Linie lotnicze Wizzair

Promocje - Wizzair

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Oslo, Norwegia Warszawa 2014-10-29 38 PLN Zobacz
Sztokholm, Szwecja Warszawa 2014-10-16 41 PLN Zobacz
Kristiansand, Norwegia Gdańsk 2014-10-31 41 PLN Zobacz
Malmo, Szwecja Gdańsk 2014-10-25 41 PLN Zobacz
Maastricht, Holandia Katowice 2014-10-28 41 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Wizzair
Rok założenia:
2004
Główna siedziba:
Budapeszt
Kod IATA:
W6
Flota:

Airbus A320-200

Oferta połączeń:

Europa, w tym Turcja i Cypr

Wyloty z Polski:
Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław
Historia O powstaniu linii lotniczych Wizz Air zadecydowało w czerwcu 2003 roku sześć osób pod przewodnictwem Józsefa Váradiego. Osoby te miały bogate doświadczenie w branży lotniczej i szczyciły się licznymi sukcesami zawodowymi. W ciągu trzech miesięcy firma Wizz Air została zarejestrowana. Pierwszy lot odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu. Jednym z odbywających podróż inauguracyjnym lotem był założyciel i Prezes Zarządu Wizz Air, József Váradi. Obecnie linie Wizz Air są...

Więcej

Historia

O powstaniu linii lotniczych Wizz Air zadecydowało w czerwcu 2003 roku sześć osób pod przewodnictwem Józsefa Váradiego. Osoby te miały bogate doświadczenie w branży lotniczej i szczyciły się licznymi sukcesami zawodowymi. W ciągu trzech miesięcy firma Wizz Air została zarejestrowana. Pierwszy lot odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu. Jednym z odbywających podróż inauguracyjnym lotem był założyciel i Prezes Zarządu Wizz Air, József Váradi. Obecnie linie Wizz Air są największym tanim przewoźnikiem w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2006 roku Wizz Air wygrał w Polsce w plebiscycie na Najlepszą Tanią Linię Lotniczą. Od sierpnia 2008 roku, kiedy to otworzona została nowa baza na Ukrainie, dysponuje 12 hubami (bazami) na terytorium Europy. Siedziba linii mieści się w Budapeszcie na Węgrzech. Port lotniczy Budapeszt Ferihegy to także jedna z głównych baz przewoźnika.

Sieć połączeń

Sieć połączeń linii lotniczych Wizz Air jest stale rozwijana. Obecnie przewoźnik oferuje loty na około 220 trasach w całej Europie. Linie lotnicze kursują z Polski: z Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia.

Usługi

Wizz Air korzysta z najnowocześniejszych technologii, zapewniając za przystępną cenę najwyższą jakość usług. Przewoźnik oferuje bilety lotnicze zakupione drogą elektroniczną. Jak większość tanich linii lotniczych korzysta z mniejszych lotnisk umożliwiających tańszą i szybszą obsługę pasażerów, w samolotach dostępne są kabiny jednej klasy ze skórzanymi fotelami bez przydziału miejsc oraz na życzenie pasażera, za dodatkową opłatą świadczy usługi gastronomiczne. Linie lotnicze Wizz Air pomagają również swoim pasażerom, organizując transport na i z miejsca odlotu, umożliwiają wypożyczenie samochodu, organizują wycieczki. Osoby wymagające specjalnej opieki, w tym niepełnosprawne mogą liczyć na udogodnienia.

Flota

Wizz Air oferuje loty nowymi samolotami, najlepszymi w tej kategorii technologicznej. Flota składa się z maszyn jednego typu - samolotów Airbus A320. Obecnie liczy 37 maszyn. Prognozuje się, że w ciągu najbliższych 3-5 lat Wizz Air będzie dysponować 53 maszynami. Każdy z samolotów pomalowany jest w charakterystyczne kolory różu, fioletu i bieli oraz wyposażony w 180 wygodnych, skórzanych foteli. Wymagający pasażerowie mają możliwość wykupienia miejsca z dodatkowym miejscem na nogi. Mogą również wykupić możliwość pierwszeństwa wejścia na pokład i zajęcia wybranego dla siebie miejsca przed innymi pasażerami. Dokonując rezerwacji, pasażer ma możliwość wykupienia ubezpieczenia na czas podróży. Na pokładzie samolotu można za opłatą skorzystać z barku i kupić napoje zimne i ciepłe oraz przekąski.

Personel
4.9
Punktualność
4.6
Połączenia
4.7
Cena biletu
4.4
Komfort
4.2
Bagaż
4.2
Posiłki
3.6

Dobry 4.4

89% osób poleca te linie lotnicze

Nr 54 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (1473)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  6

  miła atmosfera

  2014-09-30 | Karol Rodek, Białobrzegi /radomskie

  Wysoki poziom ,miła atmosfera i świetna obsługa!Było by świetnie gdyby można było wylecieć np. z Eindhoven do Warszawy w sobotę i wrócić w niedzielę albo chociaż w poniedziałek.Wykupiłbym wtedy ,,miesięczny'' ! :)

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. nie polecam
  3

  nie polecam

  2014-09-28 | MK, Wrocław

  Przy odprawie okazało się że muszę dopłacić za bagaż, nikt nie powiedział wcześniej jaka będzie to kwota, skasowali nas po 167 pln za bagaż który był większy o 1,5 cm, więc zastanawiam się dlaczego nie jest to dopłata od przekroczonego wymiaru czy wagi, teraz okazało się że po odprawie internetowej nie ma możliwości wykupienia nadbagażu więc chyba ponownie skasują mnie następne 170 pln porażka pozdrawiam

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  WIZZAIR

  2014-09-25 | MAGDALENA STELMACH, POGORZELA

  BARDZO POLECAM

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. nie polecam
  2

  Fatalnie!!! Stanowczo odradzam!

  2014-09-25 | Kistek, Tychy

  Bezpłatny bagaż podręczny na lotnisku w Polsce nie budził zastrzeżeń. Otrzymał naklejkę small. W Luton okazął się być za duży o 1cm- de facto kółka były o 1cm! za duże. Poskutkowało to dopłatą w wysokości 35 Funtów. Nie chodzi o pieniądze, a o sposób potraktowania klienta! Pokazówka na oczach wszystkich pasażerów! Linie zarobiły na mnie trochę ponad 100zł - ostatnie 100zł.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  6

  Lot Eindhoven - Katowice/Pyrzowice

  2014-09-24 | Karolina Wróbel, Sanok

  BRAK ZASTRZEŻEŃ

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe węgierskie linie lotnicze: