Linie lotnicze Wizzair

Promocje biletów lotniczych

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Oslo, Norwegia Poznań 2014-05-18 34 PLN Zobacz
Oslo, Norwegia Szczecin 2014-05-16 36 PLN Zobacz
Sztokholm, Szwecja Gdańsk 2014-05-21 39 PLN Zobacz
Kristiansand, Norwegia Gdańsk 2014-05-16 39 PLN Zobacz
Hamburg, Niemcy Gdańsk 2014-05-21 39 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Wizzair
Rok założenia:
2004
Główna siedziba:
Budapeszt
Kod IATA:
W6
Flota:

Airbus A320-200

Oferta połączeń:

Europa, w tym Turcja i Cypr

Wyloty z Polski:
Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław
Historia O powstaniu linii lotniczych Wizz Air zadecydowało w czerwcu 2003 roku sześć osób pod przewodnictwem Józsefa Váradiego. Osoby te miały bogate doświadczenie w branży lotniczej i szczyciły się licznymi sukcesami zawodowymi. W ciągu trzech miesięcy firma Wizz Air została zarejestrowana. Pierwszy lot odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu. Jednym z odbywających podróż inauguracyjnym lotem był założyciel i Prezes Zarządu Wizz Air, József Váradi. Obecnie linie Wizz Air są...

Więcej

Historia

O powstaniu linii lotniczych Wizz Air zadecydowało w czerwcu 2003 roku sześć osób pod przewodnictwem Józsefa Váradiego. Osoby te miały bogate doświadczenie w branży lotniczej i szczyciły się licznymi sukcesami zawodowymi. W ciągu trzech miesięcy firma Wizz Air została zarejestrowana. Pierwszy lot odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu. Jednym z odbywających podróż inauguracyjnym lotem był założyciel i Prezes Zarządu Wizz Air, József Váradi. Obecnie linie Wizz Air są największym tanim przewoźnikiem w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2006 roku Wizz Air wygrał w Polsce w plebiscycie na Najlepszą Tanią Linię Lotniczą. Od sierpnia 2008 roku, kiedy to otworzona została nowa baza na Ukrainie, dysponuje 12 hubami (bazami) na terytorium Europy. Siedziba linii mieści się w Budapeszcie na Węgrzech. Port lotniczy Budapeszt Ferihegy to także jedna z głównych baz przewoźnika.

Sieć połączeń

Sieć połączeń linii lotniczych Wizz Air jest stale rozwijana. Obecnie przewoźnik oferuje loty na około 220 trasach w całej Europie. Linie lotnicze kursują z Polski: z Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia.

Usługi

Wizz Air korzysta z najnowocześniejszych technologii, zapewniając za przystępną cenę najwyższą jakość usług. Przewoźnik oferuje bilety lotnicze zakupione drogą elektroniczną. Jak większość tanich linii lotniczych korzysta z mniejszych lotnisk umożliwiających tańszą i szybszą obsługę pasażerów, w samolotach dostępne są kabiny jednej klasy ze skórzanymi fotelami bez przydziału miejsc oraz na życzenie pasażera, za dodatkową opłatą świadczy usługi gastronomiczne. Linie lotnicze Wizz Air pomagają również swoim pasażerom, organizując transport na i z miejsca odlotu, umożliwiają wypożyczenie samochodu, organizują wycieczki. Osoby wymagające specjalnej opieki, w tym niepełnosprawne mogą liczyć na udogodnienia.

Flota

Wizz Air oferuje loty nowymi samolotami, najlepszymi w tej kategorii technologicznej. Flota składa się z maszyn jednego typu - samolotów Airbus A320. Obecnie liczy 37 maszyn. Prognozuje się, że w ciągu najbliższych 3-5 lat Wizz Air będzie dysponować 53 maszynami. Każdy z samolotów pomalowany jest w charakterystyczne kolory różu, fioletu i bieli oraz wyposażony w 180 wygodnych, skórzanych foteli. Wymagający pasażerowie mają możliwość wykupienia miejsca z dodatkowym miejscem na nogi. Mogą również wykupić możliwość pierwszeństwa wejścia na pokład i zajęcia wybranego dla siebie miejsca przed innymi pasażerami. Dokonując rezerwacji, pasażer ma możliwość wykupienia ubezpieczenia na czas podróży. Na pokładzie samolotu można za opłatą skorzystać z barku i kupić napoje zimne i ciepłe oraz przekąski.

Personel
4.9
Punktualność
4.5
Połączenia
4.7
Cena biletu
4.4
Komfort
4.2
Bagaż
4.2
Posiłki
3.6

Dobry 4.4

90% osób poleca te linie lotnicze

Nr 51 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (1343)

Trwa ładowanie opinii
 1. nie polecam
  1

  Parodia

  2014-04-23 | Piotr T, Amersfoort

  Jak to mówią tanie mięso psy jedzą... Resztę sami dodajcie

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. nie polecam
  4

  Wizzair

  2014-04-23 | Isabella Styczynska, Warszawa

  Często latałam Ryanair, który nie cieszy się dobra opinią. Postanowiłam wybrać Wizzair, bo ma lepszą opinię. Wykupiłam pierszeństwo wejścia na pokład, ponieważ nie ma numerowanych miejsc bez dodatkowej opłaty. W drodze na London Luton wszyscy z pierszeństwem wejścia na pokład pierwsi weszli do autobusu, gdzie były miejsca tylko stojące, następnie drzwi się zamknęły i do autobusu zaczęto wpuszczać pozostałych pasażerów. My z pierszeństwem czekaliśmy na pozostałych stojąc za przegrodą w tym samym autobusie w ścisku. Było bardzo duszno i staliśmy w oparach ropy, ponieważ silnik autobusu był cały czs uruchomiony. To był koszmar. W samolocie było bardzo dużo miejsc już zajętych, więc wybór był niewielki. Po wejściu reszty pasażerów miałam po obu moich stronach rosłych panów, więc nic nie skorzystałam z pierszeństwa wejścia na pokład. Kawa na pokładzie była tak niedobra, że nie mogłam jej wypić. Cena kawy i innych produktów była w euro, Steward nie mógł pobrać opłaty z mojej karty w euro, więc zapłaciłam gotówką w funtach. Steward powiedział mi że przelicznik na pokładzie to 1 euro= 1 funt. To jawne oszustwo, więcej na pokładzie nic nie zamówię. Po wylądowaniu na lotnisku ta sama karta kredytowa działała bez zastrzeżeń! Podsumowując zapłaciłam prawie dwa razy tyle co za Ryanair, oprócz tego że wylatywałam z Okęcia co jest wielkim plusem, reszta była gorsza niż w Ryanair. Na pocieszenie dużym plusem w Wizzair jest to, że waga bagażu rejestrowanego to aż 32 kg. jest to wspaniałe. Szkoda, że tą informację dostałam dopiero po wydrukowaniu biletu, co sprawiło , że niepotrzebnie zaznaczyłam, że zabieram ze soba duży bagaż kabinowy, co naraziło mnie na większe koszty. Pozdrawiam Isa

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  4

  opinie na temat linii lotniczych

  2014-04-23 | Kamila Matczak, Kowalewo Pomorskie

  Jastem zadowolona z przelotu liniami Wizzair.Dużym plusem jest miła,pomocna obsługa.Cenę biletów oceniłabym na poziomie średnim- nadal brak sensownych promocji oraz zniżek. Komort lotu- średni.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  wizzair

  2014-04-22 | Malgosia Kaczorowska, warszawa

  zadowolona, bez większych zastrzezen

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  samolocik

  2014-04-21 | Ewa Sikora, Krakow

  Linie Wizzair sa godnymi polecenia liniami...punktualne,obsluga miła.Cenie sobie tez fachowosc pracownikow linii..

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe węgierskie linie lotnicze: