Menu

Germanwings

Reklama

Najlepsze okazje linii Germanwings na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Germanwings?

Rozkład lotów Germanwings obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Germanwings?

Bilety na lot linią Germanwings najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Germanwings kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Germanwings mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Germanwings

Germanwings

Tanie linie lotnicze powstały w 1997 roku pod nazwą Eurowings, w 2002 roku zmieniły ją na Germanwings, a od 2009 roku należą do grupy Lufthansa. Od początku istnienia niemiecki przewoźnik należy do prężnie rozwijających się i jest jedną z ważniejszych konkurencyjnych linii dla pozostałych niskobudżetowych przewoźników naszego kontynentu. Współpracuje też bliżej z innymi liniami należącymi do grupy Lufthansa, m.in. z Austrian Airlines ma zawartą umowę o połączeniach code share. Siedziba linii znajduje się w Kolonii.

Bagaż

W liniach lotniczych Germanwings na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Germanwings też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Podróżujący liniami Germanwings mają do wyboru trzy podstawowe klasy rezerwacyjne.

Taryfa ekonomiczna Basic, która obejmuje przelot, bagaż podręczny i mile, ale nie ma możliwości łączenia z innymi liniami lotniczymi. 

Taryfa standardowa Smart dodatkowo obejmuje jedną sztukę bagażu rejestrowanego, bezpłatną przekąskę i napój podczas lotu, jak również daje możliwość rezerwacji ulubionego miejsca w samolocie.

Taryfa komfortowa Best oprócz przelotu zapewnia bogatą ofertę usług dodatkowych, m.in. preferowane miejsca w pierwszych rzędach z pustym fotelem obok, dwie sztuki bagażu rejestrowanego, dania z karty podczas lotu, priorytetową obsługę na lotnisku m.in. z dostępem do specjalnej poczekalni. Dodatkowym atutem podróżowania tą taryfą jest zbieranie podwójnej liczby mil w programie lojalnościowym Miles and More. 

Z saloniku mogą korzystać pasażerowie taryfy Best oraz posiadacze karty Frequent Traveller, którzy wykupili pakiet taryfowy Smart oraz posiadacze karty Senator i HON Circle, bez względu od rodzaju zarezerwowanego pakietu serwisowego.

Taryfy elastyczne Smart Flex i Best Flex umożliwiają podróżnym nawet na krótko przed terminem lotu jego zmianę lub rezygnację.

Samoloty linii lotniczych Germanwings w rzędach od 1 do 10 oferują pasażerom fotele z większą przestrzenią dookoła.

Odprawa online

Odprawiać się można na stronie internetowej przewoźnika, przez telefon lub przy stanowisku tychże linii na lotnisku. Kartę pokładową można wydrukować najwcześniej 72 godziny, a najpóźniej 3 godziny przed odlotem rozkładowego rejsu Germanwings.

Flota

Germanwings posiada od 3 grudnia 2014 roku flotę łącznie liczącą 80 samolotów, w skład której wchodzi 57 maszyn typu Airbus A319-100 i Airbus A320-200 oraz 23 własnych samolotów odrzutowych, obsługiwanych przez regionalne niemieckie linie lotnicze Eurowings. 

Port lotniczy Kolonia/Bonn

Baza tanich linii lotniczych Germanwings znajduje się na międzynarodowym lotnisku Kolonia/Bonn, leżącym w odległości 17 km od Kolonii i 22 km od Bonn. Szóste największe lotnisko Niemiec obsługuje rejsy regularnych i tanich linii lotniczych. W budynku terminala znajduje się hotel, firmy wynajmujące samochody, sklepy wolnocłowe, supermarkety i delikatesy, bary, restauracje i kawiarnie. Port lotniczy Kolonia – Bonn ma przeznaczoną wyłącznie dla pasażerów Germanwings specjalnie wydzieloną płytę przeddworcową.

Posiłki

Pasażerowie w Sky Bistro i Shop Card mogą kupić przekąski i napoje. Posiłki przygotowywane są ze świeżych sezonowych i z regionalnych produktów. Catering na pokładzie zależy od zarezerwowanego pakietu.
Pasażerowie taryfy BEST mogą wybierać z oferowanego na pokładzie samolotu pełnego zestawu artykułów przekąsek i napoi.
Podróżując taryfą SMART pasażerowie otrzymują zapakowaną w pudełko przekąskę i mają do wyboru wodę mineralną oraz napoje alkoholowe. W razie potrzeby mogą z całego zestawu oferowanego na pokładzie dokupić dodatkowe przekąski i napoje.

Dodatkowe usługi

Germanwings są jednymi z nielicznych linii w segmencie tanich przewoźników, które umożliwiają odbycie podróży bez opiekuna dzieciom w wieku od 5 do 11 lat. Przewoźnik zapewnia opiekę podczas lotu i przekazanie dziecka wskazanej osobie po wylądowaniu. Dzieci siedzą na wcześniej zarezerwowanych miejscach. 
Podróż urozmaicają programy audio i wideo oraz pokazy filmowe z wyświetlanymi informacjami dotyczącymi lotu.