Linie lotnicze Lufthansa

Promocje - Lufthansa

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Frankfurt, Niemcy Warszawa 2015-12-15 518 PLN Zobacz
Monachium, Niemcy Łódź 2015-12-10 563 PLN Zobacz
Kassel, Niemcy Warszawa 2015-12-23 669 PLN Zobacz
Kiszyniów, Mołdawia Poznań 2015-12-05 797 PLN Zobacz
Tallinn, Estonia Kraków 2015-12-12 847 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Lufthansa
Rok założenia:
1926
Główna siedziba:
Kolonia
Kod IATA:
LH
Flota:

Boeing 747-400, 737-300, 737-500, Airbus A340, A330, A300, A321, A320, A319, Avro RJ85, Bombardier CRJ900, CRJ700, CRJ200, McDonell&Douglas MD-11

Oferta połączeń:

Europa, Ameryka Południowa i Północna, Azja i Afryka

Wyloty z Polski:
Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Warszawa, Wrocław
Historia Przedsiębiorstwo powstało w wyniku połączenia się "Deutsche Aero Lloyd" i „Junkers Luftverkehr" w 1926 roku. Nazwa linii wywodzi się od połączenia niemieckiego Luft oznaczającego powietrze i Hansa, określającego związek średniowiecznych kupieckich miast europejskich leżących nad Bałtykiem i Morzem Północnym. W marcu 2005 roku linie lotnicze Lufthansa połączyły się ze szwajcarskim przewoźnikiem SWISS. Lufthansa jest liderem międzynarodowego porozumienia przewoźników Star Alliance....

Więcej

Historia

Przedsiębiorstwo powstało w wyniku połączenia się "Deutsche Aero Lloyd" i „Junkers Luftverkehr" w 1926 roku. Nazwa linii wywodzi się od połączenia niemieckiego Luft oznaczającego powietrze i Hansa, określającego związek średniowiecznych kupieckich miast europejskich leżących nad Bałtykiem i Morzem Północnym. W marcu 2005 roku linie lotnicze Lufthansa połączyły się ze szwajcarskim przewoźnikiem SWISS. Lufthansa jest liderem międzynarodowego porozumienia przewoźników Star Alliance. Dzisiaj Lufthansa to największe niemieckie linie lotnicze. Główna siedziba linii mieści się w Kolonii. Jako bazę oraz jeden z głównych węzłów obrały natomiast port lotniczy Frankfurt nad Menem. Częściowo własnością Lufthansy jest od czerwca 2003 roku terminal lotniczy w Monachium.

Dzisiaj oprócz głównej działalności przewoźnika pasażerskiego, Lufthansa prowadzi szeroką działalność w dziedzinach pokrewnych: przewozy transportowe (Lufthansa Cargo), służby techniczne (Lufthansa Technik), przewozy regionalne (Lufthansa Regional), przewozy regionalne (Lufthansa City Line), dostawca rozwiązań informatycznych dla lotnictwa (Lufthansa Systems), biuro podróży (Thomas Cook), lokalne linie lotnicze we Włoszech z siedzibą w Trieście (Air Dolomiti), lotnicze ubezpieczenia transportowe (Delvag), największy na świecie dostawca posiłków dla linii lotniczych (LSG Sky Chefs), usługi szkoleniowe dla załóg (Lufthansa Flight Training), linie lotnicze (Condor Airlines), linie lotnicze turecko – niemieckie (Sun Express), niemieckie tanie linie lotnicze (Germanwings).

Sieć połączeń

Lufthansa oferuje  bilety lotnicze na 18 połączeń krajowych oraz na 203 tras międzynarodowych. W sumie obsługuje 78 krajów w Afryce, obu Amerykach, Azji i Europie.  W Polsce wylatuje z lotnisk w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu , Warszawie i we Wrocławiu.

Usługi

Korzystając z interaktywnego planu miejsc, Lufthansa uruchomiła usługę samodzielnego wyboru miejsca w samolocie. Warunkiem jest posiadanie elektronicznego biletu Lufthansy. Ponadto pasażerowie mają możliwość korzystania z takich udogodnień jak odprawa online przez Internet, odprawa przez telefon, odprawa w automacie na lotnisku. Odprawy online można dokonać na 23 godziny przed rejsem – kartę pokładową można wydrukować lub przesłać na swój telefon komórkowy. Podczas takiej odprawy można również samodzielnie wybrać miejsce w samolocie.  Na lotnisku we Frankfurcie, Monachium, Hamburgu i Berlinie -Tegel przy wejściu do samolotu możemy skorzystać z automatów szybkiego boardingu. Urządzenia odczytują kody kreskowe z biletów elektronicznych i kart pokładowych online. Od maja 2004 roku na pokładzie samolotów Lufthansy pasażerowie mają możliwość korzystania z Internetu. Niemieckie linie lotnicze oferują także sowim pasażerom możliwość udziału w programie Miles & More, dzięki któremu można gromadzić mile wymienne na nagrody, a nawet darmowe przeloty.

Flota

Lufthansa to pierwsze linie, które dysponowały samolotami Boeing 737 i jedyne, które zakupiły wersję Boeing 737-100. Obecnie flota przewoźnika liczy prawie 300 samolotów. W jej skład wchodzą różne typy maszyn Airbus oraz Boeing.

Personel
5.1
Punktualność
4.8
Połączenia
5.0
Cena biletu
4.3
Komfort
4.8
Bagaż
4.9
Posiłki
4.4

Bardzo dobry 4.8

96% osób poleca te linie lotnicze

Nr 41 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (279)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  5

  niemiecka solidnosc

  2015-11-12 | Magdalena Szczepańska, Kraków

  W zasadzie bez zarzutu uwzgledniając relacje ceny do usługi.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  3

  pozytywna

  2015-10-08 | Sławomir Zgubiński, Lębork

  relatywnie wysoka cena biletu

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  Ocena lini lotniczych

  2015-10-07 | Kamila Gołas, Żnin

  pierwszy raz leciałąm z tymi liniami ale jestem zachwycona pod kazdym wzgledem jesli chodzi o punktualnosc odlotów obsługa pasazerów przy odprawie i w samolocie rewelacja bez zadnych komplikacji ,Bardzo dbaja w czasie podrózy.Polecam te linie Napewno nastepnym razem polece tylko Lufthansa

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  6

  Ok

  2015-09-13 | Przemysław Moskal, Gdańsk

  Wszystko ok, ciepły posiłek podczas 4h lotu popołudniowego. Polecam

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  brak zlych opimi

  2015-09-06 | krystyna wołosz, gdansk

  wszystko jest bez zastrzerzeń

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe niemieckie linie lotnicze: