Linie lotnicze Wizzair

Promocje biletów lotniczych

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Warszawa, Polska Wrocław 2014-08-20 23 PLN Zobacz
Wrocław, Polska Warszawa 2014-08-06 23 PLN Zobacz
Gdańsk, Polska Warszawa 2014-08-12 25 PLN Zobacz
Goteborg, Szwecja Gdańsk 2014-08-21 39 PLN Zobacz
Malmo, Szwecja Gdańsk 2014-08-22 39 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Wizzair
Rok założenia:
2004
Główna siedziba:
Budapeszt
Kod IATA:
W6
Flota:

Airbus A320-200

Oferta połączeń:

Europa, w tym Turcja i Cypr

Wyloty z Polski:
Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław
Historia O powstaniu linii lotniczych Wizz Air zadecydowało w czerwcu 2003 roku sześć osób pod przewodnictwem Józsefa Váradiego. Osoby te miały bogate doświadczenie w branży lotniczej i szczyciły się licznymi sukcesami zawodowymi. W ciągu trzech miesięcy firma Wizz Air została zarejestrowana. Pierwszy lot odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu. Jednym z odbywających podróż inauguracyjnym lotem był założyciel i Prezes Zarządu Wizz Air, József Váradi. Obecnie linie Wizz Air są...

Więcej

Historia

O powstaniu linii lotniczych Wizz Air zadecydowało w czerwcu 2003 roku sześć osób pod przewodnictwem Józsefa Váradiego. Osoby te miały bogate doświadczenie w branży lotniczej i szczyciły się licznymi sukcesami zawodowymi. W ciągu trzech miesięcy firma Wizz Air została zarejestrowana. Pierwszy lot odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu. Jednym z odbywających podróż inauguracyjnym lotem był założyciel i Prezes Zarządu Wizz Air, József Váradi. Obecnie linie Wizz Air są największym tanim przewoźnikiem w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2006 roku Wizz Air wygrał w Polsce w plebiscycie na Najlepszą Tanią Linię Lotniczą. Od sierpnia 2008 roku, kiedy to otworzona została nowa baza na Ukrainie, dysponuje 12 hubami (bazami) na terytorium Europy. Siedziba linii mieści się w Budapeszcie na Węgrzech. Port lotniczy Budapeszt Ferihegy to także jedna z głównych baz przewoźnika.

Sieć połączeń

Sieć połączeń linii lotniczych Wizz Air jest stale rozwijana. Obecnie przewoźnik oferuje loty na około 220 trasach w całej Europie. Linie lotnicze kursują z Polski: z Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia.

Usługi

Wizz Air korzysta z najnowocześniejszych technologii, zapewniając za przystępną cenę najwyższą jakość usług. Przewoźnik oferuje bilety lotnicze zakupione drogą elektroniczną. Jak większość tanich linii lotniczych korzysta z mniejszych lotnisk umożliwiających tańszą i szybszą obsługę pasażerów, w samolotach dostępne są kabiny jednej klasy ze skórzanymi fotelami bez przydziału miejsc oraz na życzenie pasażera, za dodatkową opłatą świadczy usługi gastronomiczne. Linie lotnicze Wizz Air pomagają również swoim pasażerom, organizując transport na i z miejsca odlotu, umożliwiają wypożyczenie samochodu, organizują wycieczki. Osoby wymagające specjalnej opieki, w tym niepełnosprawne mogą liczyć na udogodnienia.

Flota

Wizz Air oferuje loty nowymi samolotami, najlepszymi w tej kategorii technologicznej. Flota składa się z maszyn jednego typu - samolotów Airbus A320. Obecnie liczy 37 maszyn. Prognozuje się, że w ciągu najbliższych 3-5 lat Wizz Air będzie dysponować 53 maszynami. Każdy z samolotów pomalowany jest w charakterystyczne kolory różu, fioletu i bieli oraz wyposażony w 180 wygodnych, skórzanych foteli. Wymagający pasażerowie mają możliwość wykupienia miejsca z dodatkowym miejscem na nogi. Mogą również wykupić możliwość pierwszeństwa wejścia na pokład i zajęcia wybranego dla siebie miejsca przed innymi pasażerami. Dokonując rezerwacji, pasażer ma możliwość wykupienia ubezpieczenia na czas podróży. Na pokładzie samolotu można za opłatą skorzystać z barku i kupić napoje zimne i ciepłe oraz przekąski.

Personel
4.9
Punktualność
4.6
Połączenia
4.7
Cena biletu
4.4
Komfort
4.2
Bagaż
4.2
Posiłki
3.6

Dobry 4.4

89% osób poleca te linie lotnicze

Nr 53 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (1407)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  3

  jak to tania linia lotnicza

  2014-07-22 | Agnieszka Pęksyk, Gdańsk

  Są plusy i minusy. Największym minusem jest to, że chcąc siedzieć obok dziecka trzeba wykupić ekstra usługę priorytetowego wejścia na pokład, inaczej może zabraknąć podwójnych miejsc. Nic tylko żerowanie na komforcie dziecka. Zachowanie niegodne nikogo.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  5

  Dobra

  2014-07-22 | Michał Sypniewski, Poznań

  Cena biletu mogłaby być mnejsza Obsługa czasami nie wyrabia ze sprzedażża perfumów i kawy przez co panuje Chaos podczas ladowania, panie nie były przypiete bo biegusiem wszystko ukladały, przez co nie sprzawdziły zapięcia w pasy u wszystkich pasażerów

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  3

  Bagaż

  2014-07-21 | Marcin Młynarczyk, Brzeg

  To kpina żeby zmniejszać bezpłatny bagaż podręczny i laptop w torbie do tego przeznaczonej traktować jako drugi bagaż. Jeszcze się z tym nie spotkałem nigdy wcześniej a latałem już po Europie kilkanaście razy. Dla niektórych to zródło pracy i szerokość torby na laptop nie zajmie całego samolotu choćby każdy pasażer miał go z sobą !!

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  4

  lot Wizzair

  2014-07-21 | irena klysz , poznan

  linie dobre adekwatnie do ceny

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  wizz

  2014-07-21 | Maria. Wróblewska, Rudy

  available, not too expensive, friendly crew

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe węgierskie linie lotnicze: