Menu

AirAsia

Reklama

Najlepsze okazje linii AirAsia na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata AirAsia?

Rozkład lotów AirAsia obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty AirAsia?

Bilety na lot linią AirAsia najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii AirAsia kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem AirAsia mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o AirAsia

AirAsia

AirAsia to malezyjskie, największe tanie linie lotnicze Azji. Założył je w 1994 roku znany malezyjski przedsiębiorca Tony Fernandes. Pierwsze loty krajowe zaczęto wykonywać w 1996 roku, a międzynarodowe, do Bangkoku, 10 lat po powstaniu linii. Dziś malezyjski przewoźnik obsługuje ponad 140 kierunków, regularnych i czarterowych, a wśród nich połączenia azjatyckie i australijskie. 
W 2007 roku AirAsia podpisała 3-letnie partnerstwo z brytyjską drużyną Formuły 1 AT&T Williams. Nazwa malezyjskiego przewoźnika low cost wymalowana była na maskach samochodów, spojlerach i kaskach kierowców Formuły 1. W 2009 i 2010 roku linie zostały nagrodzone przez Skytrax za najlepszą linię niskokosztową na świecie. Jako pierwsze wprowadziły w regionie bezbiletowy system podróży, był też pierwszymi liniami, które zniosły listopadzie 2008 roku opłatę paliwową.
AirAsia jest grupą, do której należą mniejsze córki-linie: AirAsia X, Indonesia AirAsia, Thai AirAsia, AirAsia Japan, AirAsia Philippines. Razem posiadają ponad 183 samoloty. 

Bagaż

W liniach lotniczych AirAsia na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w AirAsia też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Samolotami linii AirAsia podróżować można do wyboru klasą premium lub standardową. Różnica między nimi polega na tym, że pasażerowie klasy Premium mają pierwszeństwo wejścia na pokład i zejścia z niego, korzystają też z większej przestrzeni na nogi.

Odprawa online

Odprawy online można dokonać od 14 dni do 1 godziny przed planowanym odlotem.

Flota

Flota grupy AirAsia, wyłączając linie AirAsia X, składa się ze 183 samolotów typu Airbus 320-300.

Port lotniczy Kuala Lumpur

Międzynarodowe lotnisko Kuala Lumpur jest jednym z głównych węzłów komunikacyjnych południowo-wschodniej Azji. Położone jest ok. 44 km na południe od centrum malezyjskiej stolicy. Na terenie lotniska znajdują się liczne budki z fast-foodami, bary, kawiarnie, restauracje, mnóstwo sklepów z szeroką gamą towarów, jest też strefa bezcłowa i siedem firm świadczy usługi wynajmu samochodów. Na terenie całego portu jest bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu.

Posiłki

Pasażerowie malezyjskich tanich linii lotniczych AirAsia mogą liczyć na pokładzie samolotów, za odpłatnością, na posiłki, a menu zależne jest od kierunku lotu. Zgodnie z prawem szariatu nie podaje się w samolotach przewoźnika alkoholu ani wieprzowiny. Na życzenie pasażera linie przygotują posiłki specjalne, zamówienie należy złożyć najpóźniej na 24 godziny przed odlotem.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów AirAsia funkcjonuje podniebny sklep oferujący szeroką gamę kosmetyków, perfum, słodyczy, biżuterii i upominków na prezent.