Menu

Finnair

Reklama

Najlepsze okazje linii Finnair na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Finnair?

Rozkład lotów Finnair obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Finnair?

Bilety na lot linią Finnair najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Finnair kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Finnair mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Finnair

Finnair

Linie lotnicze Finnair są narodowym przewoźnikiem Finlandii oraz piątym najstarszym na świecie. Działają nieprzerwanie od 1923 roku, a założył je konsul Bruno Otto Lucander. Do roku 1968 nazywały się Aero O/Y, potem nazwę zmieniono na tę obowiązującą do dziś. Pierwszy lot przewoźnik odbył w 1924 roku z Helsinek do Tallina. W 1973 roku w sieci połączeń linii znalazła się Warszawa, a trzy lata później Bangkok. Od 1983 roku Finnair obsługuje bezpośredni rejs z Helsinek do Tokio. Rejs ze względów politycznych musiał omijać radziecką strefę powietrzną, trwał 13 godzin. W maju 1991 roku odbył się pierwszy lot do Tokio nad Syberią, dzięki czemu podróż została skrócona o 3 godziny. Od czerwca 1988 roku fińskie linie obsługują połączenie z Pekinem. Było to pierwsze połączenie naszego kontynentu z Chinami. Wielu przewoźników po wydarzeniach na Placu Tiananmen w 1989 roku zrezygnowało z latania do Chin, Finnair do nich jednak nie należał. 
Aktualnie w siatce połączeń przewoźnika znajduje się blisko 70 kierunków, w tym krajowych, po Europie, na Bliski Wschód, do Ameryki Północnej, a także na obszary Azji i Pacyfiku. W ofercie linii znajduje się Warszawa i sezonowo Kraków.
Fińskie linie należą od 1927 roku do międzynarodowej organizacji lotniczej IATA, jak też są członkiem aliansu lotniczego OneWorld. W 55,8 proc. linie są własnością rządu fińskiego, a 20 proc. jest w rękach zagranicznych udziałowców.

Bagaż

W liniach lotniczych Finnair na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Finnair też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linie lotnicze Finnair oferują dwie klasy przelotu, biznesową i ekonomiczną. 
Na trasach europejskich pasażerom klasy biznes Finnair zapewnia wygodę podróżowania, więcej prywatności, gdyż w przypadku krótkodystansowych rejsów środkowe fotele w Airbusach są wolne, priorytetową odprawę i pierwszeństwo wejścia na pokład, dostęp do hal odlotów klasy biznes, posiłki i napoje oraz darmowy dostęp do czasopism  i dzienników. 
W przypadku klasy ekonomicznej pasażerowie mają dostęp do serwowanej na pokładzie samolotów oferty wolnocłowej oraz oferty SkyBistro. Otrzymują bezpłatną kawę, herbatę lub sok z jagód.
Na rejsach międzykontynentalnych podróżowanie w klasie biznes to wygoda i prywatność. Fotele z funkcją masażu rozkładają się na płasko, zapewniają prywatną przestrzeń, w której można pracować, spożywać posiłki i spać. Pasażerowie tej klasy na międzykontynentalnych trasach poza komfortem mają zapewnioną pełną elastyczność opcji, priorytetową odprawę i pierwszeństwo wejścia na pokład, priorytet bezpieczeństwa, dostęp do hal odlotów klasy biznes, ekskluzywne posiłki, wina i przekąski na życzenie pasażera i do zawierającego produkty najlepszych marek zestawu. 
Miło i przyjemnie podróżuje się na międzykontynentalnych trasach klasą ekonomiczną. Fotele są przestronne, wyposażone w składany stolik i osobisty system multimedialnej rozrywki. Pasażerowie mają więcej miejsca na nogi, otrzymują poduszkę i koc, mają dostęp do gniazdka elektrycznego bez konieczności użycia adaptera, do redukujących hałas słuchawek oraz zestawu przyborów osobistych jak opaska na oczy do spania, zatyczki do uszu, skarpety, szczoteczka i pasta do zębów. Poza tym Finnair serwuje im bezpłatne posiłki, przekąski i napoje, w tym wino musujące.

Odprawa online

Podróżując liniami lotniczymi Finnair można na 36 godzin przed planowanym wylotem dokonać odprawy online, w przypadku rejsów do USA na 24 godziny przed odlotem.

Flota

Przeznaczona do przelotów pasażerskich flota fińskiego przewoźnika składa się z 59 maszyn typu Airbus A319-100, A320-200, A321-200, A330-300, A 340-300, Embraer 190 i E170. 

Port lotniczy Helsinki Vantaa

Lotnisko Helsinki Vantaa to największe lotnisko w Finlandii. Położone jest w miejscowości Vantaa, ok. 19 km od fińskiej stolicy. W obrębie lotniska znajdują się dwa hotele, wiele restauracji i kawiarni, sklepy wielobranżowe, również bezcłowe. Na terenie całego lotniska jest bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu, poza tym rozmieszczone są w terminalach kioski z dostępem do sieci.

Posiłki

Na trasach krajowych i krótszych europejskich przekąski na pokładzie samolotów Finnair są dostępne w sprzedaży. Ponadto przewoźnik serwuje darmowe napoje bezalkoholowe. Na większości rejsów kontynentalnych linie proponują sałatki lub kanapki i napoje bezalkoholowe. Inne artykuły spożywcze oraz napoje alkoholowe dostępne są na pokładzie, ale w sprzedaży. Na ciepłe posiłki i napoje, w tym i bezpłatne alkoholowe, mogą liczyć pasażerowie wyłącznie klasy biznes, dodatkowo na rejsach międzykontynentalnych dedykowany jest im też bar. Pasażerom klasy ekonomicznej przysługuje ciepły posiłek, jak też dostęp do płatnych przekąsek. 
Lecąc Finnair do Chin, Japonii, Indii, Singapuru i Korei Południowej podróżni mogą też liczyć na serwowane bezpłatnie napoje bezalkoholowe, soki, wodę, piwo oraz na białe i czerwone wino. Podobnie jest na trasach do Ameryki Północnej i Tajlandii, zaś reszta napoi alkoholowych dostępna jest w sprzedaży przez cały czas trwania lotu. W przypadku rejsów do Dubaju napoje są odpłatne. 
W przypadku specjalnych wymagań dietetycznych należy nie później niż na 24 godziny przed odlotem powiadomić o tym przewoźnika. Działa na pokładzie SkyBistro z szerokim wyborem sezonowych posiłków.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Finnair pasażerowie mają dostęp do osobistej rozrywki multimedialnej: obszernej kolekcji muzyki, filmów na życzenie pasażera, programów telewizyjnych, książek, komiksów, czasopism i gier w wielu językach.