Menu

JetBlue - Tanie loty eSky

Reklama

Najlepsze okazje linii JetBlue na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata JetBlue?

Rozkład lotów JetBlue obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty JetBlue?

Bilety na lot linią JetBlue najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii JetBlue kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem JetBlue mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o JetBlue

JetBlue

Linia lotnicza JetBlue to amerykański przewoźnik z siedzibą w Nowym Jorku. Linia została założona w 1999 roku. Samoloty Jet Blue latają głównie pomiędzy Ameryką Północną a Meksykiem, ale obsługują także loty na Karaiby. Linia współpracuje z polskimi liniami LOT, a także z programem lojalnościowym TrueBlue. JetBlue oferuje loty typu low-coast. Oznacza to, że klienci linii otrzymują niższe ceny biletów, ale jednocześnie muszą liczyć się z mniejszymi dogodnościami na pokładzie maszyn lotniczych. 

Bagaż

Pasażerowie linii lotniczych mogą ze sobą zabrać bagaż podręczny oraz bagaż rejestrowany. Bagaż podręczny jest bezpłatny, natomiast za bagaż rejestrowany trzeba dodatkowo zapłacić. Dopuszczalne wymiary oraz waga bagażu zależą od taryfy i trasy lotu. Bagaż podręczny, niezależnie od taryfy, musi mieć określone przez przewoźnika wymiary, które pozwolą na umieszczenie go w schowku nad siedzeniem bądź pod fotelem. Na pokład samolotu pasażerowie mogą wnosić tylko te przedmioty, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia innych pasażerów. W samolotach linii JetBlue za dodatkową opłatą można przewozić także różnego rodzaju sprzęt sportowy.​

Klasy rezerwacyjne

W samolotach JetBlue obowiązuje podział na kilka klas rezerwacyjnych. Oferta klas różni się w zależności od trasy lotu. Wśród klas oferowanych przez przewoźnika wyróżnia się przede wszystkim: dwie klasy ekonomiczne, klasę biznesową, a także klasę pierwszą. Poszczególne klasy różnią się między sobą ilością i wagą bagażu, który pasażerowie mogą zabrać na pokład, a także licznymi udogodnieniami w samolotach przewoźnika.

Odprawa online

Odprawy online w JetBlue można dokonać na 24 godziny przed wylotem. System odprawy online działa nie tylko na stronie internetowej przewoźnika, ale także w aplikacji mobilnej. Aplikacja jest dużym udogodnieniem dla pasażerów, ponieważ w wielu przypadkach korzystanie z niej może okazać się wygodniejsze niż przechodzenie odprawy przy pomocy komputera. Dzięki odprawie online istnieje możliwość wcześniejszego wyboru miejsca i zarezerwowania posiłku przed wejściem na pokład. Jeśli zdecydujesz się na odprawę online przez aplikację JetBlue, będziesz mógł dodatkowo wybrać specjalne, wygodniejsze fotele.

Flota

Flota JetBlue składa się z ponad 200 samolotów. W przeważającej części są to Airbusy, ale wiele maszyn to również samoloty produkcji Embraera. Liczba samolotów należących do JetBlue stale się powiększa, w miarę nawiązywania kolejnych współprac pomiędzy liniami. Flota amerykańskiego przewoźnika jest jedną z największych flot w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych, oferującą przeloty w kierunku Ameryki Południowej i Ameryki Północnej.

Port lotniczy Nowy Jork - JFK

Główne lotnisko linii JetBlue jest jednym z największych międzynarodowych lotnisk w Ameryce Północnej. Znajduje się ono w okręgu Queens, w południowo-wschodniej części Nowego Jorku. Można łatwo dojechać do niego komunikacją publiczną oraz prywatnymi środkami transportu. W strefie bezcłowej można zakupić różnego rodzaju gadżety, przekąski i artykuły pierwszej potrzeby. Dla tych, którzy zgłodnieją w oczekiwaniu na lot, działają lotniskowe punkty gastronomiczne należące do popularnych sieci restauracyjnych. Na terenie lotniska działa darmowa sieć Wi-Fi.

Posiłki

Rodzaj posiłków serwowanych na pokładzie zależy od trasy podróży. Najbardziej obfite posiłki zazwyczaj są podawane podczas dłuższych lotów. Kilka dni przed wylotem można zawiadomić personel o potrzebie przygotowania posiłku dopasowanego do indywidualnej diety. Na pokładzie obsługa oferuje darmowe napoje gorące oraz zimne, za dopłatą – napoje alkoholowe i ciepłe posiłki.

Usługi dodatkowe

Na pokładzie samolotów działa darmowa, szybka sieć Wi-Fi, udostępniona dla wszystkich pasażerów. Klienci linii mogą korzystać także z multimedialnych ekranów, które zapewniają rozrywkę w kilku językach. Dodatkowo, przy fotelach znajdują się gniazdka i porty USB, umożliwiające ładowanie telefonów i innych urządzeń elektronicznych. Pasażerowie, którzy chcą umilić sobie przelot oglądaniem telewizji, muszą dodatkowo zapłacić.