Menu

Air Algerie

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Algerie na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Algerie?

Rozkład lotów Air Algerie obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Algerie?

Bilety na lot linią Air Algerie najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Algerie kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Algerie mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Algerie

Air Algerie

Linie lotnicze Air Algierie to narodowy przewoźnik Algierii. Od 1947 roku samoloty linii latały do Europy, lądując m.in. w Paryżu, Genewie, Bazylei, Marsylii i Tuluzie. Od grudnia 2013 roku w całości są własnością algierskiego rządu. 
Air Algerie wykonują ponad 30 rejsów krajowych oraz regularne loty międzynarodowe w ponad 40 kierunkach, obsługując przy tym ok. 30 krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej  i Bliskiego Wschodu. Algierski przewoźnik ląduje m.in. w Pekinie, Montrealu. Ma podpisaną umowę codeshare z Aigle Azur, Royal Air Maroc, Tunisair, Turkish Airlines. Poza tym świadczy usługi cargo, jak również jest operatorem serwisowym. Linie Air Algerie mają pod sobą cztery przedsiębiorstwa: Technics Air Algerie, Air Algerie Catering, Domestics i Air Algerie Cargo. 

Bagaż

W liniach lotniczych Air Algierie na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Algierie też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Podróżujący liniami Air Algerie mają możliwość wyboru między dwoma klasami przelotu: Ekonomiczną i Biznes. Pierwsza z nich jest tańszą, fotele w niej rozkładają się do 118 stopni, a każdy wyposażony jest w system rozrywki audio. Klasa Biznes różni się od ekonomicznej serwowanym zaraz po starcie napojem, poza tym komfort podróży jest taki sam jak w klasie ekonomicznej.

Odprawa online

Air Algerie daje możliwość dokonania odprawy online, która jest dostępna od 24 do 3 godzin przed planowanym odlotem. 

Flota

Flota linii to 44 samoloty typu: Airbus 330-200, ATR 72-500, 72-600, Boeing 737-800, 737-700C, 737-600, 737-300, 787-8, Lockheed L-100-30T.

Port lotniczy Algier

To międzynarodowe lotnisko położone jest ok. 17 km na południowy wschód od algierskiej stolicy, miasta Algier. Nosi imię byłego prezydenta kraju, Houari Boumediene. W budynku terminala pasażerowie mają do dyspozycji kilka kawiarni, restaurację, sklepy z rzemiosłem artystycznym, z zabawkami, perfumerie, winiarnie, salony prasowe i muzyczne, księgarnie, apteki. Z lotniskiem współpracują trzy firmy wynajmujące samochody, a ich punkty obsługi znajdują się przy parkingu terminala międzynarodowego. 

Posiłki

Na pokładzie samolotów Air Algerie serwowane są posiłki i napoje. Menu na specjalne życzenie dostosowywane jest do kulinarnych bądź dietetycznych preferencji pasażera. Zamówienie na wymagany posiłek należy złożyć odpowiednio wcześniej. 

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów algierskiego przewoźnika funkcjonuje podniebny bezcłowy sklep z dużym asortymentem perfum, tytoniu i alkoholi. Wierni marce Air Algerie pasażerowie mogą skorzystać z członkostwa w programie Air Algerie Plus, będąc posiadaczem karty mają prawo do zniżki na loty, wypożyczenie samochodu albo rezerwację hotelu. Samoloty Boeingi wyposażone są w system rozrywki audio.