Menu

Aegean

Reklama

Najlepsze okazje linii Aegean na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Aegean?

Rozkład lotów Aegean obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Aegean?

Bilety na lot linią Aegean najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Aegean kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Aegean mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Aegean

Aegean

Aegean jest największą linią lotniczą w Grecji pod względem liczby samolotów oraz liczby przewiezionych pasażerów (niemal 14 mln w 2018 roku). Po nazwą Aegean Aviaton linie lotnicze zostały założone w 1987 roku przez Antonisa i Nikolaosa Simigdalasa. Początkowo linie obsługiwały loty czarterowe głównie dla VIP-ów na samolotach Learjet. Pod nazwą obowiązującą do dzisiaj przewoźnik prowadzi swoją działalność od 1999 roku, od tego też czasu prowadzi indywidualną sprzedaż biletów lotniczych. 
W 2005 roku linie zaczęły współpracować w Lufthansą, w 2006 roku z portugalskimi liniami TAP, w 2008 roku z Brussels Airlines, a w 2010 roku przystąpiły do sojuszu Star Aliance. Od 2008 roku Aegean to największa linia lotnicza w Grecji.
Od października 2013 roku przewoźnik jest właścicielem swojego największego krajowego rywala, linii Olympic Air, jednak obie linie zachowały własne nazwy, loga, odrębne samoloty i personel. Olympic Air obsługuje od tamtego momentu trasy krajowe w Grecji.
W siatce połączeń greckich linii jest większość europejskich lotnisk oraz porty w Egipcie, Izraelu i na Cyprze. Ogółem Aegean obsługuje 153 trasy (w tym 122 międzynarodowe). W Polsce przewoźnik obecny jest na lotniskach w Krakowie i Warszawie.
Aegean Airlines były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane m.in. za punktualność. Podnadto linie zostały uznane przez Skytrax najlepszą regionalną linią lotniczą w Europie w 2018 roku. Tą nagrodę otrzymały po raz ósmy z rzędu, a dziewiąty w swojej historii.

Bagaż

W liniach lotniczych Aegean na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane przez linie lotnicze. W Aegean można zabrać 1 sztukę bagażu o wadze do 8 kg i wymiarach maksymalnych 56x45x25 cm, dodatkowo pasażer może wnieść na pokład małą torebkę.
Bagaż rejestrowany w Aegean też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy. W wybranych klasach rezerwacyjnych pasażer w cenie biiletu może zabrać ze sobą 1 walizkę o wadze do 23 kg. W podstawowej opcji za taką usługę należy dodatkowo zapłacić.

Klasy rezerwacyjne

Pasażerowie klasy ekonomicznej siedzą w skórzanych fotelach. Podczas lotu serwowana im jest rozrywka w postaci usługi Aegean Stream, a jeden z kanałów podaje informacje na temat lotu i pokazuje na mapie pozycję samolotu. W trakcie podróży są częstowani przekąskami, kanapkami, lekkimi posiłkami, kawą i napojami bezalkoholowymi. Na trasach międzynarodowych wszyscy pasażerom serwowany jest bez dodatkowych opłat ciepły posiłek i napoje.
Podróżowanie tymi liniami w klasie biznes daje różne przywileje, m.in. na pokład samolotu wchodzi się osobnym wejściem i na 48 godz. przed odlotem można dokonać odprawy i wybrać miejsce. Na pokładzie pasażerowie siedzą w komfortowych fotelach, dla zwiększenia wygody w każdym rzędzie jest pusty środkowy fotel. Pasażerowie biznes klasy otrzymują przed startem powitalnego drinka, w czasie lotu serwowany jest im bezpłatny ciepły posiłek, przystawki, czekoladki, kawa, alkohol, ciepłe ręczniki i gazety.

Odprawa online

Podróżując liniami lotniczymi Aegean Airlines od 48 godz. do 30 min. przed odlotem można się odprawić online i dokonać wyboru preferowanego miejsca na pokładzie z podświetlonych możliwych. Następnie należy wydrukować swoją kartę pokładową lub odebrać ją na swoim telefonie za pomocą aplikacji mobilnej.

Flota

Flota greckiego przewoźnika Aegean Airlines składa się z 61 samolotów, w tym 49 maszyn typu Airbus A320, A321, A319, 2 maszyn Dash 8-100, 8 samolotów Dash 8-Q400 oraz 2 samolotów ATR 42-600.

Port lotniczy Ateny im. Elefteriosa Wenizelosa

Międzynarodowe lotnisko Ateny im. Elefteriosa Wenizelosa położone jest w Spacie, 25 km na wschód od centrum greckiej stolicy. Jest to największy port lotniczy tego kraju. W terminalu głównym znajdują się bary, restauracje, sklepy, a w hali przylotów swoje placówki mają wypożyczalnie samochodów. Na terenie ateńskiego lotniska dostęp do bezprzewodowego internetu jest bezpłatny. Można też skorzystać z licznych kiosków internetowych.

Posiłki

Pasażerowie klasy ekonomicznej otrzymują w czasie lotu rozmaite przekąski, kanapki, lekkie posiłki, kawę i napoje bezalkoholowe. Na trasach międzynarodowych wszyscy pasażerowie otrzymują bezpłatnie ciepły posiłek i napoje.
Pasażerowie klasy biznes częstowani są na pokładzie przed startem powitalnym drinkiem, potem serwowane są im inne napoje alkoholowe, m.in. przewoźnik oferuje im szeroką gamę greckich win, przystawki, gorący posiłek kuchni greckiej, czekoladki, kawę.

Dodatkowe usługi

Na międzynarodowych lotach otwarty jest pokładowy sklepik, w którym w atrakcyjnych cenach można zakupić perfumy, kosmetyki, biżuterię, zegarków i inne artykuły znanych marek.