Menu

Flybe

Reklama

Najlepsze okazje linii Flybe na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Flybe?

Rozkład lotów Flybe obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Flybe?

Bilety na lot linią Flybe najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Flybe kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Flybe mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Flybe

Flybe

Flybe to brytyjskie tanie linie lotnicze. Siedziba i główny hub przewoźnika mieści się w Exeter. Linie posiadają w swojej ofercie tanie loty europejskie – podróżujący mogą wybrać jedną z ponad 200 tras do kilkunastu państw. Loty Flybe są realizowane do takich krajów, jak m.in. Francja, Hiszpania, Polska, Wielka Brytania, Irlandia, Holandia, Niemcy, Portugalia, Szwecja, Włochy czy Bułgaria. Oferta przewoźnika obejmuje bilety lotnicze w niskich cenach, jednak osoby, którym zależy na większym komforcie podróżowania, mogą wybrać jedną z dostępnych taryf. Za dodatkową opłatą pasażerowie mają dostęp do różnych udogodnień oraz posiadają większy limit bagażu. Flota Flybe jest przystosowana do krótkich i średnich tras, a w jej skład wchodzą samoloty typu Embraer oraz Dash.

Flybe – jaki bagaż podręczny?

Bagaż podręczny Flybe musi spełniać wymagania polityki bagażowej przewoźnika. Linia ta oferuje bagaż podręczny w cenie biletu – każdy podróżujący może wnieść na pokład samolotu jeden bagaż kabinowy o wymiarach 55x35x20 cm oraz jeden dodatkowy przedmiot typu torebka czy torba na laptopa. Łączna waga obu walizek nie może przekroczyć 10 kg. Każde odstępstwo od limitu wagi oraz wymiarów wiąże się z koniecznością zapłaty za nadbagaż i umieszczenia większej torby w luku bagażowym. Przewoźnik zezwala na przewóz płynów i kosmetyków w bagażu podręcznym, jednak muszą one być w opakowaniach o objętości maks. 100 ml. Opakowania te należy umieścić w przezroczystej torbie 20x20 cm. Na jednego pasażera przypada jedna torba z płynami w bagażu kabinowym.

Bagaż rejestrowany Flybe także musi spełniać wymogi polityki bagażowej przewoźnika. Jego ilość oraz waga są uzależnione od taryfy, w której kupimy bilet. Osoby podróżujące najtańszą z taryf muszą dodatkowo zapłacić za bagaż rejestrowany, w pozostałych taryfach jest on bezpłatny.

Klasy rezerwacyjne

Flybe to linie lotnicze, które oferują pasażerom podróż w klasie ekonomicznej. Podróżujący mogą jednak wybrać jeden z trzech wariantów biletów. Taryfa Just Fly to najtańsza z opcji, w której za ewentualne zmiany w locie, bagaż rejestrowany czy wybór miejsca w samolocie trzeba dodatkowo zapłacić. Taryfa Get More obejmuje zmiany w locie (należy jednak opłacić różnicę w cenach biletów) czy bagaż rejestrowany, jednak za odpowiednią opłatą można dokupić kolejny bagaż rejestrowany czy wybrać w samolocie miejsce z większą przestrzenią na nogi. W ramach taryfy All In podróżujący otrzymują wiele bonusów, w tym darmowy napój i przekąskę czy większy limit bagażu rejestrowanego.

Flybe - jak się odprawić?

Odprawa przed lotem jest konieczna, jeśli chcemy wejść na pokład samolotu. Flybe zapewnia możliwość odprawy na kilka sposobów. Podróżujący mogą skorzystać z kiosków samoobsługowych na lotnisku – to szybki i łatwy sposób na samodzielną odprawę, jednak warto pamiętać, że nie jest on dostępny na każdym porcie lotniczym. Drugą opcją jest odprawa na lotnisku w specjalnie przeznaczonym do tego punkcie. Pracownicy sprawnie przeprowadzą nas przez proces odprawy i wydrukują kartę pokładową. W tym przypadku należy przyjechać na lotnisko nieco wcześniej, gdyż kolejki do punktu odpraw mogą być długie. Przewoźnik zaznacza, że podróżujący muszą pojawić się przy bramce wejścia na pokład minimum 15 minut przed startem samolotu. Trzecim sposobem jest odprawa online, czyli internetowa. Można ją wykonać już na 36 godzin przed podróżą, najpóźniej godzinę przed startem samolotu. Możliwe opcje odprawy mogą się różnić w zależności od lotniska i trasy lotu.

Jak zrobić odprawę online we Flybe?

Odprawa online Flybe jest darmowa, a z usługi mogą skorzystać prawie wszyscy podróżujący, którzy mają bilet elektroniczny na lot. Aby odprawić się przez internet, należy postępować zgodnie z instrukcją na ekranie telefonu lub komputera – w odpowiednie rubryki na stronie wpisujemy swoje nazwisko oraz numer rezerwacji lub lotu itd. Co ważne, jeśli nasz lot powrotny odbędzie się w ciągu kolejnych 24h, to możemy od razu odprawić się na oba rejsy. Po zakończeniu odprawy pasażer musi we własnym zakresie wydrukować kartę pokładową. Odprawa online nie jest dostępna na wszystkich trasach, z możliwości odprawy przez internet nie mogą również skorzystać osoby małoletnie, które podróżują bez opieki. Ten sposób odprawy nie jest przeznaczony także dla pasażerów podróżujących z dwójką niemowlaków. Warto pamiętać, że dokonanie zmiany w rezerwacji lotu po odprawie wiąże się koniecznością udania się do punktu odpraw na lotnisku w celu wydrukowania nowej karty pokładowej.

Flybe – czy muszę drukować kartę pokładową?

Okazanie karty pokładowej i dokumentu tożsamości jest konieczne przy wsiadaniu na pokład samolotu. Osoby, które odprawiają się w punkcie odpraw na lotnisku, otrzymują także kartę pokładową. Pasażerowie korzystający z opcji odprawy online lub kiosków samoobsługowych muszą samodzielnie wydrukować kartę pokładową. Każda zmiana rezerwacji po odprawie wymaga wydrukowania nowej karty pokładowej.

Flota

Początkowo flotę przewoźnika tworzyły samoloty typu Short 360 oraz Hawker Siddeley HS 748. Obecnie linia jest w posiadaniu nowoczesnych i przyjaznych środowisku maszyn. Flota Flybe to kilkadziesiąt samolotów typu Dash 8 Q400, Embraer 195 oraz Embraer 175. Dash 8 Q400 liczy 78 miejsc, a jedną z jego zalet jest tłumienie hałasu w kabinie. Samoloty Embraer 195 mają po 118 miejsc, są znakomitymi maszynami na krótkie i średnie dystanse, z kolei Embraer 175 to ich mniejsza wersja, mogąca pomieścić po 88 pasażerów.

Port lotniczy Exeter

Głównym hubem Flybe jest port lotniczy Exeter, który znajduje się w Exeter w hrabstwie Devon (południowo-zachodnia Anglia). Lotnisko zostało otwarte 1937 roku, ale pierwsze loty pasażerskie odbyły się dopiero w 1946 roku. Port lotniczy obsługuje loty regularne oraz czarterowe. Do dyspozycji podróżujących jest jeden główny terminal, w którym znajdują się liczne sklepy, kawiarnie, restauracje, bankomaty, toalety przystosowane do osób niepełnosprawnych oraz dzieci, a także m.in. sala konferencyjna, pokój ciszy i salon oczekiwań. Po przejściu strefy kontroli bezpieczeństwa podróżujący mogą skorzystać z dozownika wody i bezpłatnie napełnić butelki wodą. Przy lotnisku wydzielono przestrzeń na cztery parkingi.

Posiłki

Flybe oferuje pasażerom możliwość zakupu pozycji z menu w sklepie pokładowym. Do wyboru podróżujących są zimne i ciepłe napoje, alkohol, słone i słodkie przekąski, kanapki, zupy itd. Posiłki Flybe nie są darmowe, jednak istnieje pewien wyjątek od tej zasady. Osoby podróżujące taryfą All In mogą wybrać jeden napój (oprócz szampana) oraz jedną przekąskę w cenie biletu. Jeśli jednak będą chcieli zjeść coś jeszcze, to za pozostałe posiłki muszą już zapłacić.

Usługi dodatkowe

Podczas lotu pasażerowie mogą się zrelaksować przy lekturze czasopisma Flight Time. Stali klienci przewoźnika mogą skorzystać z Avios Travel Rewards – programu lojalnościowego, w ramach którego za każdy lot zbiera się „avios”, a następnie wymienia je na kolejne loty, noclegi w hotelach itp. Usługa ta dotyczy zarówno lotów obsługiwanych przez Flybe, jak i linie Stobart Air, Blue Islands i Eastern Airways. Kolejnym wartym polecenia programem jest Spend&Fly, który zastępuje dawny program lojalnościowy o nazwie Rewards4All. Spend&Fly jest przeznaczony dla podróżujących posiadających kartę kredytową Flybe. Każde użycie karty przybliża nas do otrzymania vouchera na bonusowy lot powrotny. Z kolei osoby, które chcą zaoszczędzić na ewentualnych zmianach w trasie, dacie czy godzinie lotu, mogą wykupić opcję Flybe Flex.