Linie lotnicze Ryanair

Promocje - Ryanair

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Oslo, Norwegia Wrocław 2014-09-17 27 PLN Zobacz
Warszawa, Polska Wrocław 2014-09-16 41 PLN Zobacz
Wrocław, Polska Warszawa 2014-09-25 41 PLN Zobacz
Gdańsk, Polska Warszawa 2014-09-17 41 PLN Zobacz
Sztokholm, Szwecja Warszawa 2014-09-22 67 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Ryanair
Rok założenia:
1985
Główna siedziba:
Dublin
Kod IATA:
FR
Flota:

Boeing 737-800

Oferta połączeń:

Europa, Afryka Północna

Wyloty z Polski:
Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław
Irlandzkie linie lotnicze Rainer działają na europejskim rynku od 24 lat. W 1985 roku utworzyła je rodzina Ryanów: Christy Ryan, Liam Lonergan - właściciel irlandzkiego tour-operatora "Club Tavel" oraz Tony Ryan - irlandzki biznesmen, założyciel firmy Guinness Peat Aviation. Początkowo pasażerowie latali samolotem Embraer Bandeirante na trasie Waterford - Londyn Gatwick, rok później także Dublin - Londyn Luton. Niestety, mimo rosnącej popularności, Ryanair w 1991 roku przyniósł stratę. Należało...

Więcej
Irlandzkie linie lotnicze Rainer działają na europejskim rynku od 24 lat. W 1985 roku utworzyła je rodzina Ryanów: Christy Ryan, Liam Lonergan - właściciel irlandzkiego tour-operatora "Club Tavel" oraz Tony Ryan - irlandzki biznesmen, założyciel firmy Guinness Peat Aviation. Początkowo pasażerowie latali samolotem Embraer Bandeirante na trasie Waterford - Londyn Gatwick, rok później także Dublin - Londyn Luton. Niestety, mimo rosnącej popularności, Ryanair w 1991 roku przyniósł stratę. Należało zrestrukturyzować firmę. Podjął się tego Michael O`Leary, który będąc w USA poznał strategie działania linii niskobudżetowych. Wprowadził on reformę wewnątrz firmy, polegającą na zmniejszeniu wydatków przez wprowadzenie krótkich tras, zrezygnowanie z klasy biznes, ujednolicenie floty oraz usunięcie bezpłatnych dodatków dla podróżnych, takich jak gazeta czy posiłki. Operacje lotniskowe przeniesiono na lotniska podmiejskie, które nie pobierały tak wysokich opłat, jak międzynarodowe. Znaczne obniżenie kosztów wpłynęło na ceny, które stały się konkurencyjne dla innych przewoźników. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Już w 1992 roku Rainer mógł sobie pozwolić na zakup 45 samolotów Boeing 737-800. Dziś flota Ryanair składa się wyłącznie z boeingów, które latają na 322 trasach w Europie i obejmują 22 kraje. Kursują także do Maroka w północnej Afryce. W 2000 roku linie lotnicze zaczęły sprzedawać bilety lotnicze przez Internet. Dziś w ten sposób nabywa bilety trzy czwarte podróżnych. Rainer jest największym w Europie niskokosztowym przewoźnikiem w zakresie lotnictwa cywilnego, a Stowarzyszenie Europejskich Linii Lotniczych i Urząd do Spraw Lotnictwa Cywilnego Wielkiej Brytanii uznało linie Ryanair za najbardziej punktualną. Polacy mają możliwość latania tanimi liniami Rainer od marca 2005 roku. Pierwszy lot miał miejsce na trasie Wrocław - Londyn Stansted. W tym samym roku boeingi Rainera zaczęły latać również na trasach Kraków - Londyn i Kraków - Glasgow. Dziś samoloty odlatują z: Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia. Polscy podróżni przy kupowaniu biletów lotniczych przez Internet mają możliwość skorzystania z opłaty za pierwszeństwo w obsłudze. Po uiszczeniu dodatkowej opłaty pasażerowie z bagażem zarówno ręcznym, jak i rejestrowanym zostaną obsłużeni w pierwszej kolejności. Oprócz tego od 20 maja 2009 roku odprawa bagażowo-biletowa w tanich liniach lotniczych Rainer odbywa się wyłącznie drogą online. Swoim klientom Rainer oferuje także program lojalnościowy. Przy płatności za przelot podróżni otrzymują daną ilość punktów, które gromadzą na specjalnej karcie. Punkty można "wymienić" na zniżkę, a nawet na darmowy przelot. Ponadto pasażerowie posiadający kartę, mogą zaciągnąć kredyt w ramach linii Rainer podczas płatności za bilet. Karta może być używana również jako karta kredytowa i płatnicza - można za jej pomocą dokonywać zakupów w dowolnych miejscach oznaczonych logo "Visa".
Personel
4.7
Punktualność
4.8
Połączenia
4.8
Cena biletu
4.5
Komfort
4.0
Bagaż
4.0
Posiłki
3.5

Dobry 4.4

88% osób poleca te linie lotnicze

Nr 51 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (1781)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  5

  Ryanair

  2014-09-02 | Renata, Wrocław

  Lot punktualny w obie strony, miła obsługa, sprawna odprawa

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  5

  Fajne za latanie za tanie pieniądze.

  2014-09-02 | Karolina O, Poznań

  Linie lotnicze oceniam dobrze. Za taką cenę biletów nie ma co oczekiwać luksusów. Minus za dość natrętny serwis - może kanapkę, może kawę , może perfumy - to było irytujące. P.S. Może warto podnieść cenę biletu o kilka euro i kawę z ciasteczkiem zaproponować podróżnym gratis?

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  6

  Z podziękowaniem!

  2014-09-01 | Ewa Hepke- Gnatowska, Olsztyn

  Linie z dużym szacunkiem do podróżujących i zrozumieniem, że pokonanie trasy Gdańsk-Wrocław może trwać 45 minut a nie cały dzień i to w cenie biletu kolejowego.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  4

  Ceny biletów

  2014-09-01 | Kamil Szalai, Bukowina Tatrzańska

  Zaskakująco często zmieniają się ceny biletów, nawet po dokonaniu rezerwacji! To niezbyt korzystne zjawisko dla klienta, który kupił bilet, a np. 2 doby przed odlotem musi dopłacić np. 100 zł :(

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  Ryanair.

  2014-08-31 | Klaudia Kucharczyk, Bojszowy

  Dobre połączenia. Mnie się loty nie opóźniły, ani jeden, więc nie mogę narzekać. Obsługa rewelacyjna, bardzo mili ludzie. Trochę mało miejsca na nogi, ale da się przeżyć, jeśli lecimy tylko dwie godziny. Jeśli chodzi o ceny biletów, to mogłoby być lepiej.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe irlandzkie linie lotnicze: