Linie lotnicze Ryanair

Promocje - Ryanair

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Ejlat, Izrael Kraków 2015-11-28 49 PLN Zobacz
Gdańsk, Polska Warszawa 2015-11-30 57 PLN Zobacz
Rzym, Włochy Warszawa 2015-11-30 59 PLN Zobacz
Warszawa, Polska Gdańsk 2015-11-30 85 PLN Zobacz
Wrocław, Polska Warszawa 2015-11-28 107 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Ryanair
Rok założenia:
1985
Główna siedziba:
Dublin
Kod IATA:
FR
Flota:

Boeing 737-800

Oferta połączeń:

Europa, Afryka Północna

Wyloty z Polski:
Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław
Irlandzkie linie lotnicze Rainer działają na europejskim rynku od 24 lat. W 1985 roku utworzyła je rodzina Ryanów: Christy Ryan, Liam Lonergan - właściciel irlandzkiego tour-operatora "Club Tavel" oraz Tony Ryan - irlandzki biznesmen, założyciel firmy Guinness Peat Aviation. Początkowo pasażerowie latali samolotem Embraer Bandeirante na trasie Waterford - Londyn Gatwick, rok później także Dublin - Londyn Luton. Niestety, mimo rosnącej popularności, Ryanair w 1991 roku przyniósł stratę. Należało...

Więcej
Irlandzkie linie lotnicze Rainer działają na europejskim rynku od 24 lat. W 1985 roku utworzyła je rodzina Ryanów: Christy Ryan, Liam Lonergan - właściciel irlandzkiego tour-operatora "Club Tavel" oraz Tony Ryan - irlandzki biznesmen, założyciel firmy Guinness Peat Aviation. Początkowo pasażerowie latali samolotem Embraer Bandeirante na trasie Waterford - Londyn Gatwick, rok później także Dublin - Londyn Luton. Niestety, mimo rosnącej popularności, Ryanair w 1991 roku przyniósł stratę. Należało zrestrukturyzować firmę. Podjął się tego Michael O`Leary, który będąc w USA poznał strategie działania linii niskobudżetowych. Wprowadził on reformę wewnątrz firmy, polegającą na zmniejszeniu wydatków przez wprowadzenie krótkich tras, zrezygnowanie z klasy biznes, ujednolicenie floty oraz usunięcie bezpłatnych dodatków dla podróżnych, takich jak gazeta czy posiłki. Operacje lotniskowe przeniesiono na lotniska podmiejskie, które nie pobierały tak wysokich opłat, jak międzynarodowe. Znaczne obniżenie kosztów wpłynęło na ceny, które stały się konkurencyjne dla innych przewoźników. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Już w 1992 roku Rainer mógł sobie pozwolić na zakup 45 samolotów Boeing 737-800. Dziś flota Ryanair składa się wyłącznie z boeingów, które latają na 322 trasach w Europie i obejmują 22 kraje. Kursują także do Maroka w północnej Afryce. W 2000 roku linie lotnicze zaczęły sprzedawać bilety lotnicze przez Internet. Dziś w ten sposób nabywa bilety trzy czwarte podróżnych. Rainer jest największym w Europie niskokosztowym przewoźnikiem w zakresie lotnictwa cywilnego, a Stowarzyszenie Europejskich Linii Lotniczych i Urząd do Spraw Lotnictwa Cywilnego Wielkiej Brytanii uznało linie Ryanair za najbardziej punktualną. Polacy mają możliwość latania tanimi liniami Rainer od marca 2005 roku. Pierwszy lot miał miejsce na trasie Wrocław - Londyn Stansted. W tym samym roku boeingi Rainera zaczęły latać również na trasach Kraków - Londyn i Kraków - Glasgow. Dziś samoloty odlatują z: Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia. Polscy podróżni przy kupowaniu biletów lotniczych przez Internet mają możliwość skorzystania z opłaty za pierwszeństwo w obsłudze. Po uiszczeniu dodatkowej opłaty pasażerowie z bagażem zarówno ręcznym, jak i rejestrowanym zostaną obsłużeni w pierwszej kolejności. Oprócz tego od 20 maja 2009 roku odprawa bagażowo-biletowa w tanich liniach lotniczych Rainer odbywa się wyłącznie drogą online. Swoim klientom Rainer oferuje także program lojalnościowy. Przy płatności za przelot podróżni otrzymują daną ilość punktów, które gromadzą na specjalnej karcie. Punkty można "wymienić" na zniżkę, a nawet na darmowy przelot. Ponadto pasażerowie posiadający kartę, mogą zaciągnąć kredyt w ramach linii Rainer podczas płatności za bilet. Karta może być używana również jako karta kredytowa i płatnicza - można za jej pomocą dokonywać zakupów w dowolnych miejscach oznaczonych logo "Visa".
Personel
4.8
Punktualność
4.8
Połączenia
4.8
Cena biletu
4.6
Komfort
4.1
Bagaż
4.1
Posiłki
3.6

Bardzo dobry 4.5

90% osób poleca te linie lotnicze

Nr 59 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (2141)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  5

  pozytywna

  2015-11-25 | Roman Florczykowski, Ostrołęka

  jak na tanie linie lotnicze super

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  5

  Rayanair

  2015-11-25 | Justyna W., Poznań

  Bardzo się cieszę, że są takie linie jak Ryanair. Tanie bilety i wielość połączeń sprawia, że chce się z nich korzystać. Po raz pierwszy zdarzyło mi się niemal godzinne opóźnienie odlotu z Dublina, ale to niezależnie od linii więc wybaczalne ;) Wszystko zostało nadrobione w powietrzu i do celu doleciałam jedynie z 5 min. opóźnieniem. Załoga dobrze wyszkolona i miła. Dziękuję pilotom za każdorazowe bezproblemowe lądowanie :)

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  Lot

  2015-11-24 | Małgorzata Grązka, Lubichowo

  Samolot ok , komfort także , miło ciepło przyjemnie nic do zarzucenia.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  4

  linia nie czeka na pasażerów

  2015-11-23 | Ewa Bryl, Gdańsk

  Linia Ryanair - obsługa w samolocie, jedzenie etc. w porządku. Jedynym problemem jest to, że pomimo posiadania karty pokładowej linia nie czeka ani 5 minut na spóźnionych pasażerów. Spóźnienie nie wynika z winy pasażera, tylko w opóźnienia w podróży autobusowej - zamiast 75 min autobus jechał ponad 3 godziny. Przez to na bramce byłam 3 minuty przez oficjalnym czasem odlotu, ale bramkę już zamknięto i nie wpuszczono pasażera. W tym dniu kilkanaście innych osób nie zdążyło na samoloty. Natomiast przebukowanie biletu kosztujące 100 funtów uważam w tej sytuacji za drogie.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  super

  2015-11-22 | Maria Szawłowska, Bolełsawiec

  Wszystko sprawnie bez żadnych problemów punktualnie miły personel polecam :-)

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe irlandzkie linie lotnicze: