Menu

AirAsia X

Reklama

Najlepsze okazje linii AirAsia X na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata AirAsia X?

Rozkład lotów AirAsia X obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty AirAsia X?

Bilety na lot linią AirAsia X najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii AirAsia X kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem AirAsia X mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o AirAsia X

AirAsia X

AirAsia X to malezyjskie linie lotnicze. Przewoźnik wykonuje długodystansowe loty, działając na zasadzie franczyzny, dzięki czemu jest w stanie obniżyć koszty podróży przy użyciu wspólnego systemu sprzedaży biletów lotniczych. Linie AirAsia X powiązane są z liniami Virgin Group i Air Canada. Linie założone zostały w 2007 roku przez znanego malezyjskiego przedsiębiorcę, Tonego Fernandesa, będącego również założycielem pierwszych malezyjskich linii low cost, AirAsia.
Długodystansowe rejsy przewoźnika AirAsia X początkowo miały oferować połączenia z Malezji do Australii, z naciskiem na lotnisko w Melbourne, Adelaide i Cold Coast. W czerwcu 2011 roku linie zaczęły latać do Pekinu, Szanghaju, Osaki, Stambułu, Jeddah i Sydney. W 2015 roku linie mają w planach przywrócić oferowane kiedyś loty do Paryża i Londynu oraz otworzyć nowe kierunki do Sapporo i Honolulu. 
AirAsia X jest jedną z spółek córek linii AirAsia. 

Bagaż

W liniach lotniczych AirAsia X na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w AirAsia X też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Samolotami linii AirAsia X podróżować można do wyboru klasą ekonomiczną i biznes. W ekonomicznej oferowane są opcjonalnie siedzenia Premium, umożliwiające pierwszeństwo wejścia na pokład i zejścia oraz dodatkową przestrzeń na nogi. 
Klasą biznes podróżuje się komfortowo, siedząc w wygodnych fotelach z możliwością ich rozłożenia na płasko. Pasażerowie ponad to mają do dyspozycji osobistą lampkę do czytania, uniwersalne gniazdo do zasilania oraz stolik.
W samolotach linii AirAsia X za fotelami klasy biznes znajduje się cicha strefa, miejsca w niej rezerwuje się przy kupowaniu biletów. 

Odprawa online

Odprawy online można dokonać od 14 dni do 4 godzin przed planowanym odlotem.

Flota

Flota AirAsia X składa się z 20 samolotów typu Airbus 330-300.

Port lotniczy Kuala Lumpur

Międzynarodowe lotnisko Kuala Lumpur jest jednym z głównych węzłów komunikacyjnych południowo-wschodniej Azji. Położone jest ok. 44 km na południe od centrum malezyjskiej stolicy. Na terenie lotniska znajdują się liczne budki z fast-foodami, bary, kawiarnie, restauracje, mnóstwo sklepów z szeroką gamą towarów, jest też strefa bezcłowa i siedem firm świadczy usługi wynajmu samochodów. Na terenie całego portu jest bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu.

Posiłki

Pasażerowie malezyjskich linii lotniczych na pokładzie samolotów mogą liczyć, za odpłatnością, na posiłki, a menu zależne jest od kierunku lotu. Sprzedawane jest także wino i piwo na pokładzie. Na życzenie pasażera linie przygotują posiłki specjalne, zamówienie należy złożyć najpóźniej na 24 godziny przed odlotem.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów AirAsia X funkcjonuje podniebny sklep oferujący szeroką gamę kosmetyków, perfum, słodyczy, biżuterii i upominków na prezent. Poza tym linie udostępniają rozrywkę w tablecie Samsung Galaxy z wyborem filmów dla dzieci i dla dorosłych, programów TV, muzyki, gier.