Menu

Air France

Reklama

Najlepsze okazje linii Air France na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air France?

Rozkład lotów Air France obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air France?

Bilety na lot linią Air France najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air France kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air France mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air France

Air France

Air France to francuskie linie lotnicze z siedzibą w Tremblay-en-France. Jest członkiem sojuszu SkyTeam. 
Air France obsługują 36 kierunków we Francji, a także 168 kierunków w 93 krajach na całym świecie, zarówno liniami pasażerskimi jak i cargo. Jako jedna z dwóch korzystała z samolotów ponaddźwiękowych Concorde.
Linie lotnicze powstały 7 października 1933 roku z połączenia Air Orient, Air Union, Compagnie Générale Aéropostale, Compagnie Internationale de Navigation Aérienne (CIDNA) oraz Société Générale de Transport Aérien (SGTA).
Air France pełniły rolę pierwszego narodowego przewoźnika przez siedem dekad, aż do połączenia z KLM w 2003 roku. 

Bagaż

W liniach lotniczych Air France na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air France, też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Economy
Miejsce w samolocie można wybrać po rezerwacji biletu przez stronę internetową lub w specjalnym samoobsługowym kiosku na lotnisku. Platynowi i złoci członkowie programu Flying Blue bez względu na klasę, jaka podróżują, mogą korzystać z saloników. W cenie biletu na pokładzie samolotu podawane są napoje i przekąski.
Na trasach międzykontynentalnych każdy pasażer może w cenie biletu zabrać jeden bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg. Pasażerowie otrzymują również poduszkę, koc, maskę do spania, zatyczki do uszu. Dla dzieci jest specjalne menu.
Premium Economy
W taryfie Premium Economy pasażerowie mają powiększone miejsce na nogi. W cenie biletu jest podwyższony limit bagażu, pierwszeństwo obsługi na lotnisku, dostęp do saloniku oraz zwiększona liczba mil. 
Dodatkowo w przypadku lotów międzykontynentalnych każdy pasażer otrzymuje m.in. poduszkę, wełniany koc i butelkę wody. 
Business Class
W klasie biznesowej siedzenia można zamienić w dwumetrowe łóżko. Fotel może być również komfortowym miejscem do pracy – dzięki małej lampce, gniazdom do ładowania sprzętu, telefon satelitarny, wygłuszające słuchawki. Do posiłków zamawianych z karty serwowane są również francuskie wina.
La Première
Najbardziej komfortowa oferta dla podróżujących liniami Air France. Na pokładzie obsługa dostępna jest w każdej chwili. Pasażerowie oprócz zestawu do spania otrzymują odświeżające kosmetyki marki Givenchy. 
Menu przygotowane jest przez najlepszych szefów kuchni, odznaczonych gwiazdkami Michelin.

Odprawa online

Odprawa online jest możliwa na 30 godzin przed odlotem. Umożliwia potwierdzenie lotu oraz wybór miejsca. Jej ostatnim etapem jest otrzymanie karty pokładowej. Po przybyciu na lotnisko pasażerowie muszą tylko oddać walizki do odprawy bagażowej. 

Flota

Flota Air France składa się z takich statków powietrznych jak A318, Airbus A319, Airbus A320 (2010), Airbus A321-200, Airbus A330, Airbus A340-313 X, Airbus A380, Boeing 747-400. W 2016 roku dołączą do nich Airbus A350-900, Airbus A380-800, Boeing 747-400, Boeing 777-200ER, Boeing 777-300ER, Boeing 787-9, Boeing 747-400ERF, i Boeing 777F.

Lotnisko Charlesa de Gaulle’a w Paryżu

Port lotniczy Paryż-Roissy-Charles de Gaulle to główna baza linii Air France. Samoloty przewoźnika stacjonują również na kilku innych francuskich lotniskach – m.in. w Lyonie, Marsylii, Tuluzie.
Lotnisko znajduje się 23 km na północny wschód od Paryża. Ze stolicą połączone jest autostradą i liniami kolejowymi. Najłatwiej przemieszczać się autobusami (sieć RAPT) lub taksówką. Do głównych atrakcji turystycznych z lotniska można dostać się pociągiem TGV. Port lotniczy jako jeden z pierwszych miał połączenie kolejowe.
Na lotnisku znajdują się trzy terminale, pomiędzy którymi można przemieszczać się darmowymi busami. Lotnisko oferuje również wiele usług, np. sklepy, restauracje, saloniki biznesowe, informację turystyczną, miejsce do modlitwy, Wi-Fi itp.

Posiłki

Posiłki na pokładzie uzależnione są od klasy rezerwacyjnej. Na każdej trasie i w każdej klasie napoje alkoholowe są w cenie biletu.
W klasie ekonomicznej na krótkich trasach podawane są tylko przekąski i napoje, na trasach międzykontynentalnych – trzydaniowe posiłki. 
W klasie biznes serwowane są trzydaniowe posiłki, deska serów lub szybkie dania serwowane tuż po starcie samolotu. Każdy pasażer kulinarną podróż rozpoczyna od lampki szampana. Następnie może delektować się daniami, które przygotowali kucharze nagrodzeni gwiazdkami Michelin. Serwowane dania zależą od długości lotu. Na trasach powyżej 2,5 godziny pasażerowie zawsze otrzymują ciepły posiłek. 
Podróżni korzystający z pierwszej klasy mogą zamawiać dania z karty, które również przygotowali najlepsi kucharze, posiadający gwiazdki Michelin – Joël Robuchon, Régis Marcon, Guy Martin, Anne-Sophie Pic, Michel Roth. Do wyboru są dania od inspirowanych kuchnią azjatycką po świeże owoce morza. 

Dodatkowe usługi

Podczas podróży do dyspozycji pasażerów jest system rozrywki, dzięki któremu można wybierać pośród filmów (wszystkie w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim, niektóre również po chińsku, japońsku, koreańsku i w hindi), muzyki i gier. Magazyn Air France znajduje się na każdym siedzeniu, a dodatkowo w klasie biznes i pierwszej – magazyn Air France Madame.  
KLM i Air France wyposażyły w maju 2013 roku po jednym swoim Boeingu 777-300ER w Wi-Fi. Pasażerowie mogą korzystać z sieci po osiągnięciu przez samolot pułapu 20 tys. stóp (ok. 6 km).

Saloniki przewoźnika powszechnie znane są jako Le Salon. Dostępne są dla podróżujących klasą La Première, Business, i Premium Economy oraz dla pasażerów klasy ekonomicznej będących członkami Flying Blue Gold, Flying Blue Platinum, SkyTeam Elite lub Elite Plus. Na miejscu serwowane są napoje i przekąski, dostępna jest międzynarodowa prasa, darmowe Wi-Fi, prysznice i SPA. 530 salonów Air France i 300 Sky Team znajduje się na całym świecie, na wszystkich kontynentach poza Antarktydą. 

Program Flying Blue nagradza pasażerów Air France i KLM punktami za pokonane mile. Członkostwo jest darmowe. Zgromadzone punkty można zamienić na różne korzyści.