Menu

Air Berlin

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Berlin na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Berlin?

Rozkład lotów Air Berlin obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Berlin?

Bilety na lot linią Air Berlin najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Berlin kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Berlin mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Berlin

Air Berlin

Linie lotnicze airberlin są po Lufthansie drugim co do wielkości przewoźnikiem w Niemczech. Powstały w 1978 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Air Berlin Inc. Był to okres, kiedy w Berlinie Zachodnim lądować mogły jedynie samoloty państw alianckich. W pierwszy rejs samolot przewoźnika wyruszył 29 kwietnia 1979 roku na trasie Berlin Tegel – Palma de Majorka. Obecnie linie latają we wszystkich kierunkach świata. 

W grudniu 2011 roku airberlin i Etihad Airways ustanowiły partnerstwo strategiczne, a od wiosny 2012 roku airberlin jest członkiem globalnego sojuszu linii lotniczych One World. Po zawieszeniu działalności operacyjnej przez linię airberlin, na trasach przez nią obsługiwanych lata m.in. Lufthansa.

Bagaż

W liniach lotniczych airberlin na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w airberlin też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Z airberlin podróżować można klasą ekonomiczną do wyboru: JustyFly, FlyDeal, FlyClassic, FlyFlex oraz klasą biznes: FlyDeal Business, FlyClassic Business, FlyFlex Business.

Klasa ekonomiczna na trasach krótko i średniodystansowych oferuje pasażerom skórzane, ergonomiczne fotele. Do 4 godzin przed odlotem można zarezerwować fotel XL, który zapewnia 10 cm więcej miejsca na nogi. 

Na trasach długodystansowych w klasie ekonomicznej każde siedzenie wyposażone jest w monitor i własne złącze USB. Można dowolnie wybierać wśród hitów kinowych, seriali, meczy, muzyki i audiobooków. Fotele w obszarze kręgosłupa lędźwiowego są dodatkowo obite, oparcie odchyla się o 15 cm. Ponadto linie oferują każdemu pasażerowi na wybranych nocnych rejsach szczoteczkę i pastę do zębów, okulary do spania i skarpetki. Najmłodsi pasażerowie otrzymują kolorowankę i kredki, puzzle, komiks i czapeczkę airberlin.

Klasa biznes to bardziej komfortowy sposób na podróżowanie. Fotel można rozłożyć na płasko tworząc łóżko. Na wielu niemieckich i międzynarodowych lotniskach na pasażerów czekają komfortowe salony, a na połączeniach do/z lub przez Abu Dhabi podróżni mogą bezpłatnie skorzystać z luksusowego transportu z szoferem. Atutem podróżowania klasą biznes jest możliwość nadania dwóch sztuk bagażu do 32 kg każda, które oznaczane są jako Priority Label, co daje im pierwszeństwo dostarczania. Pasażerowie tej klasy mogą także bezpłatnie zabrać na pokład samolotu drugą sztukę bagażu podręcznego o wadze do 8 kg.

Odprawa online

Airberlin oferuje bezpłatną aplikację na smartfony, dzięki której nie tylko można się odprawiać, ale też rezerwować loty i odczytywać informacje na temat lotów. Kartę pokładową można wydrukować najwcześniej 30 godzin a najpóźniej 2 godziny przed planowanym wylotem samolotu. 

Flota

Przewoźnik szczyci się jedną z najmłodszych na naszym kontynencie flot. airberlin grup dysponuje samolotami typu: Airbus 330-200, 321-200, 320-200, 319-100, Boeing 737-800, 737-700 i Q400. Największy, Airbus 330-200 all Eco, posiada 340 miejsc. Ma zasięg do 12 300 km, a latać może na wysokości nawet 12 500 m. Osiąga prędkość 890 km/h.

Port lotniczy Berlin-Tegel im. Otto Lilienthala

Baza tanich linii lotniczych airberlin znajduje się na międzynarodowym lotnisku Berlin-Tegel, jednym z trzech, jakimi dysponuje niemiecka stolica. Położony jest 8 km od centrum miasta, w dawnym Berlinie Zachodnim. W budynku terminala znajdują się firmy wynajmujące samochody, sklepy wolnocłowe, supermarket, bary, restauracje i kawiarnie. Na terenie lotniska działa bezprzewodowy internet z płatnym dostępem.

Posiłki

W klasie ekonomicznej na trasach krótko i średniodystansowych w obrębie Niemiec oraz na krótkich odcinkach do 90 min. linie lotnicze airberlin oferują bezpłatne przekąski, przy rejsach powyżej 90 min. bezpłatne kanapki lub bagietki oraz pieczywo chrupkie i batony czekoladowe na trasach powyżej 4 h. 

Na lotach średniodystansowych, trwających co najmniej 2 h, przewoźnik serwuje bezpłatne posiłki specjalne: wegetariańskie, wegańskie, bez glutenu lub laktozy, trzeba je jednak rezerwować do 48 h przed planowanym lotem. Oferowane są również bezpłatne napoje: kawa, herbata, soki owocowe.

Na trasach długodystansowych linie oferują bezpłatne posiłki oraz napoje: kawę, herbatę, soki owocowe, piwo, wino i inne. Do 48 h przed lotem można zarezerwować bezpłatne menu specjalne czyli potrawy wegetariańskie, bezglutenowe, dla diabetyków, koszerne i dla dzieci.
W klasie biznes airberlin dodatkowo serwuje szeroki wybór napojów alkoholowych i bezalkoholowych, przekąsek czy świeżych owoców pomiędzy głównymi posiłkami.

Dodatkowe usługi

Na trasach średniodystansowych w sklepiku pokładowym można kupić przekąski i napoje, markowe perfumy, biżuterię, zabawki dla dzieci i akcesoria. Na trasach na terenie Niemiec dostępne są czasopisma i magazyny. 

Pasażer o ograniczonej zdolności ruchowej może skorzystać ze specjalnej pomocy, należy jednak taką potrzebę zgłosić najpóźniej na 48 godzin przed odlotem.