Menu

Aerolineas Argentinas

Reklama

Najlepsze okazje linii Aerolineas Argentinas na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Aerolineas Argentinas?

Rozkład lotów Aerolineas Argentinas obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Aerolineas Argentinas?

Bilety na lot linią Aerolineas Argentinas najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Aerolineas Argentinas kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Aerolineas Argentinas mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Aerolineas Argentinas

Aerolineas Argentinas

Historia powstania linii lotniczych Aerolineas Argentinas sięga 1929 roku. Wtedy to rozpoczął swoją działalność przewoźnik Aeropostale, a jego misją było docieranie z dalekich regionów Argentyny do większych miast tego kraju. Jednym z pierwszych pilotów był wówczas Antoine de Saint – Exupéry. Kolejnego roku powstały dwie inne linie lotnicze: LASO i LANE, które w efekcie połączyły się i funkcjonowały jako LADE. W 1946 roku powstały w Argentynie pierwsze międzynarodowe linie lotnicze FAMA, obsługujące loty do Europy. Wszyscy wymienieni przewoźnicy połączyli się w 1949 roku i od tamtej pory działają pod jedną marką, 
Aerolineas Argentinas. Pierwszy rejs przewoźnik odbył 7 grudnia 1950 roku. W siatce połączeń początkowo było Santiago de Chile, Lima i Santa Cruz, z czasem wzbogaciła się o Nowy Jork, Hawanę, Lizbonę i Dakar. 
Do września 2008 roku udziały argentyńskich linii przechodziły z rąk do rąk, ostatecznie senat w Argentynie zatwierdził upaństwowienie przewoźnika. 
Aktualnie Aerolineas Argentinas są największymi krajowymi i międzynarodowymi liniami lotniczymi tego kraju. Wykonują 83 proc. wszystkich lotów krajowych i 52 proc. wszystkich lotów międzynarodowych. Swoim zasięgiem obejmują 24 lotniska Ameryki Południowej i Północnej, Oceanii oraz Europy. Na Starym Kontynencie lądują m.in. w Madrycie, Barcelonie i Rzymie.
Linie od 29 sierpnia 2012 roku są członkiem globalnego sojuszu SkyTeam, pierwszym z Ameryki Południowej. Siedzibą i głównym węzłem argentyńskiego przewoźnika jest międzynarodowe lotnisko Buenos Aires-Ezeiza.

Bagaż

W liniach lotniczych Aerolineas Argentinas na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Aerolineas Argentinas też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Samolotami Aerolineas Argentinas do wyboru podróżować można klasą Economy, Club Economy i Club Condor.

Odprawa online

Można dokonać odprawy online od 36 do 2 godzin przed planowanym wylotem.

Flota

Flota American Airlines w 2009 roku częściowo została zmodernizowana. W skład 68 samolotów aktualnie wchodzą maszyny typu Airbus A330-200, Airbus A340-300, Boeing 737-700, B737-800 oraz 22 samoloty Embraer 190.

Port lotniczy Buenos Aires

Międzynarodowe lotnisko Aeropuerto Internacional de Ezeiza jest największym argentyńskim międzynarodowym portem. Nosi imię Juan Pistarini, jednak ze względu na swoje położenie, w mieście Ezeiza, bardziej znane jako Międzynarodowe Lotnisko Ezeiza. Od Buenos Aires port oddalony jest o 35 km na południowy zachód. Na terenie lotniska znajdują się bary, restauracje, kawiarnie, sklepy i punkty usługowe, m.in. pięć wypożyczalni samochodów. 

Posiłki

Podróżując argentyńskimi liniami w granicach kraju istnieje możliwość zamówienia przez pasażerów klasy biznesowej oraz w przypadku lotu trwającego ponad 1h 40 min., specjalnego posiłku. Na rejsach  międzynarodowych usługa jest dostępna nie tylko w klasie biznes, ale i w ekonomicznej. Zamówienia specjalnego posiłku należy dokonać najpóźniej na 24 godziny przed planowanym odlotem. Poza tym linie lotnicze Aerolineas Argentinas oferują w czasie rejsu szeroką gamę posiłków, serwując m.in. dania hinduskie, muzułmańskie, wegetariańskie, a także przeznaczone specjalnie dla dzieci.

Dodatkowe usługi

W czasie rejsów pasażerowie mają możliwość korzystania z rozrywek, 12 kanałów audio – video. Przewoźnik zezwala na korzystanie z urzadzeń elektronicznych w „trybie samolotowym” oraz z połączeń WiFi w niektórych Boeingach 737-800, które to posiadają system eXWirelless. Podróżując liniami Aerolineas Argentinas pasażerowie mogą zbierać mile Aerolineas Plus.