Menu

Air Maroc

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Maroc na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Maroc?

Rozkład lotów Air Maroc obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Maroc?

Bilety na lot linią Air Maroc najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Maroc kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Maroc mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Maroc

Air Maroc

Linie lotnicze Royal Air Maroc to narodowe linie Maroka, największe w kraju w całości należące do rządu. Powstały w 1953 roku w wyniku fuzji dwóch linii. Początkowo funkcjonowały pod nazwą Compagnie Cherifienne des Transports Aeriens. Zmieniły ją na tę obowiązującą do dziś 28 czerwca 1957 roku. Wtedy marokański przewoźnik zaczął oferować międzynarodowe loty, rozpoczynając od Paryża i Madrytu. Aktualnie Royal Air Maroc obsługuje wiele lotnisk Afryki, Azji, Europy i obu Ameryk, od czasu do czasu świadczy też usługi czarterowe. Marokański przewoźnik ma podpisanych blisko dziesięć umów codeshare z innymi liniami lotniczymi, co uatrakcyjnia siatkę jego połączeń.
Bazą linii jest międzynarodowy port lotniczy Casablanca.

Bagaż

W liniach lotniczych Royal Air Maroc na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Royal Air Maroc też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Marokańskimi liniami podróżować można w klasie Economy i Business. Klasa Economy jest najtańszą oferującą podstawowy standard, zaś podróżowanie klasą Business zapewnia komfort, przyjemność i spokój. Pasażerowie podróżują w przestronnych kabinach, siedząc na skórzanych ergonomicznych fotelach, które rozkładają się do pozycji płaskiego łóżka i mają wbudowaną funkcję masażu, otrzymują koc, poduszkę, torbę kosmetyków, mają też dostęp do szatni. Na lotnisku w Casablance pasażerowie klasy Business mogą skorzystać z saloniku VIP-owskiego. 

Odprawa online

Jest możliwa od 48 do 2 godzin przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota marokańskich linii składa się z 53 samolotów typu ATR 72-600, Boeing 737-700, B737-800, B747-400, B767-300ER, B737-300F, Embraer E190.

Port lotniczy Casablanca

Międzynarodowe lotnisko Casablanca położone jest 30 km na południe od centrum Casablanki i jest największym portem Maroka. Na cześć ostatniego sułtana Maroka nosi imię Muhammada V. Na terenie portu znajdują się liczne restauracje, kawiarnie, centrum handlowe oraz sklepy wolnocłowe, w hali przylotów działa kilkanaście wypożyczalni samochodów. Na lotnisku Casablanca jest dostęp do internetu.

Posiłki

Linie Royal Air Maroc posiłki serwują na trasach trwających dłużej niż 2,5 godziny, a podawane są na cienkiej chińskiej porcelanie. Menu pokładowe regularnie jest zmieniane. 
W klasie ekonomicznej na lotach długodystansowych podawane są w czasie lotu dwa posiłki, obiad lub kolacja z przystawkami, deser dnia, a na koniec posiłków podawane są napoje gorące – herbata lub kawa. Poza tym w każdej chwili lotu pasażerowie mogą liczyć na gorące i zimne napoje. Dostępny dla nich jest też szeroki wybór win francuskich i marokańskich oraz różne inne napoje alkoholowe.
W klasie biznes, bez względu na długość lotu, przewoźnik przed posiłkiem oferuje aperitif. Posiłek główny ze znakomitą sałatką pasażerowie wybierają spośród trzech propozycji dnia. Poza tym mogą liczyć na degustację serów i zjeść świeże owoce. Linie w razie potrzeby przygotują na zamówienie specjalne posiłki. Do potraw serwowane są wina francuskie i marokańskie oraz na życzenie inne napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Po jedzeniu serwowana jest do wyboru herbata, kawa i koktajle.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Royal Air Maroc pasażerowie klasy biznes mają dostęp do indywidualnych programów rozrywkowych, czyli ponad 45 programów nadających najnowsze i klasyczne hollywoodzkie produkcje, do filmów dokumentalnych, seriali, 150 albumów ze zróżnicowaną muzyką, m.in. andaluzyjską, marokańską, klasyczną i jazzem oraz do gier. Podróż uprzyjemnia szeroki wybór gazet i czasopism. Ponadto pasażerowie tej klasy do ładowania telefonów i innego sprzętu mogą skorzystać z portów USB oraz gniazdek elektrycznych. W każdej chwili mogą skorzystać z GeoVision i dowiedzieć się więcej na temat lotu. W czasie lotu otwarty jest też podniebny butik duty free i sky shop. Poza tym linie oferują swoim klientom program lojalnościowy Flying blue.