Menu

Air Canada

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Canada na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Canada?

Rozkład lotów Air Canada obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Canada?

Bilety na lot linią Air Canada najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Canada kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Canada mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Canada

Air Canada

Linie lotnicze Air Canada, narodowy przewoźnik kanadyjski, powstały 10 kwietnia 1939 roku jako część Kanadyjskich Linii Kolejowych pod nazwą Trans-Canad Airlines. Pierwszy lot dwóch pasażerów wraz z pocztą na pokładzie samolotem Lockheed L-10 Elektra odbył się 1 września 1937 roku z Vancouver do Seattle. Transkontynentalne rejsy przewoźnik rozpoczął równo dwa lata później z Montrealu do Vancouver. Trans-Canada Airlines były pierwszymi na świecie liniami, które zaczęły używać komputerowego systemu rezerwacji biletów, jak też jako pierwsze zainstalowały na pokładach swoich samolotów prototyp tzw. czarnej skrzynki. Flagowym przewoźnikiem Kanady, działającym już pod nazwą Air Canada, linie zostały w 1964 roku. W grudniu 1987 roku jako pierwszy przewoźnik na świecie linie wprowadziły zakaz palenia papierosów na pokładzie. Pięć lat później wyprzedziły konkurencję oferując pasażerom telefon na wyciagnięcie ręki, a kolejne trzy lata później jako pierwszy komercyjny przewoźnik zezwoliły pasażerom na korzystanie z laptopów i przekazywanie poczty elektronicznej. 
Samoloty kanadyjskiego przewoźnika operują na 240 trasach świata. Do spółki należą też regionalne linie Air Canada Express oraz Air Canada Rouge. 
Air Canada są członkiem i jednym ze współzałożycieli sojuszu Star Aliance. Siedzibą przewoźnika jest Montreal.

Bagaż

W liniach lotniczych Air Canada na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Qatar Airways, też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Z Air Canada można podróżować w trzech klasach rezerwacyjnych.
Klasa ekonomiczna oferuje pasażerom możliwość korzystania z wielu godzin programów rozrywkowych i filmów.  W cenie biletu są również posiłki, wina i inne alkohole.
Klasa Premium Economy zapewnia pasażerom dostęp do koców i poduszek. Fotele rozkładają się do pozycji półleżącej, wyposażone są w gniazda USB do ładowania sprzętu oraz lampki do czytania. Pasażerom przysługuje również pierwszeństwo wejścia na pokład, przy odprawie i obsłudze bagażowej. 
Klasa Biznes to większy komfort. Podróżni otrzymują duże poduszki i pluszowe kołdry, a fotele rozkładają się na płasko. Dodatkowo na pokładzie wydzielone są toalety tylko dla pasażerów tej klasy. Mogą także skorzystać z usług konsjerża oraz zbierać mile. 

Odprawa online

Przed podróżą z przewoźnikiem Air Canada można dokonać odprawy online i wydrukować kartę pokładową, co jest możliwe najpóźniej do jednej godziny przed odlotem, a w przypadku lotu łączonego do 24 godzin przed planowanym wylotem. 

Flota

Air Canada pod względem liczby posiadanych samolotów zajmuje na świecie dziewiątą pozycję. Flota linii łącznie składa się z 397 samolotów, z czego 205 użytkuje Air Canada, 174 Air Canada Express i 28 Air Canada Rouge. Są to maszyny typu Boeing 777-300ER, 777-200LR, 787-9, 787-8, 767-300ER, Airbus A319-100, A330-300, A321-200, A320-200, Embraer E190, E175, Bombardier CRJ705, CRJ200, CRJ100, Q400, Dash 8-300, Beechcraft 1900D.

Port lotniczy Monteral

Międzynarodowe lotnisko w Montrealu im. Pierre’a Elliotta Trudeau położone jest w Dorval w prowincji Quebec, ok. 19 km na wschód od Montrealu. W pobliżu portu działa kilka hoteli, a w budynku terminala znajduje się osiem firm wynajmujących samochody, sklepy, bary, restauracje i kawiarnie. Na terenie lotniska działa Wi-Fi, rozmieszczone są również punkty wyposażone w komputery z dostępem do internetu. 

Posiłki

Na rejsach międzynarodowych w klasie ekonomicznej pasażerowie po starcie otrzymują posiłek zależny od godzin lotów i tras, mają też bezpłatny wybór miedzy alkoholami i napojami bezalkoholowymi. 
W klasie Premium Economy pasażerowie częstowani są napojem powitalnym, następnie przysługują im do wyboru dwa gorące dania serwowane z sałatkami, ciepłym pieczywem i deserem. W ofercie śniadaniowej tej klasy znajduje się kawa, soki, pieczywo jogurt. 
Na rejsach międzykontynentalnych zaraz po starcie samolotu pasażerom klasy biznes linie oferują usługi koktajlowe, serwują przystawki, sery, wino, desery i owoce. W czasie lotu pasażerowie mają do wyboru dania z bogatego pokładowego menu.

Dodatkowe usługi

Air Canada w czasie lotu oferuje na pokładzie wspólny dla pasażerów duży ekran plus małe monitory pod sufitem co kilka rzędów. Wyświetlane są im wiadomości telewizji CBC i amerykańskie filmy. Na tylnych ścianach foteli wmontowane są sterowane dotykowo 9-calowe monitory zapewniające indywidualną rozrywkę w postaci gier, filmów, wiadomości, itd. Wykorzystując system GPS można sprawdzić pozycję samolotu, poznać historię i atrakcje miasta, które się pod nim znajduje itp.