Menu

Afriqiyah Airways

Reklama

Najlepsze okazje linii Afriqiyah Airways na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Afriqiyah Airways?

Rozkład lotów Afriqiyah Airways obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Afriqiyah Airways?

Bilety na lot linią Afriqiyah Airways najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Afriqiyah Airways kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Afriqiyah Airways mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Afriqiyah Airways

Afriqiyah Airways

Afriqiyah Airways to państwowe, libijskie linie lotnicze, których pierwszy człon nazwy pochodzi z języka arabskiego, a oznacza Afrykę. Powstały w kwietniu 2001 roku, a regularne loty rozpoczęły 1 grudnia tego samego roku. W związku z libijską wojną domową i egzekwowanym przez NATO zakazem lotów nad krajem, zgodnie z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ, 17 marca 2011 roku wszystkie operacje lotnicze linii zostały zakończone. Po wojnie Afriqiyah Airways wznowiły 12 listopada 2012 roku swoją działalność. Pierwsze logo linii, „9.9.99” upamiętniało datę utworzenia Unii Afrykańskiej, ale 19 grudnia 2012 roku przyjęły nowe barwy, czarny tailfin ozdobiony trzema niebieskimi paskami, inspirowane ptakiem turkawką. Linia jest własnością rządu libijskiego. W sieci połączeń linii znajdują się lotniska Afryki, Azji i Europy. Przewoźnik jest członkiem Arab Air Carriers Organization, a jego siedziba znajduje się w Trypolisie.

Bagaż

W liniach lotniczych Afriqiyah Airways na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Afriqiyah Airways też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Samolotami linii Afriqiyah Airways do wyboru podróżować można klasą ekonomiczną lub klasą biznes. Ekonomiczna jest najtańszą formą podróżowania z przewoźnikiem, ale u Afriqiya różni się ona od tradycyjnych kabin klasy ekonomicznej, ponieważ oferuje znacznie większy komfort i doskonałą obsługę. 
Klasa biznes jest jeszcze bardziej komfortowa. Poza fotelami rozkładanymi na płasko i większą przestrzenią na nogi, pasażerowie otrzymują zestaw rekreacyjny, a w nim skarpetki, maskę na oczy i kosmetyki.

Flota

Flota Afriqiyah Airways o średniej wieku poniżej 4 lat, składa się z 11 samolotów typu Airbus A319-111, A320-200, A330-200.

Port lotniczy Trypolis

Międzynarodowe lotnisko w Trypolisie położone jest ok. 34 km na południe od centrum libijskiej stolicy. Jest to największy port lotniczy tego kraju. Na jego terenie znajduje się restauracja, sklepy wolnocłowe, a pięć firm świadczy usługi wynajmu samochodów.

Posiłki

Linie Afriqiyah Airways oferują na pokładzie zróżnicowane dania przygotowywane z naturalnych, świeżych, starannie dobranych, wysokiej jakości produktów. W klasie biznes serwowane są pasażerom luksusowe usługi gastronomiczne.

Dodatkowe usługi

Pasażerowie klasy ekonomicznej mają dostęp do ogromnej liczby filmów i programów audio oraz magazynu linii. W klasie biznes pasażerowie mają większe ekrany telewizyjne i więcej opcji osobistej rozrywki. Ponadto w każdym fotelu znajduje się gniazdo zasilające np. do laptopa.