Menu

China Southern

Reklama

Najlepsze okazje linii China Southern na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata China Southern?

Rozkład lotów China Southern obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty China Southern?

Bilety na lot linią China Southern najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii China Southern kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem China Southern mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o China Southern

China Southern

Linie lotnicze China Southern Airlines to chiński przewoźnik, posiadający największą flotę w Azji i będący szóstą co do wielkości linią lotniczą świata. Założył je rząd chiński w 1988 roku. Dość szybko przewoźnik nawiązał współpracę z zachodnimi firmami, dzięki której przy współpracy amerykańskiej wytwórni zbrojeniowej Lockheed Corporation i spółce holdingowej Hutchison Whampoa z siedzibą w Hong Kongu, otworzył bazę techniczną GAMECO. Trzy lata po powstaniu linie w jednym roku przewiozły swoimi 38 samolotami prawie 6 mln pasażerów. W siatce połączeń China Southern oferowała wówczas 90 połączeń krajowych i 17 międzynarodowych. W 1992 roku linie te wraz z dwoma innymi, Air China i China Eastern Airlines, uzyskały niezależność finansową. W 1994 roku chiński przewoźnik nawiązał współpracę z kilkoma liniami amerykańskimi odnośnie szkoleń załóg  technicznych obsługujących samoloty. Na koniec roku 1995 China Southern Airlines odebrały, jako pierwsze linie Azji, Boeinga 777. Następnego roku obsługiwać nim zaczęły pierwsze połączenie przez Pacyfik, do Los Angeles, a trzy lata później do Sidney  i Melbourne. Przewoźnik podpisał też szereg umów codeshare, zwiększając tym samym atrakcyjność połączeń międzynarodowych w innych kierunkach. Dziś kierunków tych w siatce połączeń linie mają ok. 200. Od 28 sierpnia 2004 roku linie są członkiem sojuszu SkyTeam. 
Główną siedzibą China Southern Airlines jest port lotniczy Guangzhou.

Bagaż

W liniach lotniczych China Southern Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w China Southern Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Chińskimi liniami podróżować można w klasie Economy, Premium Economy, First i Business. Fotele klasy Economy to wygodne siedzenia z regulowanym zagłówkiem i dostępem do osobistego 9-calowego telewizora. Pasażerowie tej klasy otrzymują na podróż poduszkę, koc, kosmetyczkę, i słuchawki. Klasa Premium Economy zapewnia więcej przestrzeni od Economy. First klasa gwarantuje największy komfort przelotu tymi liniami. Fotel rozkłada się do pozycji wygodnego łóżka, ma wbudowaną funkcję masażu, pasażerowie mają dostęp m.in. do różnych możliwości oświetlenia swojego miejsca, dostęp do prywatnej szafki zamykanej na szyfr i 17-calowego telewizora. Pasażerowie są od siebie oddzieleni, co zapewnia im prywatność. Klasa Business także oferuje fotel rozkładany do pozycji płaskiego łóżka. W tej klasie monitory telewizora mają 15 cali, poza tym pasażerowie mogą korzystać z Lamki do czytania i portu USB. 

Odprawa online

Jest możliwa do 60 min. przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota chińskiego przewoźnika China Southern Airlines składa się z 499 samolotów typu Airbus A319-100, A320-200, A321-200, A330-200, A330-300, A380-800, Boeing 737-300, B737-700, B737-800, B757-200, B777-200, B777-300ER, B787-8, Embraer E-190LR i wykorzystywanego do przewozów cargo Boeinga 777F.

Port lotniczy Guangzhou

Międzynarodowe lotnisko Guangzhou położone jest w stolicy prowincji Guangzhou. W terminalu znajdują się liczne bary, restauracje, stoiska z fast foodami, sklepy wielobranżowe w tym i wolnocłowe. Na terenie lotniska jest dostęp do bezprzewodowego internetu. 

Posiłki

Na rejsach międzynarodowych pasażerowie wszystkich klas otrzymują w czasie lotu pokładowe posiłki do wyboru, rozmaite przekąski, warzywa, owoce, kanapki, wino, wodę i inne napoje bezalkoholowe.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie jest zcentralizowany system rozrywki, czyli wszyscy oglądają to samo – dużo nowości filmowych. Poza tym chińskie linie oferują swoim klientom program lojalnościowy Sky Pearl Club. Przystępujący do niego gromadzą mile na oferowanych przez linie trasach krajowych i międzynarodowych, a także w ramach połączeń innych członków sojuszu SkyTeam.