny, angielski słaby. Lot z Gdańska również opóźniony, choć tylko o kilka minut tym razem. Generalnie nie polecam - w porównaniu do standardów zachodnich czy US to LOT jest na poziomie 20 lat wstecz.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  4

  Kawa -Free

  2015-08-06 | Pan Nikodem, Płock

  No jestem i bywam zaskoczony że za tako cenne loty nie daje kawy za darmo na pokłacie samolotu ..Tylko częstuje nas wodą i malusim batonikiem ..WSTYD .. Ps.Maiłem okazje ostatnio leciec SAS małyn samolotem -i kawa była za frre .

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  4

  LOT

  2015-08-04 | Piotr Berkowski, Wrocław

  Ok. Tylko te ceny za bilety ...

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  Jest dobrze

  2015-07-14 | Marek Gadomski, Warszawa

  Jedyna rzecz na którą mogę narzekać to punktualność (nie wiem czy zawiniły lotniska czy linia lotnicza). Fakt, że podróżując w obie strony na trasie Warszawa-Szczecin dwa razy były spóźnienia - raz 40 minut a raz 20 minut. Posiłek oceniłem na 3, bo ciężko oceniać na trasie krajowej w skali posiłku batonik prince polo i kubek wody. Pod każdym innym względem mogę śmiało polecić te linie lotnicze.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe polskie linie lotnicze: