Menu

Cathay Pacific

Reklama

Najlepsze okazje linii Cathay Pacific na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Cathay Pacific?

Rozkład lotów Cathay Pacific obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Cathay Pacific?

Bilety na lot linią Cathay Pacific najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Cathay Pacific kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Cathay Pacific mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Cathay Pacific

Cathay Pacific

24 września 1946 roku dwaj byli piloci wojskowi, australijczyk Sydney H. de Kantzow i amerykanin Roy C. Farell, założyli Cathay Pacific Airlines. Pierwszy człon nazwy „Cathay” odnosi się do średniowiecznej nazwy Chin, która obowiązywała w Europie. Drugi człon „Pacifik” wiązał się z marzeniem Farella, by pewnego dnia latać przez Pacyfik. Początkowo linie działalność opierały na jednym samolocie Douglas DC-3, pieszczotliwie nazywanym „Betsy”. Pierwsze trasy wykonywał z Hongkongu do Szanghaju i Manili. W latach 60. przewoźnik uruchomił rejsy do Japonii, w 70. do Frankfurtu, Amsterdamu, Rzymu, Paryża, Zurychu, Londynu, Manchesteru, Brisbane, San Francisco i Vancouver. 
Dziś Cathay Pacific należy do grupy nowoczesnych azjatyckich linii rejsowych. Obsługuje ponad 170 lotnisk na świecie w ponad 40 krajach.

Bagaż

W liniach lotniczych Cathay Pacific Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Cathay Pacific Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

W klasie Economy i Premium Economy fotele rozkładają się do pozycji półleżącej, a zagłówki i podnóżki są ruchome.
W klasie Biznes fotele można rozłożyć na płasko. Przy każdym z nich znajduje się mała szafka z lustrem.
Pasażerowie klasy Pierwszej podróżują w prywatnych kabinach. 

Odprawa online

Odprawy online można dokonać od 48 godzin do 90 minut przed planowanym odlotem. 

Flota

Flota Cathay Pacific jest jedną najmłodszych na niebie, średni wiek maszyny wynosi 8,5 roku. Składa się ze 146 szerokokadłubowych samolotów typu Airbus A330-300, A340-300, Boeing 777-300ER, 777-300, 777-200, 747-400, 747-8 Freighter, 747-400ERF, 747-400BCF i 747-400 Freighter.

Port lotniczy Hongkong

Międzynarodowe lotnisko Hongkong jest dużym portem przesiadkowym, posiadającym jeden z największych terminali świata. Lotnisko posiada znakomicie rozbudowaną infrastrukturę. Na jego terenie znajdują się restauracje, bary szybkiej obsługi, kawiarnie, puby, galerie handlowe, kina, centra rozrywki, pole do mini golfa. Na terenie całego portu dostępny jest bezprzewodowy internet.

Posiłki

Menu pokładowe w samolotach Cathay Pacific oparte jest na kuchni z całego świata, obejmuje również dania chińskie. Menu uzależnione jest od trasy i klasy podróży. Na pokładzie serwowana jest również kawa lub herbata.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Cathay Pacific pasażerowie mają dostęp  ok. 500 kanałów telewizyjnych, płyt CD z muzyką, kanałów radiowych i gier, a wszystko w 10 językach.