Menu

Wind Rose Aviation

Najlepsze okazje linii Wind Rose Aviation na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Wind Rose Aviation

Windrose Aviation (IATA: WRC) to pierwsza linia lotnicza powstała w Ukrainie, działająca od 2003 roku. Od początku działalności prężnie się rozwija, co pozwoliło jej na transformację z małej firmy przewozowej w największą linię czarterową kraju o wysokim standardzie obsługi. Przewoźnik obsługuje loty czarterowe i regularne. Są to połączenia do wielu europejskich państw, a także do Egiptu, Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Tajlandii i Dominikany.  

Windrose Aviation – bagaż

Regulacje dotyczące bagażu różnią się w zależności od klasy w WingRose Aviation. Bagaż może także podlegać szczególnym ograniczeniom obowiązującym na niektórych trasach.

Wymiary i waga bagażu

Walizka powinna spełniać określone wymogi wymiarów i wagi, które po przekroczeniu nakładają na pasażera obowiązek nadpłaty za każdy kilogram nadbagażu. Określa się je, podając maksymalną wagę oraz łączne wymiary 3 krawędzi walizki. Dokładne limity zależą od rodzaju lotu w Windrose Aviation. Bagaż podręczny w klasie Premium-economy może być nieznacznie większy na trasach regularnych niż czarterowych.

Co można mieć w bagażu podręcznym Windrose Aviation?

W bezpłatnym bagażu podręcznym wymiary i waga są zawsze mniejsze niż te w bagażu rejestrowanym. Największą i najcięższą walizkę można zabrać ze sobą w klasie Premium-economy. Dopuszczalne wymiary różnią się nieznacznie w zależności od samolotu, który obsługuje lot. Torba powinna być na tyle mała, by zmieścić się pod siedzeniem lub w schowku nad głową pasażera. W przypadku dzieci bagażem podręcznym może być składany wózek lub nosidełko. Wszystkie ciecze, zawiesiny, kremy i pasty w bagażu podręcznym Windrose Aviation powinny znaleźć się w maksymalnie 100-mililitrowych pojemnikach umieszczonych w jednym woreczku, a ich łączna objętość nie może przekroczyć 1 litra. W torbie podręcznej nie można przewozić żadnych ostrych i niebezpiecznych przedmiotów.

Co można mieć w bagażu rejestrowanym Windrose Aviation?

Aby móc wziąć ze sobą dodatkową walizkę, należy dokupić ją do rezerwacji w Windrose Aviation. Bagaż rejestrowany jest objęty znacznie łagodniejszymi limitami wagi i rozmiaru niż bagaż podręczny, dlatego jest dobrą alternatywą na dłuższą podróż. W walizce można przewieźć to, czego nie wolno spakować do bagażu podręcznego, m.in. ostre lub duże przedmioty.

Jakie klasy rezerwacyjne oferuje Windrose Aviation?

Linia oferuje różne klasy rezerwacyjne w zależności od rodzaju lotu: regularnego lub czarterowego. Można zarezerwować lot w jednej z 3 klas rezerwacyjnych Windrose Aviation: klasie ekonomicznej, premium (Premium-economy) i biznesowej. Pierwsza z wymienionych jest najbardziej przystępna cenowo, ale oferuje najmniejszy wachlarz usług w cenie biletu. W klasie premium pasażer otrzymuje miejsce w osobnej kabinie, catering na pokładzie i bezpłatny bagaż rejestrowany transportowany w luku bagażowym Windrose Aviation. Klasa biznesowa jest najbardziej prestiżowa i można skorzystać z niej tylko w ofercie lotów czarterowych.

Jak dokonać odprawy online w Windrose Aviation?

Przy zakupie biletów przez stronę internetową Windrose Aviation odprawy można dokonać za pośrednictwem Internetu. To dodatkowa usługa, którą przewoźnik oferuje swoim pasażerom. System odprawy otwiera się w dniu rezerwacji, a zamyka – na 4 godziny przed odlotem. W tym czasie należy bezwzględnie dokonać odprawy online. Windrose Aviation umożliwia także odprawę tradycyjną. Przy wyborze tej opcji należy stawić się na lotnisku minimum 2 godziny wcześniej i dokonać wszystkich niezbędnych formalności wymaganych przez Windrose Aviation. Odprawa online jest jednak dużo wygodniejsza i szybsza.

Jakie samoloty ma Windrose Aviation w swojej flocie?

Airbus i Embraer to dwaj producenci produkujący maszyny lotnicze dla Windrose Aviation. Samoloty wchodzące w skład floty przewoźnika to Airbus A320, Airbus A321 oraz Embraer ERJ-145 EU/EP/LR. Są to maszyny pasażerskie, przy czym dwie pierwsze służą do przewozu większej liczby pasażerów (180 i 218), a trzecia lata na nieco krótszych dystansach z mniejszą liczbą osób na pokładzie. Łącznie linia dysponuje około 15 maszynami, z których większość stanowią Ebraery latające w barwach Windrose Aviation. Flota jest jednak stale modernizowana, przez co jej wielkość na bieżąco się zmienia.

Jakie usługi ma Windrose Aviation w swojej ofercie?

Standardowa oferta usług obejmuje m.in. bufet pokładowy oraz możliwość zamówienia ciepłego posiłku serwowanego w czasie lotu. Dodatkowo przewoźnik oferuje swoim klientom dwie wyjątkowe usługi: SKY PARTY oraz SKY Flowers. Pierwsza z nich pozwala na uczczenie ważnych okazji na pokładzie samolotu Windrose Aviation: urodzin, zaręczyn, rocznic i innych. Obejmuje ona m.in. słodki poczęstunek, szampana i pozdrowienia kapitana. Druga natomiast pozwala na obdarowanie wybranej osoby bukietem róż przez członków załogi. Obie usługi można zamówić przy rezerwacji biletu.

Główna siedziba Windrose Aviation – Kijów-Boryspol

Kijów-Boryspol to jeden z trzech portów lotniczych obsługujących ukraińską metropolię. Leży 29 km od centrum miasta w miejscowości Boryspol. Samoloty linii Windrose Aviation lądują przy terminalu D – jedynym działającym terminalu lotniska. Dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna między portem a Kijowem pozwala na przejazd do centrum samochodem, taksówką bądź komunikacją publiczną. Na terenie lotniska znajduje się wiele punktów usługowych dla turystów, w tym restauracje i kawiarnie, sklepy oraz punkty wymiany walut. Działają tam również trzy firmy oferujące wynajem samochodów.