Menu

Belavia

Reklama

Najlepsze okazje linii Belavia na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Belavia?

Rozkład lotów Belavia obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Belavia?

Bilety na lot linią Belavia najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Belavia kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Belavia mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Belavia

Belavia

Belavia Airlines to białoruski, narodowy przewoźnik lotniczy, obsługujący loty głównie do Europy oraz na Bliski Wschód. Będąc z Polski, można skorzystać z usług tego przewoźnika, wylatując z Warszawy z lotniska im. Chopina.

Być może wielu, na co dzień podróżujących tylko po niedalekiej Europie, zastanawia się co to za linia lotnicza Belavia Belarusian Airlines (kod IATA: B2). Warto zatem wiedzieć, że jest ona linią lotniczą zlokalizowaną w Mińsku, czyli stolicy Białorusi i jest głównym przewoźnikiem mińskiego portu lotniczego Minsk National Airport. Linia ta oficjalnie powstała w 1996 roku, gdy białoruski port lotniczy zaczął się rozrastać i oferować dodatkowe połączenia. Korzystając z Belavia Airlines, można podróżować po Białorusi, w 4 kierunkach oraz skorzystać z połączeń międzynarodowych. Linia lotnicza oferuje aż 35 takich połączeń, lata do Europy, na Bliski Wschód oraz do Azji. Warto zaznaczyć, że Belavia Airlanes ma 13 umów dotyczących realizacji różnorodnych połączeń lotniczych, m.in. z Etihad Airways i Air France. Bez problemu zatem dolecimy do wybranego przez nas miejsca na wymarzone wakacje.

Belavia Belarusian Airlines – bagaż, wymiary i waga

Każda linia lotnicza ma swoje wytyczne, co do pojemności bagażu zarówno podręcznego, jak i rejestrowanego, których należy się trzymać. Jakie parametry bagażu, jego wagę i wymiary dopuszcza zatem Belavia Airlines? Podróżując klasą ekonomiczną, możemy zabrać bagaż rejestrowany o wymiarach mniej więcej 50x50x50 cm, nieprzekraczający 23 kg. Natomiast inaczej ma się sytuacja w przypadku klasy biznesowej. Tutaj możemy zabrać bagaż o takich samych wymiarach, jednak w dwóch sztukach! Ponadto każda walizka nie może przekraczać 32 kg. Jeśli chodzi o bagaż podręczny i jego wymiary i wagę, możemy zabrać w klasie ekonomicznej walizkę o wymiarach: 55x40x20 cm o wadze 8 kg, natomiast w klasie biznesowej wymiary torby podróżnej są te same, a jej waga może wynosić 12 kg.

Co można mieć w bagażu podręcznym Belavia Airlines?

Bagaż podręczny to ten, który zabieramy ze sobą na pokład samolotu. Możemy zapakować do niego ubrania, przydatne podczas lotu oraz 100 ml opakowania napojów oraz kosmetyków. Pod żadnym pozorem na pokład nie możemy wnosić nic ostrego. Pilniki do paznokci i żyletki zatem odpadają, schowajmy je zatem do walizek, które zarejestrujemy podczas odprawy.

Bagażu rejestrowany Belavia Airlines

Bagaż rejestrowany  pozwala na spakowanie ubrań i przedmiotów. Różni się on od bagażu podręcznego nie tylko gabarytami, ale także tym, że jest nadawany przy odprawie i przewożony zostaje w luku bagażowym. Bagaż ten podlega kontroli, wszystkie niebezpieczne lub podejrzane przedmioty, znajdujące się wewnątrz, sprawią, iż bagaż zostanie cofnięty, a my będziemy musieli podlec szczegółowej kontroli. Pamiętajmy także, że linia lotnicza Belavia Belarusian Ailines nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty wartościowe oraz delikatne, przewożone w walizkach.

Jakie klasy rezerwacyjne ma Belavia Airlines?

