Linie lotnicze Wizzair

Promocje - Wizzair

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Oslo, Norwegia Gdańsk 2014-09-26 37 PLN Zobacz
Kristiansand, Norwegia Gdańsk 2014-09-26 41 PLN Zobacz
Bergen, Norwegia Gdańsk 2014-09-26 62 PLN Zobacz
Malmo, Szwecja Gdańsk 2014-09-25 63 PLN Zobacz
Sztokholm, Szwecja Gdańsk 2014-09-25 83 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Wizzair
Rok założenia:
2004
Główna siedziba:
Budapeszt
Kod IATA:
W6
Flota:

Airbus A320-200

Oferta połączeń:

Europa, w tym Turcja i Cypr

Wyloty z Polski:
Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław
Historia O powstaniu linii lotniczych Wizz Air zadecydowało w czerwcu 2003 roku sześć osób pod przewodnictwem Józsefa Váradiego. Osoby te miały bogate doświadczenie w branży lotniczej i szczyciły się licznymi sukcesami zawodowymi. W ciągu trzech miesięcy firma Wizz Air została zarejestrowana. Pierwszy lot odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu. Jednym z odbywających podróż inauguracyjnym lotem był założyciel i Prezes Zarządu Wizz Air, József Váradi. Obecnie linie Wizz Air są...

Więcej

Historia

O powstaniu linii lotniczych Wizz Air zadecydowało w czerwcu 2003 roku sześć osób pod przewodnictwem Józsefa Váradiego. Osoby te miały bogate doświadczenie w branży lotniczej i szczyciły się licznymi sukcesami zawodowymi. W ciągu trzech miesięcy firma Wizz Air została zarejestrowana. Pierwszy lot odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu. Jednym z odbywających podróż inauguracyjnym lotem był założyciel i Prezes Zarządu Wizz Air, József Váradi. Obecnie linie Wizz Air są największym tanim przewoźnikiem w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2006 roku Wizz Air wygrał w Polsce w plebiscycie na Najlepszą Tanią Linię Lotniczą. Od sierpnia 2008 roku, kiedy to otworzona została nowa baza na Ukrainie, dysponuje 12 hubami (bazami) na terytorium Europy. Siedziba linii mieści się w Budapeszcie na Węgrzech. Port lotniczy Budapeszt Ferihegy to także jedna z głównych baz przewoźnika.

Sieć połączeń

Sieć połączeń linii lotniczych Wizz Air jest stale rozwijana. Obecnie przewoźnik oferuje loty na około 220 trasach w całej Europie. Linie lotnicze kursują z Polski: z Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia.

Usługi

Wizz Air korzysta z najnowocześniejszych technologii, zapewniając za przystępną cenę najwyższą jakość usług. Przewoźnik oferuje bilety lotnicze zakupione drogą elektroniczną. Jak większość tanich linii lotniczych korzysta z mniejszych lotnisk umożliwiających tańszą i szybszą obsługę pasażerów, w samolotach dostępne są kabiny jednej klasy ze skórzanymi fotelami bez przydziału miejsc oraz na życzenie pasażera, za dodatkową opłatą świadczy usługi gastronomiczne. Linie lotnicze Wizz Air pomagają również swoim pasażerom, organizując transport na i z miejsca odlotu, umożliwiają wypożyczenie samochodu, organizują wycieczki. Osoby wymagające specjalnej opieki, w tym niepełnosprawne mogą liczyć na udogodnienia.

Flota

Wizz Air oferuje loty nowymi samolotami, najlepszymi w tej kategorii technologicznej. Flota składa się z maszyn jednego typu - samolotów Airbus A320. Obecnie liczy 37 maszyn. Prognozuje się, że w ciągu najbliższych 3-5 lat Wizz Air będzie dysponować 53 maszynami. Każdy z samolotów pomalowany jest w charakterystyczne kolory różu, fioletu i bieli oraz wyposażony w 180 wygodnych, skórzanych foteli. Wymagający pasażerowie mają możliwość wykupienia miejsca z dodatkowym miejscem na nogi. Mogą również wykupić możliwość pierwszeństwa wejścia na pokład i zajęcia wybranego dla siebie miejsca przed innymi pasażerami. Dokonując rezerwacji, pasażer ma możliwość wykupienia ubezpieczenia na czas podróży. Na pokładzie samolotu można za opłatą skorzystać z barku i kupić napoje zimne i ciepłe oraz przekąski.

Personel
4.9
Punktualność
4.6
Połączenia
4.7
Cena biletu
4.4
Komfort
4.2
Bagaż
4.2
Posiłki
3.6

Dobry 4.4

90% osób poleca te linie lotnicze

Nr 54 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (1463)

Trwa ładowanie opinii
 1. nie polecam
  3

  Uwagi

  2014-09-18 | Ryszard Masłowski, Warszawa

  Lot nr. W61310 z Luton do Warszawy w dn. 14.09 - opóżniony ok. 2godziny, plus godzina w poczekalni po odprawie. W Warszawie wylądował ok. 3.00 nad ranem - fotele niewygodne. Przydałyby się (na prośbę) zagłowki pod głowę, bo tak - trudno oprzeć głowę o fotel, Pilot niezbyt uprzejmy...

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  5

  Polecam !! Linie lotnicze wizzara.

  2014-09-13 | Monika Tworzydło, Szczecin

  Witam !! Jesli jeszcze nie lecieliscie liniami lotniczymi wizzara to z cała pewnoscią musze polecic. Lot samolotem spokojny. Polska obsługa, zreszta bardzo miła i pomocna. Bardzo dobrzy piloci , bezpieczni . Jesli ktos się boi latać, to bardzo krótki lot z Polski do Norwegii 1godzina, 20 minut, wogole tego nie odczujecie. Jedne z najtańszych i najfajniejszych linii lotniczych. Zapraszam panstwa do z korzystania. Polecam w 100 %.Pozdrawiam

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  4

  Ok

  2014-09-13 | Ewelka54, Kościerzyna

  Poza tym, że jest drogo w samolocie w pozostałym zakresie jest wszystko ok.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  4

  Może być

  2014-09-13 | Ewelka54, Kościerzyna

  Poza tym, że jest bardzo drogo w samolocie, w pozostałym zakresie jest wszystko ok.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  Wizzair

  2014-09-12 | Barbara Wojciechowska, Rybnik

  Polskojęzyczna obsługa, bardzo miła, brak na pokładzie zakupu prosecco. Cena biletu przystępna, w miarę punktualny przylot i odlot.Komfort jak na taką cenę biletów zadawalający.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe węgierskie linie lotnicze: