Menu

Air China

Reklama

Najlepsze okazje linii Air China na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air China?

Rozkład lotów Air China obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air China?

Bilety na lot linią Air China najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air China kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air China mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air China

Air China

Linie lotnicze Air China to flagowy przewoźnik Chińskiej Republiki Ludowej. Powstały 1 lipca 1988 roku w wyniku podjętej przez rząd chiński decyzji o rozczłonkowaniu jednostek operacyjnych na odrębne przedsiębiorstwa Chińskiej Administracji Lotniczej. 
Przewoźnik przejął flotę dalekiego zasięgu CAAC oraz jej trasy i od tej pory odpowiadał za rejsy międzykontynentalne. W 2002 roku Air China połączyły się z Narodową Chińską Korporacją Lotniczą i China Suothwest Airlines stając się największą linią ChRL. 15 grudnia 2004 roku przewoźnik zaistniał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Hongkongu i na London Stock Exchange, a dwa lata później na Szanghajskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Dziś Air China pod względem wartości rynkowej są największą linią lotniczą świata. W grudniu 2007 roku przewoźnik został członkiem sojuszu Star Alliance.
Wszystkie operacje z Chin linie wykonują z pekińskiego lotniska. W siatce połączeń Air China są rejsy do Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i na Bliski Wschód. Samoloty przewoźnika lądują też w Brazylii, Indonezji i Australii, obsługują również rejsy krajowe. Flagowe linie Chin mają umowy codeshare z wieloma liniami lotniczymi świata, m.in. z PLL LOT. 
Spółka Air China za innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość świadczonych usług otrzymała w szereg nagród i wyróżnień branżowych. Między innymi trzy razy uhonorowano ją nagrodą Customer Satisfaction Award przyznawaną przez stowarzyszenie China Air Transport Association, magazyny Business Traveler i Travel Trade Gazette przyznały Air China tytuł Najlepszego Przewoźnika Krajowego w Chinach, a w 2007 roku linie znalazły się w rankingu „20 najlepszych konkurencyjnych firm chińskich na świecie” oraz „500 najlepszych marek świata”. 

Bagaż

W liniach lotniczych Air China na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air China też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Podróżujący liniami Air China mają do wyboru trzy klasy przelotu: ekonomiczną, pierwszą i biznes. Ekonomiczna jest najtańszą standardową klasą, w klasie pierwszej linie oferują łóżka, a w klasie biznes rozkładane na płasko fotele. 

Odprawa online

Jest możliwa od 24 do 3 godzin przed planowanym odlotem.

Flota

Flota linii składa się z 338 samolotów typu Boeing B777-300ER, B777-200, B747-8I, B747-400,  B737-800, 737-700, Airbus A330-300, A321-200, A330-200, A319-100, A320-200. Średnia wieku samolotów to 6,1 lat.

Port lotniczy Pekin

Międzynarodowe lotnisko Pekin (Beijing Capital International Airport, Shoudujichang - Stołeczny Port Lotniczy) położony jest w dystrykcie Shunyi, ok. 20 km na wschód od centrum chińskiej stolicy. Port jest największym pod względem zajmowanego obszaru lotniskiem na świecie i głównym w Chińskiej Republice Ludowej. 
W budynku terminala znajduje się wiele restauracji serwujących lokalna kuchnię, herbaciarnie, kawiarnie, sklepy każdej liczącej się w świecie marki, sklepy wolnocłowe, działają też firmy świadczące usługi wynajmu samochodów. Na lotnisku można również korzystać z darmowego dostępu do sieci WiFi.

Posiłki

W klasie ekonomicznej  przewoźnik oferuje na długich trasach szeroki wybór dań głównych, a na krótkich przekąski, m.in. kanapki, hamburgery, pieczone ciasta. W klasie pierwszej linie serwują potrawy z różnych regionów Chin i całego świata. Na lotach trwających dłużej niż półtorej godziny Air China oferuje szeroką gamę dań składających się na trzy posiłki w ciągu dnia. Poza tym serwuje wyśmienite francuskie wina i desery lodowe. 
W klasie biznes oprócz posiłków pasażerowie rozpieszczani są deserami i lampką francuskiego wina. We wszystkich klasach Air China ma też duży wybór jogurt i owoców na śniadanie i kolację. Menu pokładowe linii na każdą porę roku jest inne. 

Dodatkowe usługi

Air China wiernym marce oferuje członkostwo w programie lojalnościowym Phoenix Miles. Linie są też partnerem programu Miles&More. Od 3 lipca 2013 roku na pokładach wielu samolotów chińskiego przewoźnika pasażerowie mogą skorzystać z dostępu do bezprzewodowego internetu.  
W czasie lotu pasażerowie mają też dostęp do czasopism i gazet, ośmiu kanałów filmowych, dwunastu muzycznych, dzięki systemowi AVOD do dziesiątek dwujęzycznych klasycznych filmów, stu płyt muzycznych oraz szerokiego wyboru gier.