Menu

Germanwings

Reklama

Sprawdź okazje lotów w eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Pokaż filtry
Reklama

Dowiedz się więcej o Germanwings

Germanwings

Tanie linie lotnicze powstały w 1997 roku pod nazwą Eurowings, w 2002 roku zmieniły ją na Germanwings, a od 2009 roku należały do grupy Lufthansa. W 2020 roku właściciel zadecydował o likwidacji linii, co stało się faktem 7 kwietnia 2020. Od początku istnienia niemiecki przewoźnik należał do prężnie rozwijających się i były jedną z ważniejszych konkurencyjnych linii dla pozostałych niskobudżetowych przewoźników naszego kontynentu. Współpracował też bliżej z innymi liniami należącymi do grupy Lufthansa, m.in. z Austrian Airlines miał zawartą umowę o połączeniach code share. Siedziba linii znajdowała się w Kolonii.

Bagaż

W liniach lotniczych Germanwings na pokład samolotu można było zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga były określane przez linie lotnicze i mogły zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Germanwings też musiał mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależało od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Podróżujący liniami Germanwings mieli do wyboru trzy podstawowe klasy rezerwacyjne.

Taryfa ekonomiczna Basic, która obejmowała przelot, bagaż podręczny i mile, ale nie było możliwości łączenia lotów z innymi liniami lotniczymi. 

Taryfa standardowa Smart dodatkowo obejmowała jedną sztukę bagażu rejestrowanego, bezpłatną przekąskę i napój podczas lotu, jak również dawała możliwość rezerwacji ulubionego miejsca w samolocie.

Taryfa komfortowa Best oprócz przelotu zapewniała bogatą ofertę usług dodatkowych, m.in. preferowane miejsca w pierwszych rzędach z pustym fotelem obok, dwie sztuki bagażu rejestrowanego, dania z karty podczas lotu, priorytetową obsługę na lotnisku m.in. z dostępem do specjalnej poczekalni. Dodatkowym atutem podróżowania tą taryfą było zbieranie podwójnej liczby mil w programie lojalnościowym Miles and More. 

Z saloniku mogli korzystać pasażerowie taryfy Best oraz posiadacze karty Frequent Traveller, którzy wykupili pakiet taryfowy Smart oraz posiadacze karty Senator i HON Circle, bez względu od rodzaju zarezerwowanego pakietu serwisowego.

Taryfy elastyczne Smart Flex i Best Flex umożliwiały podróżnym nawet na krótko przed terminem lotu jego zmianę lub rezygnację.

Samoloty linii lotniczych Germanwings w rzędach od 1 do 10 oferują pasażerom fotele z większą przestrzenią dookoła.

Odprawa online

Odprawiać się można było na stronie internetowej przewoźnika, przez telefon lub przy stanowisku tychże linii na lotnisku. Kartę pokładową można było wydrukować najwcześniej 72 godziny, a najpóźniej 3 godziny przed odlotem rozkładowego rejsu Germanwings.

Flota

Germanwings posiadało od 3 grudnia 2014 roku flotę łącznie liczącą 80 samolotów, w skład której wchodziło 57 maszyn typu Airbus A319-100 i Airbus A320-200 oraz 23 własnych samolotów odrzutowych, obsługiwanych przez regionalne niemieckie linie lotnicze Eurowings. 

Port lotniczy Kolonia/Bonn

Baza tanich linii lotniczych Germanwings znajdowała się na międzynarodowym lotnisku Kolonia/Bonn, leżącym w odległości 17 km od Kolonii i 22 km od Bonn. Szóste największe lotnisko Niemiec obsługuje rejsy regularnych i tanich linii lotniczych. W budynku terminala znajduje się hotel, firmy wynajmujące samochody, sklepy wolnocłowe, supermarkety i delikatesy, bary, restauracje i kawiarnie. Port lotniczy Kolonia – Bonn miał przeznaczoną wyłącznie dla pasażerów Germanwings specjalnie wydzieloną płytę przeddworcową.

Posiłki

Pasażerowie w Sky Bistro i Shop Card mogli kupić przekąski i napoje. Posiłki przygotowywane były ze świeżych sezonowych i z regionalnych produktów. Catering na pokładzie zależał od zarezerwowanego pakietu.
Pasażerowie taryfy BEST mogli wybierać z oferowanego na pokładzie samolotu pełnego zestawu artykułów przekąsek i napojów.
Podróżujący taryfą SMART otrzymywali zapakowaną w pudełko przekąskę i mieli do wyboru wodę mineralną oraz napoje alkoholowe. W razie potrzeby mogli z całego zestawu oferowanego na pokładzie dokupić dodatkowe przekąski i napoje.

Dodatkowe usługi

Germanwings były jednymi z nielicznych linii w segmencie tanich przewoźników, które umożliwiały odbycie podróży bez opiekuna dzieciom w wieku od 5 do 11 lat. Przewoźnik zapewniał opiekę podczas lotu i przekazanie dziecka wskazanej osobie po wylądowaniu. Dzieci siedziały na wcześniej zarezerwowanych miejscach. 
Podróż urozmaicały programy audio i wideo oraz pokazy filmowe z wyświetlanymi informacjami dotyczącymi lotu.