Menu

China Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii China Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata China Airlines?

Rozkład lotów China Airlines obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty China Airlines?

Bilety na lot linią China Airlines najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii China Airlines kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem China Airlines mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o China Airlines

China Airlines

China Airlines to narodowy i największy przewoźnik Chińskiej Republiki Ludowej. Założone zostały 16 grudnia 1959 roku. Początkowo swoją działalność opierały na lotach czarterowych. W latach 60. pojawił się pierwszy rozkład regularnych lotów. Pierwszy taki lot China Airlines odbyła w 1962 roku z Tajpej do Hualien. Pierwsze rejsy międzynarodowe przewoźnik odbył do Wietnamu Południowego, Hong Kongu i Japonii, a pierwszy lot transatlantycki wykonał przez Tokyo do San Francisco 2 lutego 1970 roku. Pierwszym kierunkiem europejskim był Amsterdam w 1979 roku. 
Dzisiaj China Airlines wykonuje ponad 1300 lotów w tygodniu, lądując na 95 lotniskach 91 miast w blisko 30 krajach na pięciu kontynentach.
Do narodowego przewoźnika Chin należą linie Mandarin Airlines, China Airlines posiada też 80 proc. akcji w liniach Tiger Airways Tajwan. 
Od 28 września 2011 roku linie należą do sojuszu SkyTeam, a główną siedzibę mają w międzynarodowym porcie lotniczym Taoyuan na Tajwanie.

Bagaż

W liniach lotniczych China Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w China Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Chińskimi  liniami podróżować można w klasie Business, First i Economy. 
W klasie Economy każdy fotel jest wyposażony w podnóżek, dotykowy ekran, port USB i uniwersalne gniazdko elektryczne. W Premium Economy pasażerowie otrzymują kapcie i dmuchaną poduszkę na szyję. 
Klasa Business oferuje komfortowe warunki przelotu. Każdy fotel jest wyposażony w blat, regulowane lampki do czytania, gniazdo USB, pojemniki do przechowywania. 
W klasie First fotele rozkładane są do półleżącej pozycji, wyposażone w ekran, port USB, uniwersalne gniazdo elektryczne, redukujące hałas słuchawki. Na życzenie łóżko jest ścielone, pasażerowie otrzymują wełniany koc i zestaw kosmetyków.

Odprawa online

Jest możliwa od 24 do 1,5 godziny przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota chińskiego przewoźnika składa się z 82 samolotów typu Airbus A330-300, A340-300, Boeing 737-800, B747-400, B777-300ER i wykorzystywanego do przewozów cargo Boeinga 747-400F.

Port lotniczy Taoyuan

Międzynarodowe lotnisko Tajwan Taoyuan znajduje się w powiecie Taoyuan, w prowincji Tajwan, 25 km na zachód od Tajpej w Republice Chińskiej (na północnym Tajwanie). Port jest jednym z najruchliwszych lotnisk Tajwanu. W obrębie lotniska znajdują się bary, kawiarnie, restauracje, kioski z prasą, sklepiki rzemieślnicze i strefa wolnocłowa. W terminalach dostępny jest bezprzewodowy internet.

Posiłki

Klasa business serwuje posiłki kuchni chińskiej, japońskiej i zachodniej, przekąski i napoje.
W klasie pierwszej pasażerowie mogą również zamówić świeże soki, napoje i alkohole. Na specjalne życzenie linie przygotują posiłki dla wegetarian, dzieci itp.

Dodatkowe usługi

Linie lotnicze China Airlines udostępniają podróżnym indywidualny system rozrywek Fantasy Sky, czyli od najnowszych wiadomości, filmów, muzyki, gry wideo po obcojęzyczne magazyny i gazety.