Menu

Georgian Airways

Reklama

Najlepsze okazje linii Georgian Airways na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Georgian Airways?

Rozkład lotów Georgian Airways obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Georgian Airways?

Bilety na lot linią Georgian Airways najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Georgian Airways kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Georgian Airways mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Georgian Airways

Georgian Airways

Georgian Airways to narodowa linia lotnicza Gruzji. Jej głównym portem lotniczym jest lotnisko w Tbilisi. Przewoźnik oferuje tanie loty do wielu krajów europejskich oraz krajów na Bliskim Wschodzie. Obecna nazwa linii funkcjonuje dopiero od 2004 roku. Wcześniej działała pod nazwą Airzena. Firma powstała w 1993 roku i początkowo obsługiwała loty czarterowe m.in. do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Włoch, Chin i Egiptu oraz regularne loty do Wiednia. Airzena stała się narodową linią lotniczą Gruzji w 1999 roku, a Georgian Airways następnie przejęła jej funkcję. Od 2000 roku Georgian Airways sukcesywnie modernizuje swoją flotę, stopniowo wzbogacając ją o nowe maszyny zachodniej produkcji.

Bagaż

Ilość darmowego bagażu rejestrowanego zależy od klasy rezerwacyjnej, a w niektórych przypadkach także od destynacji. W obu klasach bagaż ten może mieć tę samą objętość, ale różną maksymalną wagę. Dozwolone wymiary i waga darmowego bagażu podręcznego są mniejsze niż te dotyczące bagażu rejestrowanego i także zależą od klasy rezerwacyjnej. Bagaż nie może zawierać przedmiotów niebezpiecznych. Oprócz bagażu za darmo można wnieść na pokład takie przedmioty jak parasol, damska torebka, książka do czytania, laptop i telefon komórkowy. Dodatkowe opłaty nie są też naliczane za reklamówkę z zakupami pochodzącymi z bezcłowego sklepu na lotnisku, o ile zakupy te nie są zbyt ciężkie i nie powodują nadmiernego obciążenia bagażu. Za darmo można przewozić również nosidełko lub składany wózek dla dziecka.

Klasy rezerwacyjne

Georgian Airways oferuje pasażerom dwie klasy rezerwacyjne: Economy i Business. W klasie Economy podróżny może wybrać jedną z trzech ofert: Light, Standard i Flexible. Każda z nich zawiera po jednej sztuce bagażu podręcznego i rejestrowanego, możliwość wyboru miejsca i zamówienia posiłku oraz zniżkę 90% dla dzieci poniżej 2 roku życia. W klasie Business pasażerowie zyskują wszystkie udogodnienia z klasy Economy oraz kilka dodatkowych. Mogą oni zabrać ze sobą powiększony bagaż i zmienić wybrane wcześniej miejsce docelowe. Dodatkowo podróżują w kabinach przystosowanych dla klasy biznesowej. Jeśli zaistnieje konieczność zwrotu biletu, nie będzie ona możliwa w ofertach Light i Standard, w ofercie Flexible trzeba będzie wnieść za to dodatkową opłatę, a w klasie Business opcja ta jest w cenie.

Odprawa online

Odprawa online w Georgian Airways jest dostępna na 24 godziny przed odlotem. Można jej dokonać przez system internetowy na stronie przewoźnika. Ten rodzaj odprawy jest o wiele wygodniejszy niż tradycyjna odprawa, ponieważ można odprawić się w dowolnym momencie bez wychodzenia z domu, a dodatkowo zaoszczędzić sporo czasu spędzonego na lotnisku w dniu odlotu. Do odprawy online potrzebne będą numer biletu elektronicznego lub numer rezerwacji oraz podstawowe dane osobowe. Po uzupełnieniu wszystkich informacji system wygeneruje kartę pokładową, którą należy mieć ze sobą przed startem – będzie ona niezbędna do wejścia na pokład. Warto mieć na uwadze, że odprawa online w Georgian Airways jest dostępna tylko w przypadku lotów z niektórych lotnisk.

Flota

Choć flota Georgian Airways nie należy do najliczniejszych, jak na swój rozmiar jest bardzo różnorodna. Należy do niej około 10 samolotów produkcji Bombardiera, Boeinga oraz Embraera. Są to samoloty różnego typu i wielkości. Bombardier CRJ200LR z 50 miejscami obsługuje mniej liczne loty, podczas gdy modele z większą liczbą miejsc, np. Boeing 737-700 NG, mieszczący maksymalnie 132 osoby bez załogi, przeznaczone są na trasy o większym obłożeniu. Wszystkie maszyny posiadają kabiny dostosowane do standardów obu klas oferowanych przez przewoźnika: ekonomicznej i biznesowej. Flota Georgian Airways przechodzi stopniową modernizację od roku 2000. Od tego czasu spółka zakupiła kilka nowszych modeli produkcji Boeinga i Bombardiera.

Port lotniczy Tbilisi

Hubem Georgian Airways jest największy międzynarodowy port lotniczy Gruzji – lotnisko Tbilisi. Leży 17 km na południowy wschód od miasta. Od 2007 roku obsługuje pasażerów w odnowionym kształcie, a od 2016 roku w nowo dobudowanym terminalu. Port wyróżnia się funkcjonalnym desingem, który ma za zadanie zapobiegać wszelkim opóźnieniom. Posiada zaawansowane technologicznie systemy, umożliwiające sprawną obsługę pasażerów na całej powierzchni lotniska. W eleganckim wnętrzu znajdują się m.in. restauracje oraz punkty, gdzie można zrobić bezcłowe zakupy. Port lotniczy posiada rozbudowany parking. Do miasta można dostać się jednym z 6 połączeń kolejowych, które odbierają podróżnych każdego dnia lub wynajętym samochodem bądź taksówką, wybierając bezpośrednią drogę do Tbilisi – George W. Bush Avenue.

Posiłki

Posiłki serwowane na pokładzie Georgian Airways można zamówić zarówno w klasie ekonomicznej, jak i biznesowej. W obu przypadkach pasażer wybiera spośród dań charakterystycznych dla gruzińskiej kuchni. Posiłki są przygotowywane na krótko przed wylotem w specjalnie do tego przeznaczonej części lotniska. Menu składa się z sałatek, dań głównych, pieczywa, deserów oraz napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Ze względów religijnych żadna z pozycji menu nie zawiera wieprzowiny, a podczas świąt religijnych istnieje możliwość serwowania specjalnie przygotowanych, dostosowanych posiłków. W innych liniach bardzo często funkcjonuje też pokładowy barek, w którym w trakcie lotu można kupił małe przekąski i napoje. Ostatecznie można też spakować coś do zjedzenia do bagażu podręcznego.

Dodatkowe usługi

Goergian Airways oferuje kilka usług dodatkowych, które mogą być niedostępne w innych liniach. Jedną z nich jest usługa „unaccompanied minor”, czyli możliwość korzystania z lotów przez dzieci w wieku 5-11 lat bez opieki osoby dorosłej. Warunkiem jest zapewnienie osoby lub osób, które będą obecne na lotnisku do czasu odlotu oraz przy przylocie. Latać mogą też osoby niepełnosprawne, o ile pozwalają na to ich stan zdrowia, przygotowanie załogi oraz możliwości logistyczne. Kobietom w ciąży zaleca się korzystanie z usług lotniczych do 36 tygodnia ciąży. W ramach usług dodatkowych Georgian Airways zezwala również na transport psów i kotów zarówno w luku bagażowym, jak i na pokładzie. Przed zabraniem swojego czworonoga w podróż należy jednak zapoznać się w zasadami przewozu zwierząt.