Menu

TUI Airways

Reklama

Najlepsze okazje linii TUI Airways na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata TUI Airways?

Rozkład lotów TUI Airways obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty TUI Airways?

Bilety na lot linią TUI Airways najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii TUI Airways kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem TUI Airways mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o TUI Airways

TUI Airways

Thomson Airways to największa linia czarterowa na świecie i trzecia pod względem wielkości linia lotnicza w Wielkiej Brytanii. Wywodzi się z wysp brytyjskich, a jej główną siedzibą jest lotnisko w Luton. Powstała w 1962 pod nazwą Britannia Airways, a w 2008 roku w wyniku sojuszu pomiędzy TUI's Thomsonfly i First Choice Airways przemianowała się na Thomson Airways. Obecnie można ją spotkać także pod nazwą TUI Airways. Przewoźnik oferuje przede wszystkim tanie loty do najpopularniejszych destynacji turystycznych. Są to loty krótkodystansowe do takich miast jak Dubrovnik, Londyn, Wenecja czy na Korfu, a także długodystansowe do Egiptu, Indii, Tajlandii czy na Mauritius. W sumie linia obsługuje regularnie ponad setkę punktów docelowych w Europie, na Karaibach i na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego.

Bagaż

W cenie każdego biletu w Thomson Airways zawarta jest jedna sztuka bagażu podręcznego. Jego dopuszczalna waga różni się jednak w zależności od rodzaju lotu. Jeśli jako bagaż podręczny chcesz zabrać na pokład pokrowiec z laptopem lub damską torebkę, muszą one zmieścić się w ramach jednej walizki bądź torby o określonej wadze. Bagaż podręczny należy schować w schowku nad siedzeniem. Bagaż rejestrowany można dodać do rezerwacji za dodatkową opłatą. Jeśli chcesz spakować do bagażu substancje płynne, użyj pojemników do 100 ml. Niektóre przedmioty muszą koniecznie znaleźć się w bagażu rejestrowanym i nie mogą zostać wniesione na pokład. Są to m.in. broń oraz ostre i tępe przedmioty. Papierosy elektroniczne mogą znaleźć się w bagażu podręcznym, jednak niedozwolone jest ich używanie podczas lotu.

Klasy rezerwacyjne

W Thomson Airways nie znajdziemy typowych klas rezerwacyjnych podobnych do tych u innych przewoźników. Tutaj przy każdym locie obowiązuje jedna cena, a jej wysokość zależna jest od tego, czy chcesz lecieć na krótkim czy długim dystansie. Choć standardowa oferta lotów jest taka sama dla wszystkich pasażerów, istnieje możliwość dokupienia wielu dodatkowych udogodnień. Jednym z nich jest bagaż rejestrowany. Do wyboru mamy większą i mniejszą wersję, w zależności od tego, jak dużo rzeczy chcemy ze sobą zabrać. Możemy również wybrać kilka pozycji z pokładowego menu. Jak można więc zauważyć, mimo braku klas rezerwacyjnych każdy może dostosować standard lotu do własnych potrzeb. Dodatkowe udogodnienia na długich dystansach można uzyskać dołączając do Economy Club bądź Premium Club.

Odprawa online

Jeśli przy rezerwacji biletu zaznaczyłeś opcję wyboru miejsca, opcję miejsca z dodatkową przestrzenią lub miejsca w Premium Club, odprawa online będzie dla ciebie możliwa wcześniej niż w przypadku pozostałych pasażerów, którzy nie zdecydowali się na dodatkowe udogodnienia.  Żeby sprawdzić, czy odprawa online jest już dostępna, najlepiej jest skorzystać ze swojego konta na stronie przewoźnika, założonego przy rezerwacji. Wpisując numer rezerwacji dowiesz się, kiedy rozpoczyna się twoja odprawa online. Odprawa online jest możliwa zarówno przez lotem do miejsca docelowego, jak i przed lotem powrotnym. Dzięki niej unikniesz dodatkowych opłat za bagaż rejestrowany na lotnisku oraz skrócisz swój pobyt w hali odlotów tuż przed startem.

Flota

Flota Thomson Airways składa się z wielu modeli maszyn, zaczynając od Boeinga 737, a kończąc na Boeingu 787 Dreamlinerze. Obecny stan floty podyktowany jest założeniami przyjętymi w projekcie "Most Environmentally & Socially Responsible Airline”, którego celem jest jak największa odpowiedzialność środowiskowa i społeczna w działaniu linii. W ramach projektu linia Thomson Airlines pracuje nad tym, by jej samoloty były jak najbardziej wydajne pod względem zużycia paliwa i emitowały jak najmniej spalin. Cel realizują m.in. Dreamlinery 787, które zużywają o 20% paliwa mniej w porównaniu z maszynami o podobnym rozmiarze. Dodatkowo, generują one o 60% mniej hałasu podczas startu i lądowania. Wszystko dlatego, że są zbudowane z lżejszych, mocniejszych i bardziej aerodynamicznych materiałów.

Luton

Luton jest główną siedzibą linii Thomson Airways. Sama miejscowość znajduje się w Anglii, 50 km na północ od Londynu. Lotnisko Luton Airport jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów miasta. Obsługuje ono wiele tanich połączeń, w tym również połączeń do największych polskich miast. Ze względu na mnóstwo ciekawych atrakcji miasto może być nie tylko miejscem przylotu, ale także interesującym punktem docelowym, czy chociażby pomysłem na ciekawe spędzenie popołudnia. Miasto może pochwalić się kampusem Uniwersytetu Bedfordshire oraz sporą fabryką samochodów, w której produkowany jest Vauxhall Vivaro. Ciekawostką jest fakt, że każdej wiosny Luton staje się gospodarzem barwnego i głośnego karnawału. Choć trwa on tylko jeden dzień, jest to największa impreza tego typu na całym świecie.

Posiłki

Podczas lotów na krótkich dystansach pasażerowie mogą kupić w pokładowym bufecie to, na co mają ochotę: gorące i zimne napoje, kanapki i przekąski. Bar pokładowy jest dostępny podczas każdego lotu z Thomson Airways. Wybór ułatwia menu dostępnych produktów zamieszczone na stronie przewoźnika. W czasie lotów długodystansowych, oprócz dostępu do baru pokładowego pasażerowie mają możliwość zjedzenia pełnego posiłku. Posiłki są przygotowywane na pokładzie, a dania do wyboru znajdują się w menu. Menu może się różnić w zależności od pory dnia oraz destynacji, do której lecisz. W Thomson Airways istnieje możliwość dopasowania posiłku do indywidualnych wymagań dietetycznych. Dostępne są również posiłki dla dzieci.

Dodatkowe usługi

Thomson Airways zapewnia pasażerom dodatkową rozrywkę na pokładzie. Wszystkie siedzenia w samolotach Thomson Airways obsługujących loty długodystansowe wyposażone są w system rozrywki podczas lotu, umieszczony na tyle oparcia fotela. Dzięki niemu każdy pasażer może oglądać filmy i programy telewizyjne oraz grać w gry na własnym ekranie. Dodatkowo, podczas lotu można dokonać zakupów na pokładzie. W asortymencie pokładowego sklepiku dostępne są m.in. perfumy, kosmetyki, biżuteria i okulary. Thomson Airways opisuje się jako linia przyjazna rodzinom i dzieciom. Dlatego też udostępnia specjalne programy i gry dla dzieci, a także dba o przyjazne dzieciom menu pokładowego bufetu, co zachęca do podróżowania ze swoimi pociechami.