Linie lotnicze easyJet

Promocje - easyJet

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Londyn, Wielka Brytania Kraków 2014-07-30 330 PLN Zobacz
Paryż, Francja Kraków 2014-07-30 345 PLN Zobacz
Belfast, Wielka Brytania Kraków 2014-07-31 511 PLN Zobacz
Londyn, Wielka Brytania Kraków 2014-07-26 521 PLN Zobacz
Bazylea, Szwajcaria Kraków 2014-07-25 561 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
easyJet
Rok założenia:
1995
Główna siedziba:
Londyn - Luton
Kod IATA:
U2
Flota:

Airbus A319, Boeing 737

Oferta połączeń:

Europa, Afryka Północna

Wyloty z Polski:
Kraków
Historia Brytyjskie tanie linie lotnicze easyJet istnieją na rynku od 1995 roku. Ich założycielem jest Stelios Haji-Ioannou. Główna siedziba przewoźnika to Port Lotniczy Luton pod Londynem. Od samego początku działalności easyJet obsługiwał najbardziej uczęszczane biznesowo i turystycznie trasy Europy, zyskując renomę przewoźnika oferującego tanie przeloty na najbardziej popularnych kierunkach. Sieć połączeń Samoloty tych linii lotniczych lądują w głównych portach lotniczych. Największymi...

Więcej

Historia

Brytyjskie tanie linie lotnicze easyJet istnieją na rynku od 1995 roku. Ich założycielem jest Stelios Haji-Ioannou. Główna siedziba przewoźnika to Port Lotniczy Luton pod Londynem. Od samego początku działalności easyJet obsługiwał najbardziej uczęszczane biznesowo i turystycznie trasy Europy, zyskując renomę przewoźnika oferującego tanie przeloty na najbardziej popularnych kierunkach.

Sieć połączeń

Samoloty tych linii lotniczych lądują w głównych portach lotniczych. Największymi węzłami przewoźnika są lotniska Londyn-Gatwick, Mediolan-Malpensa, Londyn-Stansted, Londyn-Luton oraz Bristol. easyJet lata na ponad 70 trasach, do państw europejskich oraz kurortów w Afryce Północnej. W Polsce obsługuje lotnisko w Krakowie.

Usługi

Na pokład samolotu pasażerowie wpuszczani są wg kolejności ustawienia się do odprawy i mogą zająć dowolne miejsce. Przy wpuszczaniu pasażerów na pokład samolotu linii easyJet obowiązuje systemem grup pierwszeństwa. W pierwszej kolejności jest to grupa SB, czyli pasażerowie, którzy wykupili Speedy Boarding/Speedy Boarding Plus; potem grupa SA, to pasażerowie wymagający szczególnej opieki oraz rodziny - maksymalnie 2 osoby dorosłe - z co najmniej jednym dzieckiem w wieku 5 lat lub młodszym; następnie grupa A, zarezerwowana dla pasażerów, którzy dokonali odprawy online i pierwszych 30 osób, które odprawiły się na lotnisku; ostatnia jest grupa B. Ponadto easyJet zapewnia szeroki wachlarz pomocy pasażerom niepełnosprawnym i pasażerom o ograniczonej sprawności ruchowej. W trakcie lotu pasażerowie mogą zjeść lunch z easyKiosku, a także zakupić kosmetyki i upominki.

Flota

easyJet szczyci się najmłodszą flotą w Europie, ze średnim wiekiem samolotu zaledwie 2.2 lat. Wykorzystuje do przewozu pasażerów jedną z najnowocześniejszych flot na świecie – maszyny typu Airbus A319 i Boeing 737-700.

Personel
4.9
Punktualność
4.8
Połączenia
4.7
Cena biletu
4.3
Komfort
4.2
Bagaż
4.3
Posiłki
3.6

Dobry 4.4

91% osób poleca te linie lotnicze

Nr 52 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (204)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  5

  ok ok

  2014-07-13 | Ania , Żary

  wszystko ok.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  6

  Lot do Paryża

  2014-06-22 | Beata Legutko, Krakow

  Linie easyJet godne polecenia cena biletu dostępna dla przeciętnego pasażera obsługa bardzo miła - bardzo dobry pomysł z odprawą oneline.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. nie polecam
  3

  Opinia o lini

  2014-06-04 | Mietek Ferenc, Poznań

  Bardzo ciasno, brak miejsca na nogi, zbytnia pogoń za zyskiem. Brak jakiegokolwiek posiłku w cenie biletu.W innych liniach serwują przekąski im napoje.rezerwowane przez internet miejsca nie pokrywały się z rzeczywistością.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  6

  rewelacja

  2014-06-03 | milena, rzeszów

  punktualność, bardzo miły personel

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  6

  :)

  2014-05-24 | D, Sz

  tanio i sprawnie. zawsze polecę.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe brytyjskie linie lotnicze: