Linie lotnicze Wizzair

Promocje - Wizzair

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Oslo, Norwegia Warszawa 2014-11-26 37 PLN Zobacz
Sztokholm, Szwecja Gdańsk 2014-11-22 41 PLN Zobacz
Malmo, Szwecja Gdańsk 2014-11-29 41 PLN Zobacz
Mediolan, Włochy Katowice 2014-11-27 41 PLN Zobacz
Maastricht, Holandia Katowice 2014-11-29 45 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Wizzair
Rok założenia:
2004
Główna siedziba:
Budapeszt
Kod IATA:
W6
Flota:

Airbus A320-200

Oferta połączeń:

Europa, w tym Turcja i Cypr

Wyloty z Polski:
Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław
Historia O powstaniu linii lotniczych Wizz Air zadecydowało w czerwcu 2003 roku sześć osób pod przewodnictwem Józsefa Váradiego. Osoby te miały bogate doświadczenie w branży lotniczej i szczyciły się licznymi sukcesami zawodowymi. W ciągu trzech miesięcy firma Wizz Air została zarejestrowana. Pierwszy lot odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu. Jednym z odbywających podróż inauguracyjnym lotem był założyciel i Prezes Zarządu Wizz Air, József Váradi. Obecnie linie Wizz Air są...

Więcej

Historia

O powstaniu linii lotniczych Wizz Air zadecydowało w czerwcu 2003 roku sześć osób pod przewodnictwem Józsefa Váradiego. Osoby te miały bogate doświadczenie w branży lotniczej i szczyciły się licznymi sukcesami zawodowymi. W ciągu trzech miesięcy firma Wizz Air została zarejestrowana. Pierwszy lot odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu. Jednym z odbywających podróż inauguracyjnym lotem był założyciel i Prezes Zarządu Wizz Air, József Váradi. Obecnie linie Wizz Air są największym tanim przewoźnikiem w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2006 roku Wizz Air wygrał w Polsce w plebiscycie na Najlepszą Tanią Linię Lotniczą. Od sierpnia 2008 roku, kiedy to otworzona została nowa baza na Ukrainie, dysponuje 12 hubami (bazami) na terytorium Europy. Siedziba linii mieści się w Budapeszcie na Węgrzech. Port lotniczy Budapeszt Ferihegy to także jedna z głównych baz przewoźnika.

Sieć połączeń

Sieć połączeń linii lotniczych Wizz Air jest stale rozwijana. Obecnie przewoźnik oferuje loty na około 220 trasach w całej Europie. Linie lotnicze kursują z Polski: z Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia.

Usługi

Wizz Air korzysta z najnowocześniejszych technologii, zapewniając za przystępną cenę najwyższą jakość usług. Przewoźnik oferuje bilety lotnicze zakupione drogą elektroniczną. Jak większość tanich linii lotniczych korzysta z mniejszych lotnisk umożliwiających tańszą i szybszą obsługę pasażerów, w samolotach dostępne są kabiny jednej klasy ze skórzanymi fotelami bez przydziału miejsc oraz na życzenie pasażera, za dodatkową opłatą świadczy usługi gastronomiczne. Linie lotnicze Wizz Air pomagają również swoim pasażerom, organizując transport na i z miejsca odlotu, umożliwiają wypożyczenie samochodu, organizują wycieczki. Osoby wymagające specjalnej opieki, w tym niepełnosprawne mogą liczyć na udogodnienia.

Flota

Wizz Air oferuje loty nowymi samolotami, najlepszymi w tej kategorii technologicznej. Flota składa się z maszyn jednego typu - samolotów Airbus A320. Obecnie liczy 37 maszyn. Prognozuje się, że w ciągu najbliższych 3-5 lat Wizz Air będzie dysponować 53 maszynami. Każdy z samolotów pomalowany jest w charakterystyczne kolory różu, fioletu i bieli oraz wyposażony w 180 wygodnych, skórzanych foteli. Wymagający pasażerowie mają możliwość wykupienia miejsca z dodatkowym miejscem na nogi. Mogą również wykupić możliwość pierwszeństwa wejścia na pokład i zajęcia wybranego dla siebie miejsca przed innymi pasażerami. Dokonując rezerwacji, pasażer ma możliwość wykupienia ubezpieczenia na czas podróży. Na pokładzie samolotu można za opłatą skorzystać z barku i kupić napoje zimne i ciepłe oraz przekąski.

Personel
4.9
Punktualność
4.6
Połączenia
4.7
Cena biletu
4.4
Komfort
4.2
Bagaż
4.2
Posiłki
3.6

Dobry 4.4

89% osób poleca te linie lotnicze

Nr 55 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (1487)

Trwa ładowanie opinii
 1. nie polecam
  4

  Obsługa w samolocie

  2014-10-30 | Krystian Brzozowski, Londyn

  Witam W raz z zona i 10 letnim synem mieliśmy wykupione bilety w jednym rzędzie kolo siebie. Gdy zapytaliśmy o nasze miejsca zaproponowano nam że jeśli chcemy siedzieć razem to za dodatkowa oplata możemy takie miejsca wykupić, moje pytanie brzmi po co są nr siedzeń na biletach skoro nie jest to przestrzegane, zaznaczam rodzina siedząc razem czuje się bezpieczniej. To nie przejażdżka autobusem parę kilometrów. Moja żonę przeraźliwie boi się lotów namawiałem ja do tego lotu około 6 miesięcy i chcieliśmy siedzieć kolo siebie a przecież bilety były wykupione na konkretne miejsca. Nie sadze żeby kiedyś powtórzył się lot tymi liniami. to kpina. I nigdy nie polecę tych Linii nikomu.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  2

  Braki

  2014-10-28 | Mariusz, Golba

  Zbyt duże koszta rezygnacji z biletu nawet z dużym wyprzedzeniem czasowym, lub zmiany terminu . a tak że zero informacji na temat możliwości kupna tanszego biletu w innym terminie. Brak tłumacza na obcym lotnisku. Oraz brak jednnorazowego gorącego napoju chociaż cherbaty w cenie biletu, w przeciwienstwie do rejsów krajowych . Większych zastrzeżeń -brak- .

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  Linie lotnicze Wizzair

  2014-10-26 | Iwona Mulik, Warszawa

  Wizzair to tanie linie, więc rożnie bywa, bo starają się oszczędzić na czym się tylko da i czasami się spóźniają, ale generalnie nie jest źle. Mają za to promocji bez liku. Wadą jest zbyt wysoka cena za bagaż, nie adekwatna do ceny biletu. Obsługa miła, życzliwa i pomocna.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. nie polecam
  4

  Personel na lotnisku w Kolonii

  2014-10-24 | Jolanta Orzechowska , Tarnowskie Góry

  Po zagubieniu czy kradzieży dowodu osobistego na lotnisku , nie wpuszczono mnie na pokład samolotu

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  rewelacyjne

  2014-10-22 | zenon burcon, wolin

  miło opiekuńczo,bezpiecznie,znakomita obsługa ze strony kapitana lotu jak zarówno obsługi pokładowej,stawiaczy to o rutyniarstwie,co podnosi morale pasażerów,spokój i bezstresowy lot...

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe węgierskie linie lotnicze: