Menu

Air Baltic

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Baltic na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Baltic?

Rozkład lotów Air Baltic obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Baltic?

Bilety na lot linią Air Baltic najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Baltic kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Baltic mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Baltic

Air Baltic

Linie lotnicze Air Baltic to narodowy przewoźnik Łotwy, prowadzą swoją działalność na zasadach tanich linii lotniczych. Istnieją na rynku od 28 sierpnia 1995 roku, a powstały jako wspólne przedsięwzięcie państwa łotewskiego i Skandynawskich Linii Lotniczych – SAS. Pierwszy lot pasażerski przewoźnik Air Baltic wykonał 1 października tego samego roku samolotem Saab 340. Od 1999 roku linie są spółką akcyjną. Dziesięć lat później SAS sprzedał wszystkie swoje udziały w firmie. W 2011 roku linie przeżywały poważny kryzys finansowy. Z pomocą udziałowców udało się uniknąć bankructwa. 

Air Baltic nie należy do żadnego lotniczego sojuszu, jednak współpracuje z kilkoma liniami członkowskimi Star Alliance, SkyTeam, Oneworld. Aktualnie linie Air Baltic wykonują 60 bezpośrednich lotów z Rygi. 

Bagaż

W liniach lotniczych Air Baltic na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Baltic, też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Z Air Baltic podróżować można do wyboru klasą ekonomiczną lub biznes. 
Klasa ekonomiczna oferuje przelot bez dodatkowych udogodnień. Pasażerowie mają możliwość skorzystania za dopłatą ze specjalnego menu pokładowego. 
Pasażerom klasy biznes przysługuje trzydaniowy posiłek, darmowe drinki i kawa. Mają też dostęp do najnowszych gazet i czasopism.

Odprawa online

Przed podróżą z przewoźnikiem Air Baltic można dokonać odprawy online, najwcześniej jest to możliwe na 72 godziny, a najpóźniej 1 godzinę przed planowanym wylotem.

Flota

Flota Air Baltic składa się z 25 samolotów typu: Boeing 737-300, 737-500, 757-200, Bombardier CS300, Bombardier Dash 8 Q400 NextGen. Średnia wieku maszyn tej linii wynosi 12,9 lat.

Port lotniczy Ryga

Międzynarodowe lotnisko w Rydze położone jest 10 km na zachód od centrum łotewskiej stolicy. W budynku terminala znajdują się firmy wynajmujące samochody, sklepy, bary, restauracje i kawiarnie. We wszystkich terminalach oraz na terenie lotniska w specjalnych kioskach i kafejkach można skorzystać z internetu.

Posiłki

W klasie ekonomicznej pasażerowie mają możliwość zakupu posiłków i napojów na pokładzie, zaś pasażerowie klasy biznes mają je zagwarantowane bezpłatnie.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie czynny jest podniebny airBalticShop. Można także zarezerwować wybrane miejsce w samolocie.