Podróżując liniami lotniczymy Belavia Airlines, możemy skorzystać zarówno z klasy ekonomicznej, jak i biznesowej. Obie klasy rezerwacyjne różnią się przede wszystkim udogodnieniami oraz ceną biletów. Pamiętajmy, że wylatując na wycieczkę Belavia Airlines, ceny biletów w klasie biznesowej mogą nas sporo kosztować. Może być to kłopotliwa sytuacja w przypadku podróżowania z całą rodziną. Korzystając z Belavia Airlines do wyboru mamy klasę ekonomiczną tzw. flexible, oznacza to m.in., że możemy zmienić swoją klasę lotniczą, bez dodatkowych kosztów i anulować rezerwację oraz  klasę ekonomiczną semi – flexible. W tym wypadku nie mamy możliwości zmiany i anulowania lotu. Belavia Airlines oferuje także bilety klasy biznesowej, w której podstawowymi udogodnieniami są większy bagaż podręczny i rejestrowany oraz m.in. darmowe posiłki na pokładzie. Jak zatem można zauważyć, Belavia Airlines oferuje powszechnie dostępne, jak w różnych, innych liniach lotniczych klasy rezerwacyjne.

Jak dokonać odprawy online Belavia Airlines?

Jeśli chcemy skorzystać z linii lotniczej Belavia Airlines, bez problemu możemy dokonać także odprawy online. Pamiętajmy jednak, że dysponujemy ograniczonym czasem. Odprawa online Belavia Airlines odbywa się od 24 godzin do 2 godzin przed wylotem. Należy dokładnie pilnować czasu, ponieważ za spóźnienia, przewoźnik nie odpowiada i możemy nie wylecieć. Po dokonaniu odprawy lotu Belavia Airlines drogą internetową, otrzymujemy kartkę pokładową, którą musimy wydrukować i z nią pojawić się na lotnisku. Pamiętajmy, że o tym, że na lotnisku powinniśmy być już 2 godziny przed samym wylotem. Jeżeli dysponujemy już kartką pokładową, zdajemy bagaż, przechodzimy kontrolę i wchodzimy na pokład. W Belavia Airlines odprawa online jest zatem bardzo łatwa i przyspiesza całą procedurę. Nie zapominajmy jedynie, by trzymać się wytyczonych godzin.

Jakie samoloty ma Belavia Airlines w swojej flocie?

Belavia Airlines jest jedną z większych linii lotniczych, obsługujących wiele lotów na Bliski Wschód. Jej flota jest zatem dość rozbudowana. Belavia Airlines ma samoloty nowoczesne, odpowiadające wymaganiom standardów bezpieczeństwa. W skład floty Belavia Airlines wchodzą samoloty, obsługujące klasę ekonomiczną oraz biznesową, mają zwykle ponad 100 wolnych miejsc. Możemy zatem wyróżnić m.in. takie samoloty, jak: Boeing 737-800, Embraer 195, czy Boeing 737-300. Liczba samolotów we flocie Belavia Airlines jest zmienna, linia lotnicza dysponuje zwykle około 30 samolotami.

Jakie usługi ma Belavia Airlines w swojej ofercie?

Lecąc lotem Belavia Airlines, mamy możliwość skorzystania z usług dodatkowych. Możemy przewozić wielkogabarytowe instrumenty oraz zwierzęta. Ponadto dla gości dostępny jest bufet. Przewoźnik zapewnia także bezpieczny i komfortowy przelot osobom niepełnosprawnym, mającym problem z poruszaniem się oraz chorym. Belavia Airlines zapewnia także opiekę kobietom w ciąży oraz dzieciom, podróżującym samotnie, mającym od 5 do 11 lat.

Minsk National Airport główna siedziba Belavia Airlines

Głównym portem lotniczym Białorusi, a jednocześnie głównym miejscem przesiadkowym linii Lotniczej Belavia Airlines, jest lotnisku w Mińsku. Położone ono jest w niedalekiej odległości od centrum stolicy Białorusi, gdyż około 22 km. Do centrum można dostać się bardzo łatwo, korzystając z transportu publicznego. Mińskie lotnisko ma do dyspozycji pasażerów jeden terminal oraz liczne sklepy, restauracje, bary, bankomaty i kantory. Bez problemu zatem wymienimy i wybierzemy pieniądze przed wylotem, zjemy obiad lub kolacje, a także wypoczniemy i napijemy się kawy. Ponadto lotnisko to dysponuje także punktem dostępu do sieci Wi-Fi, poczekalnią dla VIPów oraz licznymi udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych i matek z małymi dziećmi.