Linie lotnicze Lufthansa

Promocje - Lufthansa

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Wiedeń, Austria Gdańsk 2014-07-24 991 PLN Zobacz
Amsterdam, Holandia Wrocław 2014-07-26 1152 PLN Zobacz
Mediolan, Włochy Lublin 2014-07-31 1192 PLN Zobacz
Gdańsk, Polska Łódź 2014-07-28 1238 PLN Zobacz
Mediolan, Włochy Lublin 2014-07-31 1249 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Lufthansa
Rok założenia:
1926
Główna siedziba:
Kolonia
Kod IATA:
LH
Flota:

Boeing 747-400, 737-300, 737-500, Airbus A340, A330, A300, A321, A320, A319, Avro RJ85, Bombardier CRJ900, CRJ700, CRJ200, McDonell&Douglas MD-11

Oferta połączeń:

Europa, Ameryka Południowa i Północna, Azja i Afryka

Wyloty z Polski:
Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Warszawa, Wrocław
Historia Przedsiębiorstwo powstało w wyniku połączenia się "Deutsche Aero Lloyd" i „Junkers Luftverkehr" w 1926 roku. Nazwa linii wywodzi się od połączenia niemieckiego Luft oznaczającego powietrze i Hansa, określającego związek średniowiecznych kupieckich miast europejskich leżących nad Bałtykiem i Morzem Północnym. W marcu 2005 roku linie lotnicze Lufthansa połączyły się ze szwajcarskim przewoźnikiem SWISS. Lufthansa jest liderem międzynarodowego porozumienia przewoźników Star Alliance....

Więcej

Historia

Przedsiębiorstwo powstało w wyniku połączenia się "Deutsche Aero Lloyd" i „Junkers Luftverkehr" w 1926 roku. Nazwa linii wywodzi się od połączenia niemieckiego Luft oznaczającego powietrze i Hansa, określającego związek średniowiecznych kupieckich miast europejskich leżących nad Bałtykiem i Morzem Północnym. W marcu 2005 roku linie lotnicze Lufthansa połączyły się ze szwajcarskim przewoźnikiem SWISS. Lufthansa jest liderem międzynarodowego porozumienia przewoźników Star Alliance. Dzisiaj Lufthansa to największe niemieckie linie lotnicze. Główna siedziba linii mieści się w Kolonii. Jako bazę oraz jeden z głównych węzłów obrały natomiast port lotniczy Frankfurt nad Menem. Częściowo własnością Lufthansy jest od czerwca 2003 roku terminal lotniczy w Monachium.

Dzisiaj oprócz głównej działalności przewoźnika pasażerskiego, Lufthansa prowadzi szeroką działalność w dziedzinach pokrewnych: przewozy transportowe (Lufthansa Cargo), służby techniczne (Lufthansa Technik), przewozy regionalne (Lufthansa Regional), przewozy regionalne (Lufthansa City Line), dostawca rozwiązań informatycznych dla lotnictwa (Lufthansa Systems), biuro podróży (Thomas Cook), lokalne linie lotnicze we Włoszech z siedzibą w Trieście (Air Dolomiti), lotnicze ubezpieczenia transportowe (Delvag), największy na świecie dostawca posiłków dla linii lotniczych (LSG Sky Chefs), usługi szkoleniowe dla załóg (Lufthansa Flight Training), linie lotnicze (Condor Airlines), linie lotnicze turecko – niemieckie (Sun Express), niemieckie tanie linie lotnicze (Germanwings).

Sieć połączeń

Lufthansa oferuje  bilety lotnicze na 18 połączeń krajowych oraz na 203 tras międzynarodowych. W sumie obsługuje 78 krajów w Afryce, obu Amerykach, Azji i Europie.  W Polsce wylatuje z lotnisk w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu , Warszawie i we Wrocławiu.

Usługi

Korzystając z interaktywnego planu miejsc, Lufthansa uruchomiła usługę samodzielnego wyboru miejsca w samolocie. Warunkiem jest posiadanie elektronicznego biletu Lufthansy. Ponadto pasażerowie mają możliwość korzystania z takich udogodnień jak odprawa online przez Internet, odprawa przez telefon, odprawa w automacie na lotnisku. Odprawy online można dokonać na 23 godziny przed rejsem – kartę pokładową można wydrukować lub przesłać na swój telefon komórkowy. Podczas takiej odprawy można również samodzielnie wybrać miejsce w samolocie.  Na lotnisku we Frankfurcie, Monachium, Hamburgu i Berlinie -Tegel przy wejściu do samolotu możemy skorzystać z automatów szybkiego boardingu. Urządzenia odczytują kody kreskowe z biletów elektronicznych i kart pokładowych online. Od maja 2004 roku na pokładzie samolotów Lufthansy pasażerowie mają możliwość korzystania z Internetu. Niemieckie linie lotnicze oferują także sowim pasażerom możliwość udziału w programie Miles & More, dzięki któremu można gromadzić mile wymienne na nagrody, a nawet darmowe przeloty.

Flota

Lufthansa to pierwsze linie, które dysponowały samolotami Boeing 737 i jedyne, które zakupiły wersję Boeing 737-100. Obecnie flota przewoźnika liczy prawie 300 samolotów. W jej skład wchodzą różne typy maszyn Airbus oraz Boeing.

Personel
5.0
Punktualność
4.7
Połączenia
5.0
Cena biletu
4.2
Komfort
4.8
Bagaż
4.8
Posiłki
4.3

Bardzo dobry 4.7

96% osób poleca te linie lotnicze

Nr 39 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (228)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  5

  Lufthansa

  2014-07-22 | Zbigniew Krawczyński, Zabrze

  Co to mówić - niemiecka precyzja!!!!

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  6

  Nie zawodna

  2014-07-18 | Ewa , Krakow

  Lecialam lufthansa z rodzina z krk do Miami via Frankfutr, wszystko dopięte na ostatni guzik, posiłki na zamówienie i wegetariańskie i dla diabetyków, bezglutenowe, jak tylko odpowiednio wcześniej sié zgłosi wszystko jest dla pasażera. Obsługa miła , Dania na pokładzie smaczne i podane ciepłe, napoje do wyboru i ile chcemy, lecialam i w nocy i w dzieñ, punktualnie, rozrywkowo. Nie ząwiedli mnie jak zwykle.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  ok

  2014-07-13 | Elzbieta Wegrzyn, Tychy

  ok

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  Lufthansa

  2014-07-09 | Paweł Dalder, Sosnowiec

  Bardzo punktualne linie lotnicze.Uprzejmy i miły personel . Bardzo duży duży komfort podróżowania.Dobre jedzenie.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  OK

  2014-07-06 | Mateusz Blachut, Kraków

  punktualność Lufthansy bardzo dobra, natomiast wystawiona ocena jest niższa ze względu na opóźnienia Air Canady.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe niemieckie linie lotnicze: