Menu

Condor

Reklama

Najlepsze okazje linii Condor na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Condor?

Rozkład lotów Condor obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Condor?

Bilety na lot linią Condor najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Condor kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Condor mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Condor

Condor

Linie lotnicze Condor Airlines są największym wakacyjnym przewoźnikiem nie tylko w Niemczech, ale i na świecie. Biorąc pod uwagę wielkość floty i liczbę obsługiwanych pasażerów jest trzecią największą niemiecka linią lotniczą. 
Condor Airlines powstały w 1955 roku. Pierwotnie nazywały się Deutsche Flugdienst GmbH, jednak po przejęciu ich w 1961 roku przez Condor-Luftreederei zmienioną ją na Condor Flugdienst. Pierwsze dalekodystansowe rejsy przewoźnik uruchomił w 1962 roku i były to loty do Kenii, Tajlandii i na Sri Lankę. Od 1965 roku Condor świadczy też rejsy czarterowe. W 1969 roku 40 proc. akcji Condor nabyła Lufthansa. 20 lat później niemieckie linie we współpracy z Turkish Airlines, mając na uwadze ruch wypoczynkowy na trasie Niemcy – Turcja, uruchomiły linie lotnicze SunExpress, a w 1991 roku linie Condor jako pierwsze spośród linii czarterowych wprowadziły możliwość zakupu biletu w bardziej komfortowej klasie rezerwacyjnej niż ekonomiczna.
Od roku 2000 posiadane przez Lufthansę akcje w liniach Condor stopniowo nabywać zaczęły brytyjskie linie czarterowe Thomas Cook Airlines, aż w 2009 roku linie Condor zostały przez nie w całości przejęte. W tym okresie zmieniła się nazwa linii na Thomas Cook powered by Condor. Linie jednak powróciły do swojej nazwy Condor Flugdienst i od 2021 roku należą do funduszy inwestycyjnych.
Niemieckie linie oferują regularne loty do wakacyjnych miejsc Basenu Morza Śródziemnego, Azji, Afryki, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i na Karaiby, a jej główną bazą jest port lotniczy we Frankfurcie nad Menem.

Bagaż

W liniach lotniczych Condor Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Condor Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Liniami lotniczymi Condor można podróżować w klasie Economy, Premium Economy i Business. 
Klasa Economy jest standardową. W Premium Economy pasażerowie dysponują wygodniejszymi fotelami, z większym kątem odchylenia oparcia, większą przestrzenią na nogi i mają możliwość bezpłatnej rezerwacji miejsc. 
W klasie Business fotele są w pełni zautomatyzowane i rozkładają się do kąta 170 stopni.

Odprawa online

Pasażerowie linii lotniczych Condor na większości tras mogą odprawić się przez internet od 24 godzin do 2 godzin przed wylotem. Opcja ta nie dotyczy podróży grupowych, podróży ze zwierzętami, podróży z bagażem specjalnym oraz w przypadku podróży niepełnoletniego dziecka bez opieki.

Flota

Flota Condor składa się z samolotów typu Airbus A320-200, A321-200, Boeing 757-300, 767-300ER i Airbus A330neo. 

Komfortowe i ekologiczne podróżowanie na trasach długodystansowych, zapewnia 16 nowoczesnych samolotów Airbus A330neo. To najciszej pracujące maszyny w swojej klasie, emitujące o 20% mniej CO2 na obsługiwanych trasach. Dzięki zastosowaniu nowego projektu, A330neo ma zupełnie nową przestrzeń dla klasy biznesowej i przestronne miejsca w klasie ekonomicznej.

Port lotniczy Frankfurt

Międzynarodowe lotnisko Ren-Men jest największym portem lotniczym Niemiec, położonym we Frankfurcie nad Menem. Lotnisko to jest ważnym węzłem w sieci połączeń lotniczych Europy. Na jego terenie rozlokowanych jest wiele restauracji, bufetów, kawiarni, barów szybkiej obsługi i sklepów. Teren całego lotniska jest w zasięgu bezprzewodowego internetu, poza tym można skorzystać z kafejek internetowych. 

Posiłki

Linie lotnicze Condor oferują na pokładzie swoich samolotów posiłki inspirowane smakami świata. Menu Taste the World to ciepłe dania, przekąski i napoje, charakterystyczne dla różnych kultur. W ramach Taste the World dostępne są trzy menu: Standard, Premium lub Gourmet. Ich dostępność w ramach wykupionego biletu, zależy od wybranej klasy oraz trasy lotu

W przypadku lotów krótkodystansowych, które trwają więcej niż 2 godziny oraz lotów średniodystansowych, pasażerowie w klasie Economy Best otrzymują darmową przekąskę i wodę lub sok. Z kolei pasażerowie Business Class - jedno z dań z menu Taste the World. Z kolei na trasach długodystansowych, pasażerowie otrzymują w cenie biletu ciepły posiłek, zimną przekąskę oraz napoje bezalkoholowe. W przypadku Economy Class są to posiłki z Standard Menu, w przypadku Premium Economy Class - Classic Premium Menu, a w Business Class - Classic Gourmet Menu. Istnieje również możliwość zamówienia za dodatkową opłatą posiłków z innych menu, niż przypisanych do klasy. Dodatkowo, można skorzystać z posiłków specjalnych - z menu wegetariańskiego, wegańskiego lub dla osób nietolerujących laktozy.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Condor pasażerowie wszystkich klas mają dostęp do rozrywki pokładowej. Są to filmy, seriale, stacje radiowe, kanały muzyczne. 

Pasażerowie klasy Business i Premium Economy mają zapewniony dostęp do rozrywki Premium Entertainment bez dopłaty. Z kolei pasażerowie klasy Economy mogą wybierać spośród kilku popularnych filmów i programów telewizyjnych, lecz za niewielką opłatą uzyskają dostęp do pełnej oferty Premium Entertainment. Z programu audio-wideo można korzystać za pomocą standardowych słuchawek; w Business Class i Premium Economy Class udostępnione są one bezpłatnie.  

Linie oferują też możliwość korzystania z programu lojalnościowego Mileage Plan.