Menu

Norwegian Air International

Reklama

Najlepsze okazje linii Norwegian Air International na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Norwegian Air International?

Rozkład lotów Norwegian Air International obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Norwegian Air International?

Bilety na lot linią Norwegian Air International najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Norwegian Air International kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Norwegian Air International mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Norwegian Air International

Norwegian Air International

Norwegian Air International to irlandzka niskobudżetowa linia lotnicza, podległa pod Norwegian Air Shuttle. Linia ta lata na ponad 500 trasach pomiędzy więcej niż 150 punktami docelowymi. Obsługuje loty do destynacji europejskich z kilku lotnisk w Finlandii, Danii, Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Jej hubem, czyli głównym lotniskiem, jest port lotniczy Dublin. Od roku 2017 przewoźnik oferuje kilka połączeń pomiędzy Europą a lotniskami na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, w tym lotniskami w Nowym Jorku i na Rhode Island. Średni wiek samolotów we flocie Norwegian Air Inernational wynosi zaledwie 3,6 roku. Sam przewoźnik informuje, że jego flota jest jedną z najmłodszych i najbardziej ekologicznych na świecie.

Bagaż

Norwegian Air International zapewnia bezpłatny bagaż podręczny wszystkim swoim pasażerom. Ważne jest jednak, aby po zapięciu ostatniego zamka walizka zmieściła się w limicie wagowym i wymiarowym, który określa przewoźnik. Limity zależą od klasy rezerwacyjnej. W ramach bagażu podręcznego możesz za darmo wziąć do samolotu jedną walizkę i jeden przedmiot osobisty, np. damska torebka czy pokrowiec na laptopa. W przypadku bagażu rejestrowanego wiele zależy od klasy, jaką podróżujesz. W droższych klasach dodatkowe walizki są wliczone w cenę biletu, a w tańszych trzeba dodatkowo za nie zapłacić. Podobnie jak bagaż podręczny, bagaż rejestrowany obejmują ograniczenia wagi i rozmiaru. Przydatną informacją jest to, że kupując bagaż online do 6 godzin przed odlotem możesz zaoszczędzić do 50% ceny.

Klasy rezerwacyjne

Oferta klas rezerwacyjnych zależy od tego, jak długi lot wybierzesz. Kupując bilet na lot krótkodystansowy, możesz wybrać jedną z 3 klas rezerwacyjnych: LowFare, LowFare+ lub Flex, wymienione w kolejności od najtańszej do najdroższej. Poszczególne klasy różnią się między sobą ilością darmowego bagażu, możliwością rezerwacji miejsca oraz opcją priorytetowego wejścia na pokład. Jeśli planujesz lot długodystansowy, możesz zdecydować się na jedną z dwóch kabin pasażerskich: ekonomiczną lub premium. Klasy w kabinie ekonomicznej są takie same jak przy lotach krótkodystansowych, natomiast w kabinie premium możesz wybrać klasę Premium lub PremiumFlex. Wybór klasy premium wiąże się z większymi udogodnieniami, ale też wyższą ceną. Pamiętaj, że przed lotem zawsze możesz zmienić swoją klasę na inną.

Odprawa online

Norwegian Air National zapewnia możliwość odprawy online wszystkim pasażerom. Warto z tego skorzystać, ponieważ ten rodzaj odprawy zabiera mniej czasu, przysparza mniej stresu i pozwala zaoszczędzić czas spędzony w lotniskowych kolejkach. Aby odprawić się przez Internet, należy skorzystać z systemu udostępnionego przez przewoźnika. Wystarczy przygotować swój numer rezerwacji i wpisać go w odpowiednim miejscu, a system poprowadzi nas przez kolejne kroki odprawy. Po jej zakończeniu zostanie wygenerowana karta pokładowa. To bardzo ważny dokument, który w dniu odlotu będzie uprawniał cię do wejścia na pokład, dlatego upewnij się, że przechowujesz ją w bezpiecznym miejscu i nie zapomnisz zabrać jej ze sobą na lotnisko. Możesz mieć ją przy sobie w formie papierowej lub elektronicznej.

Flota

Przewoźnik pisze na swojej stronie, że jego flota należy do jednych z najmłodszych i najnowocześniejszych na świecie. Średni wiek samolotów we flocie Norwegian Air International wynosi tylko 3,7 roku. Samoloty latające w barwach linii zużywają mniej paliwa niż wiele innych modeli, co przekłada się na niższe ceny biletów oraz więcej korzyści dla środowiska. W 2015 roku Norwegian Air International uzyskało tytuł najbardziej oszczędnej pod względem zużycia paliwa linii kursującej na trasach transatlantyckich. Wśród 150 maszyn używanych przez linię znajdują się takie modele jak Boeing 737-800, Boeing 737 MAX oraz Boeing 787 Dreamliner. Kolejne 200 maszyn czeka na dołączenie do floty. Oprócz modeli obecnie używanych przez przewoźnika są to także maszyny Airbus A321 Long Range oraz Airbus A320.

Port lotniczy Dublin

Port lotniczy Dublin to międzynarodowe lotnisko w stolicy Irlandii, hub linii Norwegian Air International. Znajduje się około 10 km na północ od centrum miasta. Składa się z dwóch terminali, które w ciągu ostatnich 20 lat były dość intensywnie modernizowane. Na lotnisko można dostać się autobusem, taksówką lub pociągiem. Port lotniczy jest obsługiwany przez rozwiniętą sieć busów i autokarów. Codziennie przejeżdża przez niego ponad 700 pojazdów tego typu. Pasażerowie, którzy wolą podróżować taksówką, powinni udać się poza teren terminali, gdzie znajdą kilka postojów. Jest jeszcze możliwość podróży pociągiem. Choć nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego z portu lotniczego w Dublinie, rekompensują to połączenia podmiejskie i międzymiastowe, uzupełniane przez połączenia autobusowe.

Posiłki

Podczas większości lotów z Norwegian Air International możesz kupić coś do przekąszenia w pokładowym barze. Bar jest zaopatrzony w słodycze, słone przekąski i napoje, a wybór jest bardzo duży. Jeśli jednak twój lot międzynarodowy trwa dłużej i chcesz zjeść na pokładzie coś konkretnego, powinieneś zamówić posiłek wcześniej, aby załoga miała czas go dla ciebie przygotować. Pamiętaj, że żeby mieć taką możliwość, musisz kupić bilet w klasie, która oferuje tę opcję. Każdemu pasażerowi na pokładzie serwowane są 3 dania. Przy zamawianiu posiłku w ramach każdego dania możesz wybrać to, co najbardziej ci smakuje.

Dodatkowe usługi

W Boeingach 737-800 pasażerowie mogą korzystać z darmowego pokładowego Wi-Fi oraz telewizji na żywo. Usługi te są dostępne na większości tras europejskich oraz na trasach pomiędzy USA a Karaibami. Do dyspozycji podróżnych często pozostaje też usługa „wideo na życzenie”. W Dreamlinerach każdy pasażer ma przed sobą dodatkowo ekran dotykowy, na którym może oglądać telewizję, grać w gry i śledzić trasę lotu na interaktywnej mapie 3D. Jeśli podróżujesz Dreamlinerem, dzięki pokładowemu systemowi rozrywki nie musisz podczas lotu używać własnych urządzeń elektronicznych. Jeśli jednak zauważysz, że poziom baterii w twoim telefonie lub tablecie jest niski, możesz podładować swoje urządzenie przez USB. A kiedy zgłodniejesz, złóż zamówienie online do pokładowego baru, a stewardessa ci je dostarczy.