Linie lotnicze Ryanair

Promocje - Ryanair

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Wrocław, Polska Warszawa 2014-07-31 151 PLN Zobacz
Rzym, Włochy Warszawa 2014-07-31 165 PLN Zobacz
Warszawa, Polska Wrocław 2014-07-29 193 PLN Zobacz
Gdańsk, Polska Warszawa 2014-07-31 199 PLN Zobacz
Bolonia, Włochy Wrocław 2014-07-31 206 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Ryanair
Rok założenia:
1985
Główna siedziba:
Dublin
Kod IATA:
FR
Flota:

Boeing 737-800

Oferta połączeń:

Europa, Afryka Północna

Wyloty z Polski:
Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław
Irlandzkie linie lotnicze Rainer działają na europejskim rynku od 24 lat. W 1985 roku utworzyła je rodzina Ryanów: Christy Ryan, Liam Lonergan - właściciel irlandzkiego tour-operatora "Club Tavel" oraz Tony Ryan - irlandzki biznesmen, założyciel firmy Guinness Peat Aviation. Początkowo pasażerowie latali samolotem Embraer Bandeirante na trasie Waterford - Londyn Gatwick, rok później także Dublin - Londyn Luton. Niestety, mimo rosnącej popularności, Ryanair w 1991 roku przyniósł stratę. Należało...

Więcej
Irlandzkie linie lotnicze Rainer działają na europejskim rynku od 24 lat. W 1985 roku utworzyła je rodzina Ryanów: Christy Ryan, Liam Lonergan - właściciel irlandzkiego tour-operatora "Club Tavel" oraz Tony Ryan - irlandzki biznesmen, założyciel firmy Guinness Peat Aviation. Początkowo pasażerowie latali samolotem Embraer Bandeirante na trasie Waterford - Londyn Gatwick, rok później także Dublin - Londyn Luton. Niestety, mimo rosnącej popularności, Ryanair w 1991 roku przyniósł stratę. Należało zrestrukturyzować firmę. Podjął się tego Michael O`Leary, który będąc w USA poznał strategie działania linii niskobudżetowych. Wprowadził on reformę wewnątrz firmy, polegającą na zmniejszeniu wydatków przez wprowadzenie krótkich tras, zrezygnowanie z klasy biznes, ujednolicenie floty oraz usunięcie bezpłatnych dodatków dla podróżnych, takich jak gazeta czy posiłki. Operacje lotniskowe przeniesiono na lotniska podmiejskie, które nie pobierały tak wysokich opłat, jak międzynarodowe. Znaczne obniżenie kosztów wpłynęło na ceny, które stały się konkurencyjne dla innych przewoźników. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Już w 1992 roku Rainer mógł sobie pozwolić na zakup 45 samolotów Boeing 737-800. Dziś flota Ryanair składa się wyłącznie z boeingów, które latają na 322 trasach w Europie i obejmują 22 kraje. Kursują także do Maroka w północnej Afryce. W 2000 roku linie lotnicze zaczęły sprzedawać bilety lotnicze przez Internet. Dziś w ten sposób nabywa bilety trzy czwarte podróżnych. Rainer jest największym w Europie niskokosztowym przewoźnikiem w zakresie lotnictwa cywilnego, a Stowarzyszenie Europejskich Linii Lotniczych i Urząd do Spraw Lotnictwa Cywilnego Wielkiej Brytanii uznało linie Ryanair za najbardziej punktualną. Polacy mają możliwość latania tanimi liniami Rainer od marca 2005 roku. Pierwszy lot miał miejsce na trasie Wrocław - Londyn Stansted. W tym samym roku boeingi Rainera zaczęły latać również na trasach Kraków - Londyn i Kraków - Glasgow. Dziś samoloty odlatują z: Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia. Polscy podróżni przy kupowaniu biletów lotniczych przez Internet mają możliwość skorzystania z opłaty za pierwszeństwo w obsłudze. Po uiszczeniu dodatkowej opłaty pasażerowie z bagażem zarówno ręcznym, jak i rejestrowanym zostaną obsłużeni w pierwszej kolejności. Oprócz tego od 20 maja 2009 roku odprawa bagażowo-biletowa w tanich liniach lotniczych Rainer odbywa się wyłącznie drogą online. Swoim klientom Rainer oferuje także program lojalnościowy. Przy płatności za przelot podróżni otrzymują daną ilość punktów, które gromadzą na specjalnej karcie. Punkty można "wymienić" na zniżkę, a nawet na darmowy przelot. Ponadto pasażerowie posiadający kartę, mogą zaciągnąć kredyt w ramach linii Rainer podczas płatności za bilet. Karta może być używana również jako karta kredytowa i płatnicza - można za jej pomocą dokonywać zakupów w dowolnych miejscach oznaczonych logo "Visa".
Personel
4.7
Punktualność
4.8
Połączenia
4.7
Cena biletu
4.5
Komfort
4.0
Bagaż
4.0
Posiłki
3.5

Dobry 4.4

88% osób poleca te linie lotnicze

Nr 50 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (1728)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  6

  lot

  2014-07-28 | Klara Ortman, Opole

  Obsługa kapitalna, boski pilot mistrzostwa świata, komfort doskonały, samolot bez uwag, punktualność, całość do pochwały bez zastrzeżeń, do polecenia, do stosowania, do latania, dla ludzi dla szybkości przemieszczania się kapitalna sprawa brawo cena biletów konkurencyjna do biletów PKP tak trzymać

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  6

  polecam tą linię

  2014-07-28 | Andrzej Warachim, Białystok

  Linia lotnicza jak na tanie połączenia jest OK. szkoda że nie ma połączenia z Modlina do Krakowa i z powrotem, to by na pewno zwiększyło liczbę pasażerów.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  4

  subiektywna

  2014-07-26 | Dariusz Wójcik, Kraków

  Punktualność bardzo dobra łączne spóźnienie w obie strony wyniosło około 10min, personel miły, lotnisko przylotu zbyt daleko od Londynu, komfort lotu przyzwoity, natomiast cena biletu po doliczeniu dodatkowych kosztów nie taka rewelacyjna jak się na początku wydawało, z bagażami nie było żadnych problemów dość szybko były do odbioru.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  6

  Rewelacja

  2014-07-25 | Krystian Basaj, Jastrzębie-Zdrój

  rewelaxcja!

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  6

  Rewelacyjny lot

  2014-07-25 | Krystian Basaj, Jastrzębie-Zdrój

  Rewelacyjny lot

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe irlandzkie linie lotnicze: