Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony
Air Bagan była jedną z mjanmańskich linii lotniczych, która w 2018 roku zaprzestała swojej działalności. Można uznać ją za pierwszą prywatną linię lotniczą zarządzaną przez rodowitych Mjanmańczyków. Posługiwała się kodem IATA W9 i od swojego powstania w 2004 roku oferowała tanie loty na terenie rodzimego kraju oraz sąsiadującej z nim Tajlandii. W planach przewoźnika było rozbudowanie sieci połączeń z Tajlandią oraz otwarcie się na nowe kierunki podróży, m.in. Kambodżę, Koreę Południową, Singapur oraz Chiny.
Bagaż podręczny w Air Bagan stanowiła zazwyczaj mała torba lub walizka, którą można było zabrać na pokład w cenie biletu lotniczego. Miała być na tyle mała, aby zmieściła się w schowku lub pod siedzeniem. Nie mogła zawierać substancji niebezpiecznych, łatwopalnych oraz wybuchowych. Air Bagan zabraniało przewozu ostrych przedmiotów, sprzętu sportowego i wysokoprocentowego alkoholu, o ile nie został zakupiony w strefie bezcłowej. Przewóz płynów był dozwolony, ale znacznie ograniczony. Na pokład można było zabrać maksymalnie 1 litr płynów umieszczony w 100-mililitrowych pojemnikach zapakowanych w przezroczystą folię.
Bagaż rejestrowany w Air Bagan
Bagaż rejestrowany przewożono w luku bagażowym. Należało go nadać przed odlotem. Waga i wymiary bagażu rejestrowanego w Air Bagan zależały m.in. od trasy, modelu samolotu i posiadanej karty członkowskiej. W przewozie rzeczy dotyczyły go takie same ograniczenia jak te obowiązujące bagaż podręczny.
W ofercie klas rezerwacyjnych Air Bagan nie było rozróżnienia na klasę ekonomiczną i biznesową. Wszyscy pasażerowie kupowali bilety lotnicze w jednej klasie rezerwacyjnej, jednak mieli możliwość zakupienia dodatkowych udogodnień, np. rezerwacji miejsca ze zwiększoną przestrzenią na nogi. Nawet na krótkich trasach podróżni mogli zamawiać posiłki z menu śniadaniowego, a załoga przez cały lot serwowała kanapki, rogaliki oraz napoje.
Odprawa internetowa znacznie przyspiesza przyznanie karty pokładowej. Można ją przeprowadzić w domu lub w biurze bez konieczności wcześniejszego przyjazdu na lotnisko. Odprawa online w Air Bagan dawała nie tylko możliwość pozyskania karty pokładowej, ale także umożliwiała wcześniejsze odprawienie bagażu, wybranie miejsc w samolocie czy zakupienie dodatkowych usług, takich jak posiłek w czasie lotu bądź większy limit bagażu. Warto dodać, że Air Bagan było pierwszą linią lotniczą w Mjanmie, która korzystała z biletów elektronicznych i wprowadziła komputerowy system rezerwacji.
W skład floty linii Air Bagan w 2016 roku wchodziły dwa modele samolotów: ATR-43 oraz ATR-73 – większa wersja modelu ATR-43. Samoloty zostały wyprodukowane przez włosko-francuskie przedsiębiorstwo lotnicze o nazwie ATR. Wspomniane maszyny to samoloty pasażerskie wykorzystywane do lotów o krótkim zasięgu, spotykane we flotach różnych przewoźników także obecnie.
Pasażerowie Air Bagan mogli umilić sobie lot lekturą magazynu „Lotus” dystrybuowanego przez przewoźnika. Zamieszczane w nim artykuły zawierały opisy ciekawych, wartych odwiedzenia zabytków Mjanmy. Oprócz tego znajdowały się tam przepisy tradycyjnych dań kuchni mjanmańskiej oraz artykuły związane z kulturą i religią tego regionu.
Pasażerom odbywającym częste podróże Air Bagan oferowało kartę członkowską, która nie tylko zapewniała dostęp do priorytetowych usług, ale także umożliwiała pobyt w luksusowych salonach na lotnisku i otrzymanie bezpłatnego biletu lotniczego. Oprócz tego z kartą członkowską można było zakupić usługi partnerów linii, np. pokój w sieci hoteli, w korzystniejszych cenach.
Lotnisko Yangon jest usytuowane ok. 15 kilometrów na północ od miasta Yangon, w miejscowości Mingaladon. Jest to najważniejsze lotnisko w całej Mjanmie i główna siedziba większości mjanmańskich linii lotniczych, w tym była siedziba Air Bagan. Wszyscy lokalni i zagraniczni przewoźnicy oferują droższe i tańsze loty z tego portu lotniczego. Lotnisko ma 3 terminale pasażerskie oraz jeden terminal przeznaczony dla VIP-ów. Jest ono bardzo dobrze skomunikowane, a szczególnie ważne dla turystów jest dobre połączenie z dworcem kolejowym w Yangon, do którego można łatwo dojechać autobusem. Dodatkowo na miejscu jest możliwość wypożyczenia samochodu lub wynajęcia taksówki. Do dyspozycji pasażerów znajdują się tu liczne bary i kawiarnie, punkt informacyjny, darmowy Internet, a także sklepy m.in. z odzieżą i biżuterią.