Menu

Alitalia

Reklama

Najlepsze okazje linii Alitalia na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Alitalia?

Rozkład lotów Alitalia obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Alitalia?

Bilety na lot linią Alitalia najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Alitalia kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Alitalia mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Alitalia

Alitalia

Alitalia jest włoską narodową linią i dziewiętnastą na świecie. Jego główna siedziba znajduje się na terenie portu lotniczego Rzym-Fiumicino im. Leonarda da Vinci. Linia powstała w 1946 roku pod nazwą Alitalia – Linee Aeree Italiane. Po bankructwie w 2008 roku grupa inwestorów kupiła linię wspólnie z LCC Air One. 
Linia oferuje bilety w 90. kierunkach na całym świecie oraz wiele dodatkowych kierunków za pośrednictwem Sky Team, którego linia jest członkiem od 2001 roku.

Bagaż

W liniach lotniczych Alitalia na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Alitalia też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Alitalia oferuje bilety w czterech klasach rezerwacyjnych. 

Classica to odpowiednik klasy ekonomicznej. Na pokładzie Airbusa A330s i B777s oferuje indywidualny system rozrywki. Z pokładu samolotu można dodzwonić się na ziemię lub do innego pasażera znajdującego się w tym samym samolocie, wystarczy wybrać numer znajdujący się na jego fotelu. Podróżny może ze sobą zabrać bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg oraz bagaż podręczny do 8 kg o określonych wymiarach.

W taryfie Classica Plus pasażerowie mogą zabrać ze sobą dwie sztuki bagażu rejestrowanego do 23 kg. Mają również pierwszeństwo wejścia na pokład, mniejsze kabiny z ergonomicznymi siedzeniami, które dają nawet 40% więcej miejsca na nogi oraz zestaw do spania.

Wykupienie biletu w klasie Ottima Business Class otwiera dostęp do saloników Alitalia oraz Sky Team. Pasażerowie przechodzą odprawę przez osobne bramki. Limit bagażu rejestrowanego wynosi dwie sztuki do 32 kg każda. Na komfort na pokładzie składają się m.in. skórzane siedzenia i więcej miejsca.

Wreszcie najbardziej komfortowa klasa rezerwacyjna – Magnifica Business Class – oferuje skórzane siedzenia z funkcja masażu i możliwością odchylenia oparcia na płasko.

Odprawa online

Samodzielna odprawa przez internet możliwa jest na 24 godziny przed odlotem. Na tym etapie można wybrać miejsce na pokładzie, dokupić dodatkowy bagaż lub więcej miejsca na nogi.
Odprawa online nie jest możliwa dla dzieci podróżujących bez opieki, pasażerów wymagającej dodatkowej pomocy oraz pasażerów podróżujących z Kairu, Rio de Janeiro, Sao Paulo, Trypolisu i Tunisu, a także lecących do Moskwy, Sankt Petersburga lub Trypolisu.

Flota

Alitalia posiada jedną z najmłodszych flot na świecie – średni wiek maszyny to 7 lat. Wśród 140 samolotów są m.in. Boeingi B777 i Airbusy A330.  

Port lotniczy Rzym-Fiumicino im. Leonarda da Vinci

Na lotnisku znajduje się główna baza Alitalia. Port jest położony 35 km na południowy zachód od historycznego centrum Rzymu. Jest szóstym pod względem zatłoczenia lotniskiem w Europie. Obsługuje ok. 36 mln pasażerów rocznie. 
Lotnisko ma 4 terminale: T1 dla krajowych lotów Alitalia oraz lotów obrębie strefy Schengen sojuszu Sky Team, Lux Air i Air Italy, terminal T2 dla tanich linii lotniczych, T3 dla lotów międzynarodowych oraz T5 dla lotów do i z USA oraz Izraela.

Posiłki

Alitalia jest uznawana za linię, która serwuje najlepsze posiłki na pokładzie. Magazyn „Global Traveler” przyznał liniom nagrodę dla Najlepszej Kuchni Lotniczej kolejno w 2010, 2011, 2012 i 2013 roku. 

Na krótkich trasach w najtańszej taryfie podróżni otrzymują przekąski lub lekki posiłek oraz do wyboru ciepłe i zimne napoje. Na trasach międzykontynentalnych do wyboru są dwa menu.
W rozbudowanej wersji klasy ekonomicznej otrzymują ciepłe posiłki, przekąski lub śniadanie, zależnie od trasy. Powitalny drink, ciepłe ręczniki do rąk, delikatne drinki, wina z najlepszych włoskich winnic i ciepłe napoje są również wliczone w cenę biletu.
Menu w klasie biznesowej inspirowane tradycyjną włoską kuchnią uzależnione jest od pory roku. 
Wybierając lot w Magnifica Class pasażera czeka kulinarna podróż. Do tradycyjnych włoskich dań podawane są najlepsze lokalne wina.

Dodatkowe usługi

Podróżując klasą ekonomiczną można dodatkowo dokupić miejsce z powiększoną przestrzenią na nogi. Ponadto rejestracja online pozwala kupić niektóre dodatkowe usługi po obniżonych cenach. 
Pasażerowie, którzy potrzebują dodatkowej pomocy, muszą taką potrzebę zgłosić do 48 godzin przed planowanym odlotem. Pasażerowie podróżujący ze zwierzętami starszymi niż 3 miesiące muszą stawić się do odprawy wraz z niezbędnymi dokumentami na 90 minut przed planowanym odlotem.