Menu

Air Botswana

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Botswana na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Botswana?

Rozkład lotów Air Botswana obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Botswana?

Bilety na lot linią Air Botswana najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Botswana kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Botswana mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Botswana

Air Botswana

Air Botswana to linie lotnicze, należące do Botswany, czyli państwa leżącego w obrębie południowej Afryki Największym portem lotniczym linii Air Botswana jest lotnisko w Gaborone, które leży około 15 km od centrum tego miasta. Linie lotnicze Air Botswana zostały założone w 1972 roku po to, by zastąpić dwie wcześniej działające linie lotnicze. Od tej pory Air Botswana obsługuje głównie loty regionalne i krajowe. Co istotne, Air Botswana można dolecieć głównie do RPA, Zambii, Zimbabwe oraz Botswany. Kod IATA linii lotniczych Air Botswana to BP.

Air Botswana – jaki bagaż można zabrać do samolotu i na pokład?

Tanie linie lotnicze Air Botswana mają swoje wytyczne, wskazujące wartości przewożonego bagażu. Co istotne, wchodząc na pokład linii lotniczych Air Botswana można skorzystać z opcji zabrania bagażu rejestrowanego, np. podczas wybierania się w dłuższą podróż oraz z możliwości zabrania jedynie bagażu podręcznego. Walizki rejestrowane mogą mieć do 23 kg, natomiast walizki podręczne mogą mieć do 7 kg i zabiera się je ze sobą na pokład. Co ciekawe, niemowlęta, które nie zajmują swojego miejsca, mogą zabrać ze sobą bezpłatną walizkę, ważącą do 10 kg. Kupując tanie bilety lotnicze na linię Air Botswana, musimy wiedzieć, że niektórych przedmiotów nie możemy przewozić. Należą do nich m.in. sprzężone gazy, np. lakier do włosów lub inne gazy, używane, np. do samoobrony, przedmioty ostre, np. pilnik do paznokci. Oczywiście korzystając z linii lotniczych Air Botswana, nie można przewozić także przedmiotów niedozwolonych i zakazanych odgórnie.

Jakie klasy rezerwacyjne ma linia Air Botswana?

Linia Lotnicza Air Botswana jak większość przewoźników oferuje przeloty zarówno klasą ekonomiczną, jak i klasą biznesową. Cena biletów różni się, w zależności od klasy. Jeśli chcemy podróżować klasą biznes, musimy przygotować się na większą sumę. Co ciekawe, zbierając punkty lojalnościowe, można wymienić je na, np. przelot w klasie biznesowej. Osoby, które zakupiły bilet lotniczy Air Botswana w klasie biznesowej, mogą liczyć na wiele przywilejów. Jednym z nich jest z pewnością możliwość skorzystania z darmowego posiłku na pokładzie.

Czy odprawa online w liniach lotniczy Air Botswana jest dostępna?

Korzystając z usług tanich linii lotniczych Air Botswana, można jak najbardziej odprawić się online. Dzięki temu można uzyskać kartę pokładową i przybyć na lotnisko nieco później, szacuje się, że około 40 minut przed wylotem. Co ciekawe, każdy, kto dokona odprawy online Air Botswana, może także skorzystać z opcji odprawy online bagażu, a jeśli podróżuje klasą biznesową, z możliwości rezerwacji miejsca oraz zakupu posiłków dużo wcześniej. Odprawa online jest dużo wygodniejsza niż odprawa zwykła, na lotnisku. Z pewnością zmniejsza długość kolejek do odprawy.

Jakie samoloty ma Air Botswana w swojej flocie?

Jako że linia lotnicza Air Botswana jest w dużej mierze lokalnym przewoźnikiem, poruszającym się w obrębie kilku państw Afryki, ma niewielką liczbę samolotów. W zależności od roku, liczba samolotów waha się w przedziale od 5 do 8. Do floty można zaliczyć samoloty typu ATR i Embraer. Co ciekawe, samoloty te także są przewidziane do przewożenia pasażerów jedynie w obrębie regionów oraz sąsiadujących państw.

Air Botswana – główna siedziba lotniska

Głównym lotniskiem linii lotniczej Air Botswana jest port lotniczy w Gaborone. Co ciekawe, nosi on nazwę Sir Seretse Khama International Airport, którą zawdzięcza pierwszemu prezydentowi Botswany. Port ten został otwarty w 1984 roku i jest zlokalizowany w niewielkiej odległości od centrum tego miasta, gdyż leży oddalony o zaledwie 15km. Na lotnisku można bez problemu zakupić posiłki oraz napić się kawy lub herbaty. Można także skorzystać z zakupu wielu rzeczy, np. ubrań, czy perfum. Co istotne, z lotniska można dojechać do centrum transportem publicznym lub taksówką. Droga z lotniska do centrum Gaborone nie jest długa, gdyż odległość jest niewielka. Za około 10 minut będziemy już w centrum miasta!

Jakie usługi dodatkowe ma Air Botswana w swojej ofercie?

Jedną z ciekawszych usług dodatkowych linii lotniczej Air Botswana jest z pewnością możliwość korzystania z programu lojalnościowego: Klubu Teemane. Jest to klub, w którym można gromadzić punkty za odbyte loty. Gdy zdobędzie się już określoną sumę punktów, można je wymienić na bilety, np. w klasie biznes, wejście na pokład z pierwszeństwem, nadbagaż za darmo i inne, wyjątkowe produkty dodatkowe. Warto często podróżować tanimi liniami lotniczymi Air Botswana, by zgarniać różne benefity.