Linie lotnicze Ryanair

Promocje - Ryanair

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Sztokholm, Szwecja Gdańsk 2016-06-30 92 PLN Zobacz
Bruksela, Belgia Warszawa 2016-06-30 102 PLN Zobacz
Gdańsk, Polska Warszawa 2016-06-29 109 PLN Zobacz
Warszawa, Polska Gdańsk 2016-06-29 109 PLN Zobacz
Wrocław, Polska Warszawa 2016-06-29 109 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Ryanair
Rok założenia:
1985
Główna siedziba:
Dublin
Kod IATA:
FR
Flota:

Boeing 737-800

Oferta połączeń:

Europa, Afryka Północna

Wyloty z Polski:
Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław
Irlandzkie linie lotnicze Rainer działają na europejskim rynku od 24 lat. W 1985 roku utworzyła je rodzina Ryanów: Christy Ryan, Liam Lonergan - właściciel irlandzkiego tour-operatora "Club Tavel" oraz Tony Ryan - irlandzki biznesmen, założyciel firmy Guinness Peat Aviation. Początkowo pasażerowie latali samolotem Embraer Bandeirante na trasie Waterford - Londyn Gatwick, rok później także Dublin - Londyn Luton. Niestety, mimo rosnącej popularności, Ryanair w 1991 roku przyniósł stratę. Należało...

Więcej
Irlandzkie linie lotnicze Rainer działają na europejskim rynku od 24 lat. W 1985 roku utworzyła je rodzina Ryanów: Christy Ryan, Liam Lonergan - właściciel irlandzkiego tour-operatora "Club Tavel" oraz Tony Ryan - irlandzki biznesmen, założyciel firmy Guinness Peat Aviation. Początkowo pasażerowie latali samolotem Embraer Bandeirante na trasie Waterford - Londyn Gatwick, rok później także Dublin - Londyn Luton. Niestety, mimo rosnącej popularności, Ryanair w 1991 roku przyniósł stratę. Należało zrestrukturyzować firmę. Podjął się tego Michael O`Leary, który będąc w USA poznał strategie działania linii niskobudżetowych. Wprowadził on reformę wewnątrz firmy, polegającą na zmniejszeniu wydatków przez wprowadzenie krótkich tras, zrezygnowanie z klasy biznes, ujednolicenie floty oraz usunięcie bezpłatnych dodatków dla podróżnych, takich jak gazeta czy posiłki. Operacje lotniskowe przeniesiono na lotniska podmiejskie, które nie pobierały tak wysokich opłat, jak międzynarodowe. Znaczne obniżenie kosztów wpłynęło na ceny, które stały się konkurencyjne dla innych przewoźników. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Już w 1992 roku Rainer mógł sobie pozwolić na zakup 45 samolotów Boeing 737-800. Dziś flota Ryanair składa się wyłącznie z boeingów, które latają na 322 trasach w Europie i obejmują 22 kraje. Kursują także do Maroka w północnej Afryce. W 2000 roku linie lotnicze zaczęły sprzedawać bilety lotnicze przez Internet. Dziś w ten sposób nabywa bilety trzy czwarte podróżnych. Rainer jest największym w Europie niskokosztowym przewoźnikiem w zakresie lotnictwa cywilnego, a Stowarzyszenie Europejskich Linii Lotniczych i Urząd do Spraw Lotnictwa Cywilnego Wielkiej Brytanii uznało linie Ryanair za najbardziej punktualną. Polacy mają możliwość latania tanimi liniami Rainer od marca 2005 roku. Pierwszy lot miał miejsce na trasie Wrocław - Londyn Stansted. W tym samym roku boeingi Rainera zaczęły latać również na trasach Kraków - Londyn i Kraków - Glasgow. Dziś samoloty odlatują z: Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia. Polscy podróżni przy kupowaniu biletów lotniczych przez Internet mają możliwość skorzystania z opłaty za pierwszeństwo w obsłudze. Po uiszczeniu dodatkowej opłaty pasażerowie z bagażem zarówno ręcznym, jak i rejestrowanym zostaną obsłużeni w pierwszej kolejności. Oprócz tego od 20 maja 2009 roku odprawa bagażowo-biletowa w tanich liniach lotniczych Rainer odbywa się wyłącznie drogą online. Swoim klientom Rainer oferuje także program lojalnościowy. Przy płatności za przelot podróżni otrzymują daną ilość punktów, które gromadzą na specjalnej karcie. Punkty można "wymienić" na zniżkę, a nawet na darmowy przelot. Ponadto pasażerowie posiadający kartę, mogą zaciągnąć kredyt w ramach linii Rainer podczas płatności za bilet. Karta może być używana również jako karta kredytowa i płatnicza - można za jej pomocą dokonywać zakupów w dowolnych miejscach oznaczonych logo "Visa".
Personel
4.8
Punktualność
4.9
Połączenia
4.8
Cena biletu
4.6
Komfort
4.1
Bagaż
4.1
Posiłki
3.6

