Menu

Air North

Reklama

Najlepsze okazje linii Air North na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air North?

Rozkład lotów Air North obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air North?

Bilety na lot linią Air North najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air North kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air North mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air North

Air North

Linia lotnicza Air North została założona w Kanadzie w 1977 roku przez Josepha Sparling’a i Tomasa Wooda. Działalność rozpoczęła jako czarterowa linia, korzystając tylko z jednego samolotu Cessna 206. 
Dziś kanadyjska linia obsługuje loty pasażerskie, czarterowe i towarowe, kursując między miastami Kanady i USA. Obecnie 51 proc. udziałów jest w rękach prezesa linii Josepha Sparling’a, a pozostałe 49 proc. udziałów należy do spółki Vuntut Development.
Głównym węzłem lotniczym Air North jest lotnisko Whitehorse.

Bagaż

W liniach lotniczych Air North na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air North też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linia New North oferuje pasażerom jedynie ekonomiczną klasę przelotu, ale dzielącą się na trzy taryfy: SEAT, SAVER i OPTIMUM. Różnica miedzy nimi dotyczy wysokości opłat za dodatkowe usługi.

Odprawa online

Podróżując linią Air North odprawa online jest możliwa od 24 godzin do 60 minut przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota linii Air North składa się z 11 samolotów typu Boeing 737-200C, B737-400, B737-500, Hawker Siddeley HS 748.

Port lotniczy Whitehorse

Międzynarodowe lotnisko Whitehorse jest położonym w prowincji Jukon portem Kanady. Nadano mu imię na cześć Erika Nielsena, kanadyjskiego polityka. Lotnisko położone jest w stolicy i największym mieści prowincji, mieście Whitehorse.

Posiłki

Air North w czasie lotu serwuje bezpłatnie przekąski i napoje bezalkoholowe oraz odpłatnie napoje alkoholowe.