Menu

Air Moldova

Reklama

Sprawdź okazje lotów w eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Moldova?

Rozkład lotów Air Moldova obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Moldova?

Bilety na lot linią Air Moldova najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Moldova kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Moldova mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Moldova

Air Moldova

Air Moldova, narodowy przewoźnik Mołdawii, powstał w 1993 roku na bazie lokalnej jednostki Aeroflot i zawiesił działalność w maju 2023 roku.  
W siatce połączeń przewoźnika znajdowały się loty na lotniska Rosji, Ukrainy, Niemiec, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Grecji, Turcji i Cypru. Linie Air Moldova miały podpisane cztery umowy codeshare z innymi liniami.

Bagaż

W liniach lotniczych Air Moldova na pokład samolotu można było zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga były określane przez linie lotnicze i mogły zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Moldova też musiał mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależało od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linie oferowały po kilka taryf w klasach ekonomicznej i biznesowej. Różnice dotyczyły głównie możliwości wprowadzania zmian w rezerwacji czy przewożenia dodatkowego bagażu. Na pokładzie pasażerowie obu klas siedzieli w osobnych sektorach. W klasie biznesowej środkowe rzędy były puste.

Odprawa online

Podróżując liniami Air Moldova można było się odprawiać online od 24 do 2 godzin przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota linii Air Moldova składała się z 6 samolotów typu Airbus A320-200, A321-200, Embraer E-120 i E-190.

Port lotniczy Kiszyniów

Międzynarodowe lotnisko Kiszyniów jest największym portem Mołdawii. Lotnisko położone jest 14 km na południe od centrum stolicy. Na jego terenie znajdują się serwujące przekąski bary i sklepy bezcłowe. Internet jest dostępny w holu odlotów oraz w saloniku dla VIP-ów.

Posiłki

Linie lotnicze Air Moldova w zależności od czasu rozpoczęcia i czasu trwania lotu oferowały pasażerom klasy ekonomicznej posiłek, wina i napoje bezalkoholowe.

Dodatkowe usługi

Linie Аir Moldova oferowały swoim pasażerom program "Karta pokładowa Air Moldova" – po przyjeździe do Mołdawii przysługiwał pasażerom zniżkę 20 proc. na zakwaterowanie w jednym z hoteli w Kiszyniowie. Warunkiem było zachowanie karty pokładowej. Do programu przystąpiło 14 hoteli we wszystkich kategoriach.