Bardzo dobry 4.5

90% osób poleca te linie lotnicze

Nr 62 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (2303)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  5

  Więcej po polsku

  2016-06-26 | Krzysztof Huterski, Gdańsk

  Personel pokładowy młody sympatyczny i starający się jak najlepiej wypełniać obowiązki, jednak na rejsach krajowych dobrze by było obsadzić je osobami mówiącymi swobodnie w języku polskim.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  5

  Ocena

  2016-06-25 | Dariusz Wrochna, Radom

  Bardzo zadowolony

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. nie polecam
  1

  Ryanair to najgorsza linia jaką leciałam

  2016-06-23 | Aneta Hagensby, Aalborg

  Samolot opóźniony, linia nie dba o swoich klientów - pasażerów. Nie bierze odpowiedzialności za bagaż. No i to nie jest tani bilet tylko drogi. Totalna kpina po tym wszystkim, jakie poniosłam koszta. Dość, że jestem w ciąży to musiałam biegać z ciężkim bagażem. To Ryanair powinien zadbać o transport i bagaż, a nie pasażer. Inne linie dbają o swoich pasażerów, o transport i bagaż na inne lotnisko. Dobrze, że znam język angielski, ale wiele osób jest takich co nie znają, widziałam jak byli źli na sytuację, że ciężko będzie im dojechać z jednego lotniska na drugie. Dość, że nie ma bezpośredniego autobusu na lotnisko to kpina. Trzeba się poruszać dwoma środkami transportu: autobusem i pociągiem, a bez znajomości języka to katastrofa. Ryanair to najgorsza linia lotnicza i już na pewno po tych okropnych doświadczeniach nie skorzystam z jej usług. Po tej podróży, w moim stanie w niewygodnych siedzeniach w samolocie, do dzisiejszego dnia nie mogę dojść do siebie. Najpierw w samolocie rozdają jedzenie, a z pragnienia można byłoby paść, bo się oczekuje na napoje aż 30 minut. W innych liniach w tym samym czasie jest podawane jedzenie i picie. A odprawa to już się nie mówi jak wygląda, by pasażer nie denerwował się oczekiwaniem na spóźniony samolot. Jest odprawa i czekanie w śmierdzącym, dusznym holu 30 minut. Dopiero jak zrobiłam awanturę ile trzeba czekać to otworzyli drzwi. Następne czekanie na dworze 20 minut. Następne 30 minut siedząc w samolocie. Ryanair powinien pasażerowi zwrócić połowę kosztów, tak jak to robią inne firmy.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  OK

  2016-06-23 | Monika Chwiolka, Wrocław

  Do bliskich podróży najlepszy.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  Linia lotnicza

  2016-06-23 | Tomasz Sawa, Tarnobrzeg

  Wygoda w samolocie OK, natomiast powrót starszym modelem samolotu, gdzie schowki na bagaż jakieś takie mniejsze, trochę denerwujące przy pakowaniu bagażu. No i jeszcze ta muzyczka po wylądowaniu, dla mnie żenujące. Jak wprowadzą do użytku model 737 Max to chyba wszystko będzie rewelacja. Pożyjemy - zobaczymy.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe irlandzkie linie lotnicze: