Menu

ASL Airlines France

Reklama

Najlepsze okazje linii ASL Airlines France na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata ASL Airlines France?

Rozkład lotów ASL Airlines France obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty ASL Airlines France?

Bilety na lot linią ASL Airlines France najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii ASL Airlines France kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem ASL Airlines France mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o ASL Airlines France

ASL Airlines France

ASL Airlines France to francuska linia lotnicza, do niedawna znana jako Europe Airpost. Zmieniła nazwę w 2015 roku. Jej hubem jest paryskie lotnisko Charlesa de Gaulle’a. Działalność linii ma wyjątkowy charakter, ponieważ oprócz standardowych i czarterowych lotów pasażerskich obsługuje także loty towarowe dla firm pocztowych i producentów czasopism. Loty te odbywają się w porach nocnych, podczas gdy przewóz osób ma miejsce głównie za dnia. Na sierpień 2017 flota ASL Airlines France składała się z 15 samolotów produkcji Boeinga. Szczególnym modelem należącym do floty jest Boeing 737-300QC (Quick Change), umożliwiający zmianę konfiguracji samolotu z pasażerskiej na cargo w mniej niż godzinę. Przewoźnik lata m.in. do Kanady, niektórych krajów Europy oraz do Afryki (Wyspy Zielonego Przylądka).

Bagaż

W ASL Airlines France można zabrać ze sobą bagaż podręczny i rejestrowany. Do bagażu podręcznego należy spakować wartościowe i delikatne przedmioty. Zabronione są natomiast przedmioty niebezpieczne oraz płyny w pojemnikach większych niż 100 ml. Restrykcje dotyczące wagi i wymiarów bagażu rejestrowanego i podręcznego mogą się różnić w zależności od wybranego lotu. Dlatego trzeba sprawdzić je dokładnie w odpowiednim dokumencie udostępnionym przez przewoźnika. Jeśli bagaż podręczny przekroczy maksymalne parametry, linia potraktuje go jako rejestrowany, a jeśli zdarzy się to w przypadku bagażu rejestrowanego, zostanie naliczona dodatkowa opłata za przewóz. Warto nadmienić, że wózki dla dzieci oraz wózki inwalidzkie zaliczają się do bagażu podręcznego i nie wymagają wniesienia opłaty.

Klasy rezerwacyjne

Linia ASL Airlines France udostępnia swoim pasażerom trzy klasy rezerwacyjne: podstawową (Basic), standardową (Standard) oraz Flex. W każdej z nich podróżni mogą liczyć na darmową rozrywkę na pokładzie samolotu (m.in. sieć Wi-Fi) oraz przekąski i napoje, które można kupić w pokładowym bufecie. Pasażerowie każdej klasy mogą wnieść ze sobą na pokład bagaż podręczny o takiej samej wadze. Cena i ilość bagażu rejestrowanego różni się w zależności od taryfy: w taryfie Basic należy dodatkowo za niego zapłacić, a w pozostałych dwóch taryfach istnieje opcja zabrania jednej sztuki bagażu w cenie biletu. Możliwości rezerwacji miejsc, przebukowania czy zwrotu pieniędzy za lot są zróżnicowane, jednak zawsze wypadają najlepiej w klasie Flex – najdroższej ze wszystkich taryf.

Odprawa online

ASL Airlines France nie daje możliwości odprawy online. Radzi za to, jak szybko i sprawnie odprawić się w porcie lotniczym. Najważniejsze jest przybycie do terminalu odpowiednio wcześniej. Przewoźnik sugeruje, by być na lotnisku przynajmniej dwie, a w przypadku niektórych lotów nawet trzy godziny przed odlotem. Należy pamiętać, że bramki zamykają się 40 minut przed startem. Jeśli się spóźnimy, nie będziemy mogli wejść na pokład. Do odprawy niezbędne będą: bilet lotniczy, dokument tożsamości oraz (w niektórych przypadkach) wiza. Przed wyjazdem należy się upewnić, że zabraliśmy ze sobą wszystkie dokumenty. Jeśli korzystamy z usług agencji turystycznej, możemy liczyć na pomoc agenta w ich skompletowaniu. Dzięki tym wskazówkom odprawa tradycyjna przebiega równie sprawnie jak odprawa online.

Flota

Na sierpień 2017 flota ASL Airlines France składa się z 15 maszyn. Wszystkie pochodzą z produkcji Boeinga. Około połowa z nich to samoloty pasażerskie. Większa część maszyn pasażerskich to modele Boeing 737-700 Passenger, a pozostałe – Boeingi 737-300 QC. Do reszty floty zaliczają się samoloty przeznaczone do przewozu ładunków, m.in. Boeing 737-300F i Boeing 737-400F. Wyjątkowym modelem jest Boeing 737-300 QC, który może służyć jako samolot pasażerski lub ładunkowy. Jest to możliwe dzięki specjalnej konfiguracji siedzeń, którą można zmieniać w zależności od rodzaju przelotu. Wszystkie samoloty latają w barwach przewoźnika. Ich kadłuby oraz siedzenia utrzymane są w odcieniach żółci i granatu. Kolory są pozostałością po wcześniejszym wizerunku linii związanym z nazwą Europe Airpost.

Port lotniczy Paryż-Roissy-Charles de Gaulle

Hubem, czyli głównym lotniskiem linii ASL Airlines France jest port lotniczy Paryż-Roissy-Charles de Gaulle. Samoloty przewoźnika odlatują z Terminalu 3. Wspomniany port jest największym lotniskiem Francji i drugim największym lotniskiem Europy. Leży w miejscowości Roissy-en-France (stąd jego nazwa), oddalonej o 25 km od centrum Paryża. Osoby korzystające z portu lotniczego mają do dyspozycji duży parking dla samochodów i motocykli. Transport z lotniska jest możliwy za pośrednictwem komunikacji miejskiej, taksówek lub wynajętego auta. Rozmiar obiektu pozwolił na zlokalizowanie w nim wielu sklepów, restauracji i innych punktów usługowych, z których mogą korzystać podróżni w oczekiwaniu na swój lot. Znajdują się w nim też udogodnienia dla niepełnosprawnych, m.in. system opieki przed odlotem.

Posiłki

Podczas niektórych lotów ASL Airlines France przygotowało dla swoich pasażerów pokładowe menu, które zmienia się w zależności od pory roku i trasy przelotu. Składa się ono z prostych gotowych dań. Na szybki posiłek idealne będą kanapki. Jeśli jednak chcemy zjeść coś, co bardziej zaspokoi głód, powinniśmy zajrzeć do menu z daniami gorącymi. Zazwyczaj są to szybkie w przygotowaniu zupy, porcje makaronu z sosem itp. Dodatkowo we wszystkich klasach rezerwacyjnych istnieje możliwość zakupu napojów, słonych przekąsek i słodyczy w pokładowym bufecie.

Dodatkowe usługi

Główną usługą, która uprzyjemni lot z ASL Airlines France, jest pokładowa sieć Wi-Fi. Każdy pasażer może się do niej zalogować. Sieć oferuje bezpośredni dostęp do gier, filmów i czasopism za pośrednictwem smartfona, tabletu lub laptopa. Wystarczy odwiedzić stronę dedykowaną podróżnym ASL Airlines France. Przewoźnik uczula, by zwracać uwagę na to, z czego korzystają podróżujące z nami dzieci, ponieważ na platformie dostępne są także treści dla dorosłych.