Menu

Alaska Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii Alaska Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Alaska Airlines?

Rozkład lotów Alaska Airlines obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Alaska Airlines?

Bilety na lot linią Alaska Airlines najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Alaska Airlines kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Alaska Airlines mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Alaska Airlines

Alaska Airlines

Alaska Airlines jest siódmym największym przewoźnikiem Stanów Zjednoczonych. Linie powstały w 1932 roku jako McGee Airways. Po kilku latach intensywnego rozwoju i wykupywania kolejnych linii, w 1944 roku przewoźnik przyjął obowiązującą do dzisiaj nazwę. Rok później na pokładach pojawiły się pierwsze stewardessy. W 1949 roku linie wzięły udział w masowym transporcie Żydów z Jemenu do Izraela.
Alaska Airlines obsługuje dzisiaj ponad sto tras w Ameryce Północnej i Południowej. Do Alaska Airlines należy Alaska Air Cargo, a wraz z siostrzaną linią Horizon Air jest częścią Air Group Alaska.
Głównym węzłem przewoźnika jest lotnisko w Seattle-Tacoma i Anchorage.

Bagaż

W liniach lotniczych Alaska Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Alaska Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Alaska Airlines oferuje pasażerom klasę Ekonomiczną i Pierwszą. Różnica między nimi polega na tym, że w klasie Pierwszej pasażerowie dysponują większą przestrzenią na nogi, fotele rozkładają się do pozycji półleżącej, a zagłówki są regulowane.

Odprawa online

Podróżując liniami Alaska Airlines można się odprawiać online do 24 godzin przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota linii Alaska Airlines składa się ze 145 samolotów typu Boeing 737-400, B737-400C, B737-400F, B737-700, B737-800, B737-900, B737-900ER. 

Port lotniczy Seattle-Tacoma

Międzynarodowe lotnisko Seattle-Tacoma na największym lotniskiem Wybrzeża Północno-Zachodniego Ameryki Północnej. Port położony jest w stanie Waszyngton, ok. 20 km na południe od centrum miasta Seatle. Na jego terenie znajduje się mnóstwo różnego typu restauracji, barów typu fast-food, kawiarni, sklepów pamiątkarskich, księgarni, sklepów. Na lotnisku działa Wi-Fi.

Posiłki

Na lotach trwających ponad 2,5 godziny oraz na wszystkich trasach międzykontynentalnych pasażerowie klasy ekonomicznej mogą kupić posiłki z oferty Northern Skacks. 
Pasażerom pierwszej klasy serwowane są posiłki i lekkie przekąski. 

Dodatkowe usługi

Alaska Airlines oferuje swoim pasażerom pakiet rozrywki w postaci ponad 75 hitów filmowych, programów TV, muzycznych audio i gier. W 2015 roku wprowadziła tablety. W prawie wszystkich samolotach można korzystać z płatnego dostępu do Wi-Fi.