Menu

Air India

Reklama

Najlepsze okazje linii Air India na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air India?

Rozkład lotów Air India obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air India?

Bilety na lot linią Air India najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air India kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air India mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air India

Air India

Narodowe linie lotnicze Air India są trzecim największym przewoźnikiem w kraju. Powstały, gdy Jehangir Ratanji Dadabhoy Tata wygrał przetarg na prowadzenie poczty. Konieczne okazało się uruchomienie w 1932 roku linii lotniczej transportującej pocztę pomiędzy Bombajem i Colombo. W pierwszym roku przewoźnik pokonał odległość 160 tys. mil, przewożąc ponad 10,5 tony poczty i 155 pasażerów. Po II wojnie światowej w 1946 roku przewoźnik zmienił nazwę na Air India. Pierwszy lot poza granice kraju wykonał w czerwcu 1948 toku z Bombaju do Londynu z lądowaniem w Kairze i Genewie. W 1993 roku linia lotnicza Air India przeszła wykonała między Delhi i Nowym Jorkiem pierwszy lot non-stop. 
W październiku 2007 dołączyły do sojuszu Star Alliance. Tego samego połączyła się z siostrzaną indyjską linią Indian Airlines, a ich strategicznym partnerem została Lufthansa. Przewoźnik narodowy Indii jest właścicielem taniej indyjskiej linii lotniczej Air India Express, należy też do niego Air India Cargo, Air India One, Air India Regional, Air India Charters Limited, Air India Air Transport Services. Linie Air India mają podpisanych 17 umów codeshare z innymi liniami lotniczymi.

Bagaż

W liniach lotniczych Air India na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air India też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Na pokładzie Air India pasażerowie mają do wyboru trzy klasy przelotu: Ekonomiczną, Biznes i Pierwszą. W najtańszej pasażerowie mogą wybrać miejsca na pokładzie, w biznesowej kabiny są obszerniejsze. Pierwsza klasa urządzona jest w stylu etnicznym, fotele rozkładają się na płasko.

Odprawa online

Podróżując liniami Air India można się odprawiać online od 48 do 2 godzin przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota linii Air India składa się ze 108 samolotów typu Airbus A319-100, A320-200, A321-200, Boeing 747-400, B777-200LR, B777-300ER, B787-8. 

Port lotniczy Indira Gandhi

Międzynarodowe lotnisko Indira Gandhi w New Delhi jest największym portem Indii, nazwanym na cześć indyjskiej polityk i premier. Lotnisko znajduje się 23 km na południe od  centrum New Delhi. W obu terminalach portu znajdują się restauracje, bary i kawiarnie oraz placówki handlowe i sklepy bezcłowe. Na terenie lotniska za opłatą można skorzystać z bezprzewodowego internetu.

Posiłki

We wszystkich klasach rezerwacyjnych podawane są posiłki. Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą wybierać pośród dań kuchni kontynentalnej i indyjskiej. Częstowani są również liki likierem lub winem. Pasażerom klasy biznes podawane są również przystawki, a w pierwszej klasie do wyboru są również koktajle i szampan.

Dodatkowe usługi

Oferta rozrywki to pięć kanałów filmowych. Można oglądać zarówno produkcje hollywoodzkie, jak i bollywoodzkie. Na pokładach dostępny jest również magazyn Shubh Yatra w języku angielskim oraz hindi.