Menu

Aeromexico

Reklama

Najlepsze okazje linii Aeromexico na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Aeromexico?

Rozkład lotów Aeromexico obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Aeromexico?

Bilety na lot linią Aeromexico najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Aeromexico kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Aeromexico mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Aeromexico

Aeromexico

Linie lotnicze Aeromexico to czołowy przewoźnik Meksyku. Powołał je do życia 15 września 1934 roku, pod nazwą Aeronaves de México, Antonio Díaz Lombardo. W pierwszy rejs linie wyruszyły 14 września 1934 roku z Meksyku do Acapulco, samolotem Stinson SR. Po II wojnie światowej, dzięki mającej w niej 25 proc. udziałów linii Pan Am, meksykańskie linie zaczęła się rozrastać. W roku 1950 przejęły wielu mniejszych krajowych konkurentów, a dzięki nowej flocie – samolotom Douglas DC-3 i DC-4 – mogły rozpocząć loty do Madrytu i Paryża. Obowiązującą do dzisiaj nazwę Aeromexico nadano liniom w 1972 roku. W 2006 roku przewoźnik ogłosił inaugurację bezpośrednich lotów miedzy Meksykiem a Japonią, których otwarcie związane było z zakupem dwóch Boeingów 777-200ER. Aktualnie Aeromexico operuje na lotniskach Ameryki Północnej i Ameryki Południowej, Ameryki Łacińskiej, Karaibów, Europy i Azji. Przewoźnik jest członkiem SkyTeam i był jednym z czterech założycieli tego sojuszu.

Bagaż

W liniach lotniczych Aeromexico na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Aeromexico też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Samolotami Aeromexico do wyboru podróżować można podstawową, najtańszą Klasą Ekonomiczną lub bardziej uprzywilejowaną Klasą Pierwszą.

Odprawa online

Usługa odprawy online możliwa jest do 4 godzin przed planowanym wylotem.

Flota

Flota linii lotniczych Aeromexico zalicza się do nowoczesnej i bezpiecznej. Składa się z blisko stu samolotów typu Boeing 737-700, 737-800, 767-200ER, 767-300ER, 777-200ER, 787 Dreamliner, EMB-190, ERJ - 145.

Port lotniczy Mexico-City

Międzynarodowe lotnisko Mexico-City Benito Juarez jest największym portem lotniczym w Ameryce Łacińskiej. Położone jest ok. 13 km na wschód od centrum meksykańskiej stolicy. Port dysponuje bardzo dobrze zorganizowaną bazą hotelowo-gastronomiczą. Na terenie lotniska Mexico-City rozlokowane są liczne bary, restauracje, kawiarnie, sklepy, placówki handlowe i punkty usługowe, m.in. dziesięć wypożyczalni samochodów. Lotnisko oferuje bezprzewodowy dostęp do internetu oraz kafejki internetowe.

Posiłki

Na pokładach samolotów Aeromexico pasażerowie mają dostęp do wykwintnego menu. W zależności od pory dnia i czasu trwania lotu, linie serwują pikantne przekąski oraz wybór posiłków, a także bezpłatne napoje. Od godz. 11 rano czynny jest pokładowy, bezpłatny bar oferujący wina, piwa, wódki i szeroki wybór napojów międzynarodowych. Ich dostępność zależy od trasy, czasu trwania lotu i klasy usługi. Szeroki wybór napojów bezalkoholowych: woda mineralna, soki owocowe, mleko o niskiej zawartości tłuszczu, napoje gazowane. W przypadku specjalnych wymagań żywieniowych linie przygotują specjalne posiłki. Ich rezerwacji należy dokonać przy zakupie biletu lub najpóźniej na 48 godzin przed planowanym odlotem.

Dodatkowe usługi

W czasie rejsu samolotami Aeromexico pasażerowie mogą korzystać z szerokiej gamy oferowanych przez linie rozrywek pokładowych. W ofercie znajduje się imponujący wachlarz filmów, znanych seriali telewizyjnych, gier video. Dla najmłodszych pasażerów linie mają przygotowany zestaw pełen niespodzianek. W samolotach Boeing 777 każdy dysponuje własnym ekranem On-Demand audio-video, wyposażonym m.in. w 10 filmów, trzy seriale, osiem kanałów muzycznych. Poza tym dostępne są do czytania magazyny przewoźnika, a także krajowa i w czasie lotów do Nowego Jorku, Tokio i Szanghaju, międzynarodowa prasa. Linie Aeromexico należą do sojuszu Sky Team i jeśli pasażer jest uczestnikiem programu Flying Blue, to podróżując meksykańskimi liniami zbiera punkty. Dodatkowo Aeromexico dla swoich klientów oferuje własny program lojalnościowy Club Premier.