Menu

British Airways

Reklama

Najlepsze okazje linii British Airways na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata British Airways?

Rozkład lotów British Airways obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty British Airways?

Bilety na lot linią British Airways najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii British Airways kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem British Airways mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o British Airways

British Airways

Linie lotnicze British Airways są nie tylko narodowym i największym towarzystwem lotniczym Wielkiej Brytanii, ale też należą do największych na świecie. Chociaż korzenie przewoźnika sięgają 1924 roku, kiedy powstały linie Imperial Airways, towarzystwo British Airways powstało w 1974 roku z połączenia British Overseas Airways Corporation i British European Airways. Za rządów premier Margaret Thatcher w 1989 roku towarzystwo zostało sprywatyzowane i zadebiutowało na londyńskiej i nowojorskiej giełdzie. Brytyjski przewoźnik w siatce połączeń oferuje ponad 160 kierunków na sześciu kontynentach.
British Airways jest założycielem sojuszu Oneworld.

Bagaż

W liniach lotniczych British Airways na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w British Airways też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Klasy pokładowe British Airways zależą od trasy podróży. 
Klasa Economy to najtańszy sposób podróży liniami. Na trasach europejskich goście podróżujący porannymi rejsami otrzymują śniadania. 
Klasa Premium Economy dostępna jest na wybranych trasach międzynarodowych. Na pasażerów czekają m.in. smaczne posiłki i osobisty system rozrywki.
Pasażerowie klasy Business na europejskich trasach mają pierwszeństwo wejścia na pokład oraz więcej miejsca do odpoczynku lub pracy na pokładzie.
Lot First Class dostępny jest na wybranych trasach międzynarodowych. Na podróżnych czekają m.in. w pełni rozkładane fotele w prywatnych kabinach.

Odprawa online

Odprawy online można dokonać od 24 godzin przed planowanym odlotem. Można również wydrukować kartę pokładową.

Flota

Flota British Airways składa się z ok. 300 samolotów typu: Airbus A318-100, A319-100, A320-200, A321-200, A380-800, Boeing 727-400, 767-300ER, 777-200, 777-200ER, 787-8.

Port lotniczy Londyn-Heathrow

Międzynarodowe lotnisko Londyn-Heathrow położone jest na zachodnim skraju brytyjskiej stolicy, ok. 24 km od jej centrum. To największy port lotniczy Europy i trzeci na świecie pod względem ruchu pasażerskiego. Na terenie lotniska znajduje się wiele barów, restauracji, pubów, kawiarni, sklepów itp. Z internetu można korzystać w specjalnych kioskach lub bezprzewodowo na terenie całego portu.

Posiłki

Na pokładzie samolotów British Airways posiłki i napoje serwowane są bezpłatnie. Od 30 dni do 24 godzin przed odlotem można dokonać wyboru z pokładowego menu. Na specjalne życzenie przygotowywane są posiłki dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów British Airways pasażerowie mają dostęp do setki najnowszych filmów fabularnych, dokumentalnych, telewizji, muzyki, książek audio i gier.