Menu

Cyprus Airways

Reklama

Najlepsze okazje linii Cyprus Airways na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Cyprus Airways?

Rozkład lotów Cyprus Airways obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Cyprus Airways?

Bilety na lot linią Cyprus Airways najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Cyprus Airways kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Cyprus Airways mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Cyprus Airways

Cyprus Airways

Cyprus Airways to cypryjskie linie lotnicze, których historia sięga okresu powojennego. Pod koniec września 1947 podjęto decyzję o powstaniu tego narodowego przewoźnika. Stały rozwój i realizacja połączeń na nowych trasach o Europy i do Azji zostały zahamowane w 2015 roku. Wówczas na poważne kłopoty finansowe przewoźnika zareagował rząd Cypru, zasilając kasę dotacją w wysokości 65 mln euro. Po interwencji Komisji Europejskiej, która dopatrzyła się naruszenia zasad pomocy i nakazała zwrot dotacji, przewoźnik ogłosił upadłość.
Po przetargu zorganizowanym w połowie 2016 roku Charlie Airlines nabyło prawa do korzystania z majątku Cyprus Airways i podpisała umowę z cypryjskim Ministerstwem Finansów. Dziś znów samoloty przewoźnika oznaczonego w międzynarodowym kodzie IATA skrótem CY pojawiają się nad Cyprem. Tanie loty do wielu europejskich miast, między innymi do Aten, Pragi, Zurychu czy Bratysławy oferuje Cyprus Airways. O linii można usłyszeć także w kontekście podróży na tereny Bliskiego Wschodu jak Tel Aviv czy Bejrut.

Bagaż

W liniach lotniczych Cyprus Airways bagaż i jego waga zależą od klasy, na którą wykupimy bilety lotnicze. Podczas podróży klasą BASIC, możemy wnieść na pokład Cyprus Airways bagaż podręczny o wymiarach 35 x 20 x 20 cm. Dodatkowo pasażerowie mogą mieć ze sobą jedną walizkę, która będzie podróżowała w luku bagażowym. Suma jej wymiarów (długość + szerokość + wysokość) nie może przekroczyć 203 cm, z kolei waga musi być mniejsza niż 10 kg.
W klasie FLEX Cyprus Airways bagaż podręczny (wymiary i waga) nie zmieniają się. Dodatkowo jednak można na pokład samolotu wnieść walizkę o wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze nieprzekraczającej 10 kg. Z kolei w tej klasie Cyprus Airways bagaż rejestrowany może mieć wagę do 23 kg. Warto zwracać na to uwagę podczas przygotowywania walizek, ponieważ przewoźnik przewiduje dopłaty za przekroczenie wytycznych. Można także dokupić możliwość wniesienia bagażu rejestrowanego. Koszt tej usługi jest zależny od terminu, jaki pozostał do odlotu w momencie złożenia zamówienia.

Przedmioty zabronione

Podobnie jak w innych europejskich liniach lotniczych, w Cyprus Airways zabronione jest przewożenie określonych przedmiotów i substancji. Należą do nich między innymi broń palna, substancje radioaktywne, trucizny, materiały zakaźne, sprężone gazy czy substancje żrące. Lista w każdej chwili może być wzbogacona o nowe produkty, dlatego kupując bilety lotnicze, warto zwrócić na nią uwagę.

Klasy rezerwacyjne

W Cyprus Airways klasy rezerwacyjne nie są tak mocno rozróżnione, jak ma to miejsce w przypadku innych linii lotniczych. W Cyprus Airways klasa ekonomiczna podzielona jest na dwa warianty BASIC i FLEX. Ta pierwsza opcja to podstawowa klasa ekonomiczna bez dodatkowych przywilejów. Z kolei w drugim wariancie kupując takie bilety lotnicze otrzymujemy możliwość wniesienia na pokład dodatkowej walizki, a nasz bagaż rejestrowany może mieć większy ciężar. Wariant FLEX daje pasażerom więcej możliwości odzyskiwania kosztów biletów w przypadku odwołania lotów lub innych zmian, wynikających z winy linii lotniczej, a także pasażera.

Odprawa online

W Cyprus Airways odprawa online możliwa jest do samodzielnego przeprowadzenia na dobę przed planowanym odlotem. Ostatni termin na odprawienie to trzy godziny przed planowanym startem samolotu. Odprawa online Cyprus Airways polega na wprowadzeniu danych z dokumentu tożsamości i wydrukowaniu karty pokładowej. Z tym dokumentem i wydrukiem należy zgłosić się na lotnisku przed odlotem samolotu. Pozwoli to ograniczyć do minimum czas spędzony w porcie lotniczym przed startem maszyny.

Flota

W liniach lotniczych Cyprus Airways flota opiera się na produkowanych przez europejskie konsorcjum samolotach Airbus A319. Te maszyny mogą zabrać na pokład więcej niż 140 osób, a ich zasięg to ponad cztery tysiące kilometrów. Samolotów w turkusowych barwach z charakterystycznym logo jest około dziesięciu i działają na kilkunastu trasach.

Usługi dodatkowe

Podczas podróży na pokładzie samolotów Cyprus Airways można dokonać zakupów w bezcłowym butiku. Z jago asortymentu warto sięgnąć po markowe i oryginalne produkty w atrakcyjnych cenach. Istnieje także możliwość skorzystania z posiłku, jaki przedstawiony został w magazynie pokładowym. Do dyspozycji mamy wiele przekąsek i słodkich batonów oraz zimne i gorące napoje. Możemy zdecydować się również na gotowe kanapki, sałatki z kurczakiem, a nawet napoje alkoholowe.
Linie lotnicze Cyprus Airways oferują także bilety lotnicze z możliwością wyboru miejsca z dodatkową przestrzenią. Tego typu miejsca zlokalizowane są w pobliżu skrzydeł samolotu i w pierwszym rzędzie. Przewoźnik oferuje także usługę transportu towaru (cargo). Może to być przesyłka pocztowa, ładunki specjalne, materiały niebezpieczne lub inny towar. W celu skorzystania z tej usługi należy wcześniej skontaktować się z podmiotem sprzedającym bilety lotnicze.

Lotnisko

Linie lotnicze Cyprus Airways mają bazę w międzynarodowym porcie lotniczym Larnaka, który jest jednocześnie największym lotniskiem na wyspie. W kodzie IATA oznaczony jest skrótem LCA, a rocznie obsługuje prawie osiem milionów pasażerów. Lotnisko jest oddalone od Nikozji o 40 km, a od Limassol o prawie 70 km. Z kolei od centrum miasta dzieli je zaledwie siedem kilometrów, jednak nie możemy liczyć na komunikację miejską. Na terenie portu lotniczego nie znajdziemy także hotelu. Natomiast są tutaj bankomaty, sklepy i bary szybkiej obsługi. Znajdują się także wypożyczalnie samochodów i ten środek komunikacji wybierany jest najczęściej do podróży po wyspie.