Linie lotnicze Lufthansa

Promocje - Lufthansa

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Amsterdam, Holandia Kraków 2015-04-18 619 PLN Zobacz
Warszawa, Polska Bydgoszcz 2015-04-03 841 PLN Zobacz
Lublin, Polska Gdańsk 2015-04-04 842 PLN Zobacz
Wiedeń, Austria Warszawa 2015-04-05 871 PLN Zobacz
Katania, Włochy Kraków 2015-04-11 876 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Lufthansa
Rok założenia:
1926
Główna siedziba:
Kolonia
Kod IATA:
LH
Flota:

Boeing 747-400, 737-300, 737-500, Airbus A340, A330, A300, A321, A320, A319, Avro RJ85, Bombardier CRJ900, CRJ700, CRJ200, McDonell&Douglas MD-11

Oferta połączeń:

Europa, Ameryka Południowa i Północna, Azja i Afryka

Wyloty z Polski:
Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Warszawa, Wrocław
Historia Przedsiębiorstwo powstało w wyniku połączenia się "Deutsche Aero Lloyd" i „Junkers Luftverkehr" w 1926 roku. Nazwa linii wywodzi się od połączenia niemieckiego Luft oznaczającego powietrze i Hansa, określającego związek średniowiecznych kupieckich miast europejskich leżących nad Bałtykiem i Morzem Północnym. W marcu 2005 roku linie lotnicze Lufthansa połączyły się ze szwajcarskim przewoźnikiem SWISS. Lufthansa jest liderem międzynarodowego porozumienia przewoźników Star Alliance....

Więcej

Historia

Przedsiębiorstwo powstało w wyniku połączenia się "Deutsche Aero Lloyd" i „Junkers Luftverkehr" w 1926 roku. Nazwa linii wywodzi się od połączenia niemieckiego Luft oznaczającego powietrze i Hansa, określającego związek średniowiecznych kupieckich miast europejskich leżących nad Bałtykiem i Morzem Północnym. W marcu 2005 roku linie lotnicze Lufthansa połączyły się ze szwajcarskim przewoźnikiem SWISS. Lufthansa jest liderem międzynarodowego porozumienia przewoźników Star Alliance. Dzisiaj Lufthansa to największe niemieckie linie lotnicze. Główna siedziba linii mieści się w Kolonii. Jako bazę oraz jeden z głównych węzłów obrały natomiast port lotniczy Frankfurt nad Menem. Częściowo własnością Lufthansy jest od czerwca 2003 roku terminal lotniczy w Monachium.

Dzisiaj oprócz głównej działalności przewoźnika pasażerskiego, Lufthansa prowadzi szeroką działalność w dziedzinach pokrewnych: przewozy transportowe (Lufthansa Cargo), służby techniczne (Lufthansa Technik), przewozy regionalne (Lufthansa Regional), przewozy regionalne (Lufthansa City Line), dostawca rozwiązań informatycznych dla lotnictwa (Lufthansa Systems), biuro podróży (Thomas Cook), lokalne linie lotnicze we Włoszech z siedzibą w Trieście (Air Dolomiti), lotnicze ubezpieczenia transportowe (Delvag), największy na świecie dostawca posiłków dla linii lotniczych (LSG Sky Chefs), usługi szkoleniowe dla załóg (Lufthansa Flight Training), linie lotnicze (Condor Airlines), linie lotnicze turecko – niemieckie (Sun Express), niemieckie tanie linie lotnicze (Germanwings).

Sieć połączeń

Lufthansa oferuje  bilety lotnicze na 18 połączeń krajowych oraz na 203 tras międzynarodowych. W sumie obsługuje 78 krajów w Afryce, obu Amerykach, Azji i Europie.  W Polsce wylatuje z lotnisk w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu , Warszawie i we Wrocławiu.

Usługi

Korzystając z interaktywnego planu miejsc, Lufthansa uruchomiła usługę samodzielnego wyboru miejsca w samolocie. Warunkiem jest posiadanie elektronicznego biletu Lufthansy. Ponadto pasażerowie mają możliwość korzystania z takich udogodnień jak odprawa online przez Internet, odprawa przez telefon, odprawa w automacie na lotnisku. Odprawy online można dokonać na 23 godziny przed rejsem – kartę pokładową można wydrukować lub przesłać na swój telefon komórkowy. Podczas takiej odprawy można również samodzielnie wybrać miejsce w samolocie.  Na lotnisku we Frankfurcie, Monachium, Hamburgu i Berlinie -Tegel przy wejściu do samolotu możemy skorzystać z automatów szybkiego boardingu. Urządzenia odczytują kody kreskowe z biletów elektronicznych i kart pokładowych online. Od maja 2004 roku na pokładzie samolotów Lufthansy pasażerowie mają możliwość korzystania z Internetu. Niemieckie linie lotnicze oferują także sowim pasażerom możliwość udziału w programie Miles & More, dzięki któremu można gromadzić mile wymienne na nagrody, a nawet darmowe przeloty.

Flota

Lufthansa to pierwsze linie, które dysponowały samolotami Boeing 737 i jedyne, które zakupiły wersję Boeing 737-100. Obecnie flota przewoźnika liczy prawie 300 samolotów. W jej skład wchodzą różne typy maszyn Airbus oraz Boeing.

Personel
5.0
Punktualność
4.8
Połączenia
5.0
Cena biletu
4.3
Komfort
4.8
Bagaż
4.8
Posiłki
4.3

Bardzo dobry 4.8

96% osób poleca te linie lotnicze

Nr 35 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (256)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  4

  Essen

  2015-03-25 | Beata Wota, Salzburg

  Sandwitch hat mich nicht gut geschmeckt , war zu weich , zu saftig , zu kunstlich.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  6

  Lufthansa

  2015-03-19 | PIOTR SOKAL, JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

  OGÓLNIE OCENA BARDZO WYSOKA, PEWNYM DROBNYM MANKAMENTEM BYŁO TO, ŻE POPROSIŁEM, BY NIE SIEDZIEĆ W ŚRODKU, A OTRZYMAŁEM JEDNO TAKIE MIEJSCE, POMIMO ZAPEWNIENIA I "ANULOWANIA" KARTY POKŁADOWEJ, ZA TO M.IN. PYSZNE PIWO NA POKŁADZIE MOŻE TO REKOMPENSOWAĆ, OCZYWIŚCIE CENA PRZELOTU MOŻE BYĆ NIŻSZA Z PUNKTU WIDZENIA PASAŻERA ;)

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  4

  lot

  2015-03-18 | Ireneusz Rogala, Ruda Śląska

  pasażer ma poczucie nie tylko komfortu lotu ale bezpieczeństwa

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  Haneda

  2015-02-28 | Marek Dworski, Gliwice

  Tak chciałbym mieć na innych liniach

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  6

  Rewelacja

  2015-02-15 | Adam Jakubowski, Gliwice

  Najlepsza linia tradycyjna. Punktualność, profesjonalne podejście i ceny całkiem w porządku.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe niemieckie linie lotnicze: